Najmniejsze z beovox ht 600

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 01, 2018, 17:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nastepnie porywamy żonie żelazo i  grzejemy.

Mikut1982

Gdy fornir jest cały gorący, dociskamy to wałeczkiem.  Aby pozbyc sie powietrza pod fornirem i żeby wszedzie nam równo doszedł. Robimy to jak i wzdłuż i w poprzek słoja. Cała czynność, grzanie, dociskanie powtarzamy do skutku aż wszystko bedzie równe.  Niekiedy trzeba to zrobić 3-4x. 

Mikut1982


Mikut1982

Oczywiscie fornir najlepiej jest przykleić wiekszy o troche z kazdej strony.  Nastepnie nadmiar obcinamy nożykiem.

Mikut1982


Mikut1982

 Krawedzie równamy papierem sciernym i kleimy nastepna ściankę.  Jutro oklejam kolumienki i pokaze reszte.. Bo dzis je jeszcze troche poszpachlowałem szpachlem samochodowym a jednak to jest zapach i niech sie wywietrzy.

GP412

Miałem kilka starych zespołów głośnikowych wyprodukowanych w Danii(B&O i inne)..i nie mogłem się napatrzeć jaki piękny fornir stosowali.Ale fornir modyfikowany taki piękny nie jest (moim zdaniem).Mam w domu parę rzeczy tak wykonanych i do tej pory żałuję że nie zrobiłem tego w naturalnym dębie..z daleka ok. ale z bliska mnie osobiście fornir modyfikowany razi swą powtarzalnością.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Mikut1982

Troche racji w tym jest.  Ale mam radio było w dębowy fornirze i nie podobał mi sie wogóle a kolumny też sa inne.  Chcialem zrobic komplet.  Tez mam troche sprzetu b&o i tam został orginał i wygląda pieknie.  Ale takie cos mnie akurat przeszkadza, zobacz ten fornir nie był piekny, rózni sie i to znacznie.

Mikut1982

Są gusta i gusciki.  Jak to sie mowi.  Każdemu sie nie dogodzi.  Długo szukałem forniru. Miał być naturalny ale żaden mi nie odpowiadał.   No i naturalny jest dużo gorszy w obrobce domowej.. Racje masz.  Ale w tym przypadku nowy fornir musiał być.

Mikut1982

 To jest tak jakbys miał buty innego kroju... Jakby orginalny fornir był ok to by został..

Mikut1982

#85
Niewiem czy czytałeś wątek od początku, jesli tak to byś zauważył że orginalny fornir był sztukowany od szerokosci.. Niewiem jak tak można zrobić na tak małych kolumnach.. I w dodatku zrobić dwie inne. Znaleść dobry naturalny fornir w dużych elementach to trochę problem.  Pisałem maile do różnych firm i takich szerokich co chcialem nie mieli.  A ja nie chciałem już sztukować.

paul_67

Ten fornir, który obecnie kleisz to teak?

Mikut1982

Tak. Dokładnie taki.

paul_67

No to się wyrabiam w branży :)

Mikut1982


paul_67

Już parę rzeczy zrobiłem.Trochę się bałem kleić na promieniach, ale wyszło bez zastrzeżeń.Do tej pory używałem tylko forniru naturalnego.Teraz przymierzam się do kolumn, ale to w przyszłości.

Mikut1982


Mikut1982

Czym tniesz naturalny.  Bo nozykiem jest ciężko.. Masz jakąś gilotyne pile?

paul_67

Tnę nożem do tapet, tylko musi być ostry.Wzdłuż włókien idzie bardzo dobrze.W poprzek jest trochę gorzej, ale po kilku pociągnięciach ustępuje.

Mikut1982

Nie ma lekko.  Byle by do celu.  Czlowiek uczy sie na błędach tak jak ja a potem jest tylko lepiej.

Mikut1982

Roboty przy oklejaniu jest nie da sie ukryć. Frajda tez jest.. Robisz przejscia forniru na kolumnach.  Czy kleisz kazda płaszczyzne innym lisciem forniru.

nikhil

#96
Miałem dzisiaj okazję podziwiać na żywo pięknie odnowione a co równie ważne pięknie grające głośniki(Indyjska Tabla brzmiała jak na żywo). Warto było zrobić te kilkadziesiąt kilometrów. Wielki szacun z mojej strony  :np: 
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Właśnie te bębny fajnie brzmialy. A ja miałem okazje sprawdzić cd-ka.
Obudowa gotowa do szlifu.  Jutro oklejam kolumienki. Nawet przy tak małych kolumnach jest bardzo dużo pracy.

Mikut1982


LampowY

Mikut... a szafek kuchennych byś mi nie odnowił?  ;D
I nie pisze tego prześmiewczo tylko z ukłonem i uniesieniem melonika  :np: