Najmniejsze z beovox ht 600

Zaczęty przez Mikut1982, Listopad 01, 2018, 17:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Zwrotnica.. I teraz pytanko do was.  Ten mniejszy kondensator to 3,3uf 25v bipolar na obu zwrotnicach.

Mikut1982

Ten wiekszy kondensator to 12uF 25v.  Z tym że na jednej ze zwrotnic jest bipolar a na drugiej nie.  Może sa to dwie różne kolumny lub napis sie starł choć nie wiem od czego.

Mikut1982

Orginalny schemat zwrotnic.

Mikut1982


Mikut1982

Byłbym wdzięczny za doradztwo bo na tym akurat sie nieznam. Czy muszą być bi polary. Czy mogą być elektrolity.  Lub dół bipolar a Góra elektrolit.  Coś w tym stylu  tu chce dać mundorfy bo ona maja takie parametry.. Pytanie co dalej.  Piszcie co myslicie. A ja zabieram sie dalej za robotę

tomekkk1

Bipolar to też elektrolit i elektrolity muszą tam być bipolarne - w końcu prąd tam przemienny płynie :)

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Listopad 01, 2018, 18:30Fornir juz jest.
To jest prawdziwy fornir, czy okleina drewnopodobna?

Mikut1982

Fornir drewniany tylko modyfikowany.  Pozbawiony wad.  Pozyskuje sie go jak fornir naturalny.

Mikut1982

Ale zwróć uwage na schemat zwrotnicy.

Mikut1982

Fornir modyfikowany pozyskiwany jest z szybkorosnących drzew hodowanych na plantacjach w Afryce. Naturalny materiał jest obwodowo skrawany na liście, które po usunięciu wszelkich wad i niedoskonałości poddaje się barwieniu i klejeniu w specjalne bloki. W tej formie drewno jest prasowane co nadaje mu odpowiedni wewnętrzny wzór – rysunek drewna. Następnie blok zostaje poprzecznie skrawany na pojedyncze arkusze – forniry. Powstały w ten sposób materiał jest odzwierciedleniem oklein pozyskiwanych metodą tradycyjną. W wypadku oklein modyfikowanych mamy jednak pełną gwarancję powtarzalności usłojenia.

Mikut1982

Te okropne zaczepy znikają.

Mikut1982

Udało sie uratować nalepki. Niestety dwie inne  były zniszczone i nie do uratowania.

Mikut1982

No. Kolumny wybebeszone... Gotowe do zdarcia starego forniru.

tomekkk1

#41
Cytat: Mikut1982 w Listopad 01, 2018, 19:59
Ale zwróć uwage na schemat zwrotnicy.

Schemat nie nam tu nie mówi. Gdziekolwiek podłącza się elektrolity (czy to szereg, czy równolegle), to muszą być bipolarne. Ale jeśli już bawić się w wymianę, to każde zwykłe MKP będą lepszym wyborem niż "best" elektrolit  :)
Czyli widziałbym to tak - 3.3uF dać najlepszy nie-elektrolit na jaki możemy sobie pozwolić, 12uF dać coś tańszego - bipolar, lub tani MKP zwykle nie będą wielgachne przy tej pojemności, a może łatwiej będzie dobrać wartość  :)


Przy okazji - czuję, że będzie kolejna świetna robota wykonana. Fajnie jest podglądać gdy sprzęty z epoki otrzymują drugie życie  :np:

Mikut1982

Czyli jak dokladnie.  Znalazlem 12uf bipolar mundorf..  A ten 3,3uf musi byc jakis lepszy bo on jest od góry. Jaki proponujesz tez bi polar mundorf?

tomekkk1

Daj na 12uF bipolar mundorf. To jest elektrolit, więc jak chcesz lepiej na wysokich to jakiś foliowiec 3.3uF w zamian - jakiegoś Jantzena. Na pewno będzie progres :)

Mikut1982

No i super. To mi sie w tym forum podoba, fachowe doradztwo. Dzięki już kiedyś dwóch znajomych tak mi doradzało.  Czekałem aż ktoś jeszcze potwierdzi ich tezę.. Dzięki piekne.  Tak będzie. 

tomekkk1

Problem z dobraniem kondów to mniej: fachowe doradztwo, bardziej: próba odgadnięcia i w pisania się w sygnaturę kolumn i smak ich słuchacza. Według mnie Jantzen to po prostu relatywnie niedrogi i bezpieczny wybór. W końcu problem z trafieniem tego najwłaściwszego kondka, to tak bardziej problem pojemności portfela ;)

Mikut1982

No fakt. Ale stosowalem już jantzena i nie jest taki zły .  I nie drogi.. Tu sie nada.  Jeszcze raz dzięki.

tomekkk1

Nie ma za co :)
Jedno jest pewne - będzie sporo lepszy od tego co tam siedzi. Nawet gdy było to nowe ;)

Mikut1982

Dziś troszke popracowalem.

Mikut1982

Poszpachlowałem te niepotrzebne otwory, troszke szpeciły temałe kolumienki.