Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Wiedzą to dzięki nam  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

Biedra rulez ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

To już chyba było albo przynajmniej część z tego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Nie wszystkie rozpoznaję, ta obok Coltrane'a z warzywami na okładce , to co to?

rudy-102


kefas


elem

Ministerstwo Kultury chce odkupić Polskie Nagrania od Warnera.
Dobrze, źle? Będzie wznowienie pana Jana Pietrzaka na winylu?

http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ministertwo-kultury-chce-kupic-warner-music-poland/vcwjf8v
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Brawo! Przecież ta transakcja to był 100% wałek. Sprzedali wszystko za 6 mln (jeśli dobrze pamietam). Pewnie same nieruchomości PN były więcej warte.

elem

Nie , to nie był wałek :)  Każdy mógł kupić ale jakos chętnych nie było. Pamiętaj, że kupiono PN wraz z długami i nierozwiązanymi problemami z prawami autorskimi. Nieruchomości?  Przecież wszystkie poważne nieruchomości, tłocznie itp  dawno juz nie wchodziły w majątek ówczesnych PN (w 2015). Myslisz, że byłaby wznowiona seria Polish Jazz bez pieniędzy wyłożonych przez Warner PL?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Jakiej wysokości były długi PN, mniej więcej?
Uważam, że były by wznowienia bo przecież ukazywały się płyty (seria polski jazz również). Dodatkowo zobacz ile fajnych płyt wyszło przy współpracy (licencji) PN z np GAD Records.

elem

Licencje były również udzielane GAD po przejęciu przez Warnera. Nowe remastery Polish Jazz wyszły już po przejęciu przez Warnera.  Znam dość dobrze historię przejęcia i ówczesną sytuację Polskich Nagrań. Uwierz mi, że nie pociągnęliby długo bez zewnętrznego finansowania. Bardzo jestem ciekaw jak to się dalej ułoży. Pewnie jest jakieś rozwiązanie typu "wilk syty, owca cała".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 13:26Uwierz mi, że nie pociągnęliby długo bez zewnętrznego finansowania.
No właśnie gdyby Mucha zamiast 6 baniek na koncert Madonny dała by PN to mogło by być całkiem inaczej.

frywolny trucht

Wałek/ nie wałek. Zależy kto jakie media ogląda :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flip Back

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 20, 2017, 21:07Zależy kto jakie media ogląda
Unikam wszystkich. Od czasu gdy zamiast faktów podają gotową narrację (zarówna z jednej jak i z drugiej strony). Ale szkoda czasu na zawracanie sobie głowy tematami na które nie mamy wpływu...

jacekkudla

Tak czy siak do Biedry trzeba się wybrać :)

GregWatson

Byłem rano w kilku biedrach i u mnie na wsi jeszcze nie ma. Może później rzucą.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jacekkudla

U mnie na wsi boję się że zanim rzucą to już będą przebrane....

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Dziecko moje z okazji wycieczki do Czikago postanowiło ojcu płytę przywieźć :)
Ponieważ na każdym rogu są rekordstory to wlazło do jednego i pyta śliczną panienkę o jakąś płytę z jazzu drugiej połowy ub. wieku.
- Sorry, I do not help you. It is no my music :( Odpowiada bardzo zmartwiona panienka. Oczywiście reszta staffu też nie ma pojęcia.
Dziecko odpala telefon, pyta o 10best jazz records i wybiera "Blue train" z którym idzie do kasy.
- Excellent choice. Słyszy od tej samej panienki przy płaceniu.
Panienka zapytana jak może ocenić wybór skoro 10min temu twierdziła że to nie jej muzyka zawiesza się na twardo
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Polska bezpośredniość ją zabiła :)
Nie ma to jak pojechać do USA i kupić płytę, która leży w Biedrze ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2017, 14:50Nie ma to jak pojechać do USA i kupić płytę, które leży w Biedrze
I jeszcze przepłacił dychę bo kupił za 18$
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Więcej nawet. W Biedrze płyty są po 50 zł. Muzyki poważnej nie zaordynowałeś?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2017, 15:07
Więcej nawet. W Biedrze płyty są po 50 zł. Muzyki poważnej nie zaordynowałeś?
Nic nie ordynowałem.
Młodzież własnym rozumem uznała że w klasyce to już ciężko coś nowego znaleźć a jazz mocno dziurawy jest [emoji1]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.