Rolka do winyli .

Zaczęty przez kawosz, Czerwiec 21, 2016, 20:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Za radą nieocenionego Miniabyra zanabyłem i jestem mega zadowolony .
Życie stało się łatwiejsze . Rolka w przystępnej cenie .
U mnie nie ma powrotu do szczotek . Serdecznie polecam i rekomenduję .

http://winyle.pl/szczoteczki-do-plyt/4313-walek-rolka-deduster-3345-do-czyszczenia-plyt-4250013733457.html

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Kiedyś kupiłem, pojeździłem po plackach i schowałem do śuflady. Tylko myjka jednak.

miniabyr

Od 3 lat namawiam winylomaniaków na rolki czyszczące ,ale wiekszość ma to w dupie ,do czasu aż nie spróbują. Wiem ,że cena mojej Nagaoka jest odstraszająca ,ale tę którą kupił Darek polecam również . NIE MA POWROTU TO SZCZOTKI która tylko przesuwa kurz z jednago miejsca w drugie. Tylko musicie pamiętać ,że te rolki trzeba trzymać zdala od słońca i w zamknięciu. Alleluja chwalmy rolki. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: masza w Czerwiec 21, 2016, 20:36Tylko myjka jednak.
Tak ale ja ciągle jestem pod audiofilską kreską i odkładam myjkę na później . Rolka to nie Oki ale na pewno lepsze rozwiązanie niż szczotki . Dla mnie oczywiście

MAC

Z głębin rowu nie wyciąga. Płyta błyszczy jak psu klejnoty na święto dziękczynienia a płyta smaży.
Na mokro z odsysaniem. Nic lepszego nie wymyślono.
Rolka Suck  :)

MAC

#6
Oki to nie myjka, to użytkowa katastrofia ;)

Tzn inaczej... Myjka jest OK ale jeśli mycie miałoby trwać tyle ile z Okki to bym używał rolki.
Ale jak obustronne wypranie i wysuszenie płyty trwa 30s to nie ma sensu stosowania rolek.

miniabyr

Cytat: kawosz w Czerwiec 21, 2016, 20:39
Cytat: masza w Czerwiec 21, 2016, 20:36Tylko myjka jednak.
Tak ale ja ciągle jestem pod audiofilską kreską i odkładam myjkę na później . Rolka to nie Oki ale na pewno lepsze rozwiązanie niż szczotki . Dla mnie oczywiście
Myjka tak ,ale do codziennego użytku tylko rolka.Rolka nie załatwi mycia płyty ,ale zbieranie kurzu już tak . A czyści do ostatniego kłaczka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 21, 2016, 20:41
Oki to nie myjka, to użytkowa katastrofia ;)
E tam demonizujesz . Od 2012 roku używam Okki nokki i git. Owszem nie wygląda jak Clearaudio ,ale kosztuje połowę . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


miniabyr

No pacze,pacze . Nie sądzę aby rolka zastapiła mycia ,bo to niemożliwe ,ale nie wyobrażam sobie każdorazowo myć płyty przed słuchaniem. Myję płytę raz na rok - jest czysta kiedy używam rolki. U mnie problem kurzu był nie do przeskoczenia ,ale rolka załatwia mi ten problem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja tam myje płyty mniej więcej co 2-3 grania. Kurzu też nie mogę opanować. Zwłaszcza w okresie letnim  >:(

kawosz

Pacze sobie te myjki i niżej 1900 zeta nie podskoczysz  :( . Na razie musi mi starczyć wacik w postaci rolki  :)

MAC

Ja na szczęście przed swoim kryzysem  :( zdążyłem kupić sobie dwustronną NG. Świetna myjnia ale droga, zwłaszcza dzisiaj. Podrożała pieruńsko.

miniabyr

Darek przyjedź do mnie z brudną płytą . Umyjesz ,zobaczysz i będziesz miał  własne zdanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Także służę. Tym bardziej, że widzimy się w czwartek.

jamówię

Tak jak prawi masza,tylko mycie na mokro i odsysanie,reszta to pozory.