Wydania 45 RPM

Zaczęty przez Drizzt, Luty 02, 2018, 00:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Drizzt

Co sądzicie o wydaniach 45 RPM standardowych albumów? Czy faktycznie brzmią dobrze i warto się zainteresować takimi wydaniami? Szczególnie interesują mnie albumy Petera Gabriela, gdzie producent dodatkowo chwali się, że płyty były nacinane z prędkością zmniejszoną o połowę (half-speed remastered). Trochę odstrasza, że standardowe albumy zwykle zajmują aż 3 winyle.

http://onvinylstore.com/mobile/pl/searchquery/45rpm/1/full/5?url=45rpm

Michał

Płyty na 45 z MOFI,które kupowałem jeszcze w normalnych cenowo czsach,grają świetnie. Natomiast łażenie co dwa utwory do gramiaka frustruje  :-\

rudy-102

Peter Gabriel "45 rpm half speed mastering" brzmią po prostu fantastycznie. To najlepsze realizacje w jego dyskografii.
Wszystkie inne 45-tki brzmią lepiej od swoich odpowiedników na 33. Przynajmniej te, które ja posiadam. Moim zdaniem warto wydać te pieniądze, ale tak jak Michał napisał wstawanie z fotela co 9 minut może wkurzać. Zamiast miłego wieczora z muzyką masz fitness :).

gratefullde

Mam niewiele wydań na 45, z premedytacją: lenistwo. Ale to co mam brzmi zarąbiście, np. Amy Winehouse czy Metallica. Zabójcza dynamika, wprost powalajaca :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: rudy-102 w Luty 02, 2018, 08:01Peter Gabriel "45 rpm half speed mastering" brzmią po prostu fantastycznie. To najlepsze realizacje w jego dyskografii.

Kontra :)  Co prawda miałem tylko UP, ale ten remaster mnie nie powalił. Porównywałem do oryginału z Classic Records (33rpm).  Wg mnie najlepsze realizacje Piotrusia to wydania z Clarity Records sprzed kilku lat (full analog).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Tak podejrzewałem, że brzmią świetnie i są upierdliwe. Za UP akurat nie przepadam ale może skuszę się na Us i Passion. Ceny Piotrusia akurat są bardziej przyzwoite niż choćby Dylana.

Bartolo

Może chcesz rabat.. http://onvinylstore.com/pl/searchquery/Peter+Gabriel/1/full/5?url=Peter,Gabriel... Maja akcje -33,3%... Akurat na 45rpm...
Mam gdzieś kod.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

pewnie dlatego zapytal, bo ma ten kod z newslettera;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Cytat: moon w Luty 02, 2018, 10:29
pewnie dlatego zapytal, bo ma ten kod z newslettera;)
:D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Drizzt

Mam kod ale może on być użyty tylko na Facebooku, także lipa.

moon

w newsletterze jest normalny przy zamowieniu ze sklepu, albo czegos nie rozumiem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Drizzt

Spróbuj wpisać ten kod z newslettera przy zamówieniu na stronie. Wyskakuje właśnie taka informacja jak podałem wyżej.

moon

faktycznie, jakas beznadziejna akcja, moze to blad w sklepie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

Ale z cenami ktoś o ujał >:(

Drizzt

Koło 150 zł za Piotrusia przed rabatem to chyba przyzwoicie. Z rabatem byłoby bardzo przyzwoicie. Reszta 45 RPM drogo choć ogólnie sklep lubię i często można tam trafić bardzo dobre ceny.

Michał

Cytat: drizzt w Luty 02, 2018, 10:45
Koło 150 zł za Piotrusia przed rabatem to chyba przyzwoicie. Z rabatem byłoby bardzo przyzwoicie. Reszta 45 RPM drogo choć ogólnie sklep lubię i często można tam trafić bardzo dobre ceny.

No tak a tu wręcz promocja.

http://onvinylstore.com/pl/p/PETER-GABRIEL-Us-200g-QUIEX-SV-P/247

moon

Cytat: drizzt w Luty 02, 2018, 10:45Koło 150 zł za Piotrusia przed rabatem to chyba przyzwoicie. Z rabatem byłoby bardzo przyzwoicie. Reszta 45 RPM drogo choć ogólnie sklep lubię i często można tam trafić bardzo dobre ceny.

jesli dobrze kojarze, to ten sklep z Wawy jest, z Bemowa, jak widze ceny tych soundtrackow sciaganych z USA, to troche przeginaja IMO, moze utrzymuja sklep jednak z zycia knajpy niz z plyt;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Chyba sie juz wyczerpał "limit" kuponów... Ilośc ograniczona do 33
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał


Drizzt

Cytat: Bartolo w Luty 02, 2018, 10:56
Chyba sie juz wyczerpał "limit" kuponów... Ilośc ograniczona do 33

i 1/3 ;)

Cytat: moon w Luty 02, 2018, 10:55

jesli dobrze kojarze, to ten sklep z Wawy jest, z Bemowa, jak widze ceny tych soundtrackow sciaganych z USA, to troche przeginaja IMO, moze utrzymuja sklep jednak z zycia knajpy niz z plyt;)

Dobrze kojarzysz, ale nie wiem jak wygląda rozkład wpływów z działalności knajpy i sklepu. Knajpa jest w każdym razie bardzo fajna.

Drizzt


Bartolo

a tak powinno wyglądać wejście do sklepu.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

kazan

Na Dodaxie widziałem dwa Piotrusie za 80-90 z wysyłką - to jest dobra cena
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Drizzt

Wydania 45 RPM na 3 winylach? Bo ja widzę, owszem, ale zwykłe wydania 1LP za 70-80 zł.