Srebrny Duelund 5N

Zaczęty przez Moriarty, Maj 19, 2018, 11:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Dzień dobry - to mój pierwszy tutaj wpis, dotąd tylko intensywnie lurkowałem! :)

No więc tak. Dużą estymą cieszy się wśród wielu tubylców tego forum kabel WE16GA, zwłaszcza w wersji by Duelund. Nigdzie jednak nie znalazłem tutaj wzmianki o srebrnych kablach Duelunda (jeśli przeoczyłem, przepraszam i proszę o odnośnik do dyskusji), a wydają się interesujące - są relatywne (jak na srebro) niedrogie, czystość 5N też nie najgorzej wróży.

Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie? Mam taki plan, by rzucić je w bi-wiringu na górę, dołem puszczając WE16GA. Brałbym chyba wersję 0.4 mm (Duelund DCA AC0.4 0.4mm) - jakoś bardziej mnie zachęca niż 0.2 mm :). W Jims Audio wychodzi po 13.99 USD za metr.

Rozważam też zrobienie z tego kabelka IC, może po spleceniu.

Sprzedawca tak do nich zachęca:

The listing is for the non-compromised, high-end Duelund 0.4mm diameter 5N silver wire, Duelund product name DCA AC0.4.

The manufacturing process is the same as other Duelund silver wires -- 5N annealed silver impregnated in oil , cotton jacket.

As other Duelund wires, they are extremely musical.

Zetknęliście się już z tymi kabelkami?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Eternal Seeker

Też by mnie interesował taki kabel do zrobienia IC.
Masz jakieś namiary na sprzedawcę w Polsce ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Eternal Seeker

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector