Przygody Taniofila

Zaczęty przez Jakub, Listopad 04, 2017, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

wysyłka do PL 3,99 euro.

Normalnie płyty z Tzadika wychodzą 55-70 zł. Ta jakas dziwnie droga jest...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY


LampowY

Obudowę dajesz do lakierowania?
Widzę, że kondziołki idą do wymiany  :)

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 08, 2019, 22:26No i zrobione:
Opisz proszę wrażenia...
A nie myślałeś o dual mono - widziałem w necie, że to trafo jest podwójne i tak niektórzy robią...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 08, 2019, 22:46Nie ma przesłuchów w całym paśmie przenoszenia, więc nie bardzo widzę potrzebę.
Dla mnie nie chodzi o przesluchy. Każdy kanał grałby na swoim zasilaczu... I tu widzę zysk... Jak jest potrzebna energia w prawym kanale to gra z prawego zasilacza... a lewy kanał w tym czasie robi swoje... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 08, 2019, 22:58chociaż już mi zaświtał w głowie pomysł, żeby kiedyś po prostu kupić drugiego i używać ich jak podwójnych monobloków. Jeden kanał na górę pasma, drugi na dół.
Też niezła opcja... Ale mnie w takich wypadkach "męczy" wlaczanie tego wszystkiego...
No chyba że się zrobi sterowanie, że jeden załącza drugiego...
Przy dwóch można spróbować konfiguracji pionowej lub poziomej...
I tak zabawa na całego 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

O dołączyłeś zdjęcie...
Nieźle się prezentuje przy Braunie... 😀
Jaki przedwzmacniacz?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ja bym go chętnie podlaczył pod mojego lampowca....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Czy to jest ten Quad od Lampowego?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

To po tych zabiegach renowacyjnych nie dawaj mu go posłuchać bo Ci nie odda  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: wiki w Kwiecień 08, 2019, 23:11Ja bym go chętnie podlaczył pod mojego lampowca....
Impedancje by Ci pewnie chciały poprzeszkadzać :/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: Piterski w Kwiecień 08, 2019, 23:21
To po tych zabiegach renowacyjnych nie dawaj mu go posłuchać bo Ci nie odda  ;D
Nawet przed renowacją nie miałem specjalnej ochoty na pozbywanie sie tej końcówki. Bo jak się juz przebiła przez szum pre  ;D to grała wybornie.
Na szczęście jest tego na rynku trochę i nie kosztują majątku. Zawsze można do niej wrócić jak mi się znudzą wycieraczki  :)

Piterski

Złote wycieraczki, a skromne ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bednaar

Cytat: dino w Styczeń 06, 2019, 12:44Nie wiem co to za Rudy van ale cięcie poniżej 40Hz uważam za barbarzyństwo.

Rudy Van Gelder - legendary inzynier dźwięku (m.in. Blue Note Records), zrealizował tysiące płyt jazzowych, dla fanów jazzu nazwisko tak samo znane, jak Miles Davis czy John Coltrane. Nie miałem pojęcia, że ciął wszystko poniżej 40 Hz - zatem to nie barbarzyństwo, bo nie ma wpływu na odsłuch.
A propos tego wątku, czy mój wzmacniacz słuchawkowy kupiony w sklepie za 329 zł (nowy) to taniofilia?


Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

wiki

Cytat: vasa w Kwiecień 08, 2019, 23:50Impedancje by Ci pewnie chciały poprzeszkadzać :/
Dlatego chciałbym podłączyć u siebie i sprawdzić czy sytuacja byłaby taka jak u Lampowego... Ja mam trochę inny przedwzmacniacz...
A poza tym bardzo mnie ciekawi ta końcówka...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

Cytat: Jakub w Kwiecień 13, 2019, 12:12Postanowiłem więc spróbować jak sprawdzi się dedykowane pre, czyli Quad 34.
Bardzo dobra decyzja.
Słuchałem takiego zestawienia. Dla mnie bomba!

rudy-102

Cytat: Bednaar w Kwiecień 09, 2019, 10:34czy mój wzmacniacz słuchawkowy kupiony w sklepie za 329 zł (nowy) to taniofilia?
Tutaj o nim trochę pisaliśmy.


https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1116.msg81127#msg81127

LampowY

A odpaliłeś?
Jak gra komplet?