Coś tam coś tam, czasami :)

Zaczęty przez daris666, Marzec 01, 2018, 23:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

daris666

Ostatnia warstwa białego podkładu. Teraz kolumny wygrzeją się na słoneczku i za 45 dni malowanko.


Piterski

Robisz je w oparciu o jakiś konkretny dostępny projekt?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

daris666

Cytat: Piterski w Maj 31, 2018, 21:52
Robisz je w oparciu o jakiś konkretny dostępny projekt?

Nie. Jest to zbiór moich pragnień i chińsko-duńskich głośników :)

marekw 76

A ja myślałem, że to coś typu YB audio :)
Skrzynia podobna do Zephyr+
Zapowiadają się ładne kolumny :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Bez żadnych symulacji i modeli matematycznych zwrotnicy? :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

daris666

Cytat: marekw 76 w Maj 31, 2018, 21:56
A ja myślałem, że to coś typu YB audio :)
Skrzynia podobna do Zephyr+
Zapowiadają się ładne kolumny :)

Moje mają większego basowego, 10".

marekw 76

Dlatego napisałem, że podobne ;)
A głośniki też SB?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

daris666

Cytat: Piterski w Maj 31, 2018, 21:56
Bez żadnych symulacji i modeli matematycznych zwrotnicy? :o

Symulacji?

Zwrotnica jest już złożona, kolumna przed malowaniem była odsłuchana i pomierzona.

Finalnie pewnie nastąpią drobne korekty oraz trzeba zapodać linearyzację.


Piterski

Cytat: daris666 w Maj 31, 2018, 22:01Symulacji?
No Misimor z Twonkiem jak konstruują kolumny to podpierają się modelami matematycznymi i dobierają odpowiednio przetworniki, a potem stroją je dokonując pomiarów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

daris666

Cytat: Piterski w Maj 31, 2018, 22:04
Cytat: daris666 w Maj 31, 2018, 22:01Symulacji?
No Misimor z Twonkiem jak konstruują kolumny to podpierają się modelami matematycznymi i dobierają odpowiednio przetworniki, a potem stroją je dokonując pomiarów.


Wiem. Powiedzmy, że u mnie jest bardzo podobnie, jednak przez jakiś czas pozostawię jeszcze zwrotnice na zewnątrz :)

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

daris666

Cytat: marekw 76 w Maj 31, 2018, 22:13

Posłuchałbym :)

Jak będą złożone, zapraszam na północ.

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

daris666

Nowe graty do DACa. Konwerter z diyaudio do testów z xmosem i pcm1704 na stoliczkach do testu zamiennie z pcm63. Na zimę :)

tomekkk1

Cześć Darek!
A kolumny już skończyłeś? Bo coś czuję, że ja zrobię swoje przed Twoimi  ;D

daris666

Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 26, 2018, 22:21
Cześć Darek!
A kolumny już skończyłeś? Bo coś czuję, że ja zrobię swoje przed Twoimi  ;D

Hej, robię zgodnie z harmonogramem prac. Maluję za 2 tygodnie z kawałkiem. Mają być wstępnie odpalone na wrzesień a potem jeszcze dostrajanie zwrotnicy.  Dokładając do tego DACa w częściach i kilka różnych lamp do wzmacniacza będę w ciągłym słuchaniu przez kolejny rok :) Co tam budujesz i jak set na diabłach się sprawuje ?

tomekkk1

#67
SET naprawiony, chodzi - od czasu do czasu go "przepalam", czekając na kolumny. Wzmak na EL34/6CA7 również u mnie pozostał - oba będą spięte na stałe z kolumnami :)
Diabełki z Sonusami grały bardzo cicho, zatem Fabery poszły w świat, a na ich miejsce zza wielkiej wody przybyły pełno-pasmowe 10" Audio Nirvana. Na razie leżą w kątach bez obudów, zatem używam jedynie ich do oglądania filmów itp - powoli się wygrzewają przy okazji ;)

Niebawem ruszam z budami. Miały być 120 litrów skrzynie, okazało się że mogłem pozwolić sobie będą nawet na więcej - 140 litrów. Czekam tylko na potwierdzenie zamówienia, do trzydziestu dni na realizację, a gdy wykroje dotrą do mnie zaczynam składać je w całość.
Zamówiłem skrzynie w częściach (gotowe to aż £500 drożej!), ale za to już fornirowane do samodzielnego montażu, będą też dodatkowe wstawki wewnątrz wykonane przeze mnie. To pozwoli mi na dostrojenie, redukcję fal stojących, oraz ewentualnie zmianę litrażu w trakcie próbnych odsłuchów ;)

daris666

Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 26, 2018, 23:44
SET naprawiony, chodzi - od czasu do czasu go "przepalam", czekając na kolumny. Wzmak na EL34/6CA7 również u mnie pozostał - oba będą spięte na stałe z kolumnami :)
Diabełki z Sonusami grały bardzo cicho, zatem Fabery poszły w świat, a na ich miejsce zza wielkiej wody przybyły pełno-pasmowe 10" Audio Nirvana. Na razie leżą w kątach bez obudów, zatem używam jedynie ich do oglądania filmów itp - powoli się wygrzewają przy okazji ;)

Niebawem ruszam z budami. Miały być 120 litrów skrzynie, okazało się że mogłem pozwolić sobie będą nawet na więcej - 140 litrów. Czekam tylko na potwierdzenie zamówienia, do trzydziestu dni na realizację, a gdy wykroje dotrą do mnie zaczynam składać je w całość.
Zamówiłem skrzynie w częściach (gotowe to aż £500 drożej!), ale za to już fornirowane do samodzielnego montażu, będą też dodatkowe wstawki wewnątrz wykonane przeze mnie. To pozwoli mi na dostrojenie, redukcję fal stojących, oraz ewentualnie zmianę litrażu w trakcie próbnych odsłuchów ;)

Jakie planujesz w nich filtrowanie?

tomekkk1

Żadne. I będę się trzymał tego kurczowo ile się da :)

daris666

Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 27, 2018, 09:08
Żadne. I będę się trzymał tego kurczowo ile się da :)

Ok. Czekam na relację z boju.

malg

soryy, ze sie wtrącę,
to znaczy maja to być szerokopasmowe kolumny ?

tomekkk1

#72
Cytat: malg w Czerwiec 27, 2018, 11:50
soryy, ze sie wtrącę,
to znaczy maja to być szerokopasmowe kolumny ?
Myślę, że Darek się nie pogniewa za wtrącanie ;)Tak, moje będą szeroko-pasmowe, ale niektórzy stosują filtrowanie średnicy. Ja wolę jeśli zajdzie taka potrzeba próbować z wygłuszeniem zamiast robić to elektrycznie ;)

tomekkk1

Cytat: daris666 w Czerwiec 27, 2018, 11:49
Cytat: tomekkk1 w Czerwiec 27, 2018, 09:08
Żadne. I będę się trzymał tego kurczowo ile się da :)

Ok. Czekam na relację z boju.


Powoli skrobię w swoim temacie :)

daris666