Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

cortes

A małżonka ma świadomość, że po takim zakupie to pójdzie w odstawkę na długi czas?...  ;D. W każdym razie gratki. Sprzęt zacny.

Bartolo

Cytat: cortes w Czerwiec 29, 2020, 15:44
A małżonka ma świadomość, że po takim zakupie to pójdzie w odstawkę na długi czas?...  ;D. W każdym razie gratki. Sprzęt zacny.
To małżonka kupiła ten wzmacniacz. :D Bez jej akceptacji, słuchałby na słuchawkach. 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

47k to dobra impedancja jest! Musi grać! ;)

vasa



Cytat: Piterski w Czerwiec 29, 2020, 13:06
Katalogowo to nawet jest droższy 47k.
Z jednej strony to grubo poza moją granicą akceptacji ale z drugiej to porządnego auta za to byś nie kupił [emoji6]
Damy Ci chwilę na ochłonięcie ale potem napisz jakiś dłuższy test o odczuciach w trakcie poszukiwań i wniosków po dłuższym odsłuchu.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2020, 11:55
Z jednej strony to grubo poza moją granicą akceptacji ale z drugiej to porządnego auta za to byś nie kupił [emoji6]
Damy Ci chwilę na ochłonięcie ale potem napisz jakiś dłuższy test o odczuciach w trakcie poszukiwań i wniosków po dłuższym odsłuchu.
W pewnej chwili myślałem o wzmacniaczu takim jak Twój.
Będę opisywał brzmienie A200 to porobię sobie w trakcie odsłuchu notatki i opiszę swoje wrażenia.
Tak jednym zdaniem, odszedłem od szkoły podbarwiania brzmienia mającego sprawiać przyjemność w kierunku lepszej jakości informacji i zainteresowania grą muzyków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

#756
Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2020, 12:58
W pewnej chwili myślałem o wzmacniaczu takim jak Twój.
A posłuchałeś Lyngdorfa?
Generalnie im dłużej go mam tym bardziej go lubię [emoji41]
To chyba na podobnej zasadzie jak Miniabyr przestał rozumieć jak można słuchać w nie zaadaptowanym pomieszczeniu. [emoji16]
[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2020, 13:24To chyba na podobnej zasadzie jak Miniabyr przestał rozumieć jak można słuchać w nie zaadaptowanym pomieszczeniu.
Kiedy raz spróbujesz to nie ma odwrotu. Po takim doświadczeniu pojawiają sie wyrzuty dlaczego wcześniej sie nie spróbowało .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2020, 13:24A posłuchałeś Lyngdorfa?
W końcu nie ale mnie korciło. Tak z czystej ciekawości bo nie jestem zwolennikiem aktywnej korekty DSP.
Zamierzam pójść drogą miniabyra.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2020, 17:20
W końcu nie ale mnie korciło. Tak z czystej ciekawości bo nie jestem zwolennikiem aktywnej korekty DSP.
Zamierzam pójść drogą miniabyra.
Jak się żona dowie że 40 kilo mogło zostać na [emoji156], [emoji151] i [emoji162]  to Ci urwie [emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2020, 13:24A posłuchałeś Lyngdorfa?
Może tez kupić klasyczny "equalizer"... Tylko po co..? Jest zadowolony, a jestem przekonany że Twoja propozycja zagra gorzej... Tzn. inaczej, nie koniecznie w guście Piotrka.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: Bartolo w Czerwiec 30, 2020, 17:42
Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2020, 13:24A posłuchałeś Lyngdorfa?
Może tez kupić klasyczny "equalizer"... Tylko po co..? Jest zadowolony, a jestem przekonany że Twoja propozycja zagra gorzej... Tzn. inaczej, nie koniecznie w guście Piotrka.
W życiu razem nie słuchaliśmy. Swoje gusta znamy jedynie z wymiany uwag na forum. Wychodzi nam że są różne. Tyle że to gadanie o kolorach a summa summarum pewnie by wyszło że lepszy dźwięk byłby lepszy dla obu.
Miałem dzisiaj w końcu chwilę żeby posłuchać polecanego Jean'a Rondeau.
Jest wyśminicie nagrany [emoji4]
A  equalizer to jednak nie to co Lyngdorf i roomperfect.
[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

Vasa, sprzętu na rynku są setki.. Możliwych konfiguracji tysiące (miliony jak weźmiesz pod uwagę kable)...
Więc naprawdę jest w czym wybrać, tylko nie zawsze da się posłuchać. No chyba że jest się recenzentem...  ;D
Piotrek po raz pierwszy u siebie usłyszał coś, co mu pasuje bez "ale". i pierwszy raz szanowna małżonka powiedziała "to gra". Dostał pozwolenie, przemyślał kwestię i wybrał...  Może ze zmęczenia, możne z wygody, a może z niecierpliwość, odpuścił sobie szukanie dalej. Jego sprawa.
Zawsze może być lepiej, taniej, drożej. Ale DIABLO. Więc cieszmy się szczęściem Piotra, jego małżeńskim spokojem i szukajmy mu nowych kolumn..  8) >:D >:D ;D ;D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa



Cytat: Bartolo w Czerwiec 30, 2020, 18:09
Więc cieszmy się szczęściem Piotra, jego małżeńskim spokojem i szukajmy mu nowych kolumn..  8) >:D >:D ;D ;D
Popieram.
Ma teraz spawarkę to skuteczność kolumn i spadki impedancji przestały być istotne [emoji41]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Rafael912

Cytat: Piterski w Czerwiec 27, 2020, 11:07
Na samym początku poszukiwań celowałem w końcówkę ale nie mogłem nic odpowiedniego znaleźć lub nie dało się posłuchać u siebie w systemie.
Przyjąłem założenie, że bez testów urządzenia u siebie i kontrolnie w innym systemie, nie kupię. Nie miałem ochoty na zakupy i dalsze odsprzedaże jak coś nie zagra. To trochę zawęziło obszar poszukiwań.
Z pierwszych sprzętów jakie się u mnie przewineły najbardziej stawiałem na A200 lub monobloki. Monobloki potrzebują preampa, a te z którymi próbowałem nie wypadały spektakularnie. O dziwo najlepiej grały z Luxmanem CL-36 ale był lekki szum bo te monobloki mają zabójcza czułość na innych preampach szumu nie było ale dźwięk trochę siadał. Lampizator ma taką wersję poprawioną (testową), która z moim CL-36 zagrała ale raz że wygląd nie jest u niego priorytetem, a dwa to jest strojenie pod konkretny preamp. Dlatego w końcu to odpuściłem.
A200 mi się osobiście bardzo podobał miałem tylko zastrzeżenia do funkcjonalności czyli brak wyjścia tape out. Barwne nasycone granie, ale moja żona nie za bardzo podzielała mój entuzjazm, uczyła się swego czasu w szkole muzycznej i grała na instrumentach. Zwracała mi uwagę, że z małymi składami nie jest jeszcze źle ale miała zastrzeżenia do gęsto zaaranżowanej muzyki.
W tym momencie trafiła się okazja posłuchać Gryphona, podstawowego modelu. Pierwszy odsłuch i byłem skołowany inna barwa inna prezentacja ale i rzeczy jakich nigdy wcześniej nie usłyszałem, a przy tym brak ostrości. Po kilku dniach kiedy podłączałem inne konstrukcje zaczynałem widzieć wyraźniej ich wady i zalety i coraz bardziej przekonywałem się do Diabła. Ten końcowy wybór utwierdził mnie w słuszności podjętej decyzji.
Dostałem propozycję przyzwoitej ceny i pełne poparcie małżonki. Teraz faktycznie o poważniejszych wydatkach mogę na dłuższy czas zapomnieć.
Alexandrze wiem że tam można wsadzić i DAC i pre phono. Musiał bym tego jednak najpierw posłuchać. Może za jakiś czas.

PS. Auto musi zostać to stare 20 letnie jeszcze przynajmniej na jakiś czas.
Gratulacje, znaleźć cos co pociągnie i spokojniejsza muzykę i bardzo złożone aranżacje jest naprawdę ciezko. Ja swoje zabawki skompletowałem jakieś 14 lat temu i uważam, ze złapanie kroliczka jest lepsze niż ciagle gonienie :- ) Oczywiście od tamtej pory dalej dopieszczam brzmienie różnym okablowaniem, ale to już kosmetyka - nawet bazowa wyjściowa wersja gra obłędnie, czego i Tobie życze ;-)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: Rafael912 w Lipiec 01, 2020, 23:27Ja swoje zabawki skompletowałem jakieś 14 lat temu i uważam, ze złapanie kroliczka jest lepsze niż ciagle gonienie :- )
Przez pewien czas i mi się zdawało, że mógłbym zostać z systemem jaki mam. Długo z nim walczyłem i byłem zadowolony z efektu do momentu kiedy nie wpuściłem pod dach czegoś z next level. Napisz jak wygląda twój system.

Mariuszu, jak się wygrzebię finansowo to zrobię adaptację akustyczną w pomieszczeniu by wyrównać jego akustykę co zapewne poprawi jeszcze bardziej przestrzenność kreowanej sceny muzycznej, którą większość osób u mnie chwali. Co do zmiany charakteru brzmienia to na obecnym etapie miałem możliwość porównać ją tylko z A200 bo moja końcówka mocy Marantza Sm-9 trafiła w ręce jednego z naszych forumowych kolegów.
Miała zostać w stolicy ale w wyniku emocji, związanych z tym odsłuchowym zamieszaniem, doszło do nieporozumienia i trafiła w inne bardzo zacne dłonie. Teraz pewnie bym to spróbował sprzedać w całości z Lxmanem Cl36, bo moim zdaniem razem tworzą doskonały duet.

Co do moich odczuć związanych z odsłuchem Gryphona to mam wrażenie, że przeniosłem namiastkę filharmonii pod strzechę. Nie zrozum mnie źle to nadal nie jest ten poziom realizmu, taki realizm to jest u Umki. Chodzi mi o to, że w tym brzmieniu jest więcej prawdy, a mniej nastawione jest na efekt łoł... :o

Co ciekawe trudniej przychodzi mi słuchanie prezentacji, w której nacisk kladźony jest na średnicę na jej w pewnym sensie bardziej dominującą rolę, gdzie bas jest bardziej definiowany poprzez masę, a trochę mniej przez zejście i kontrolę. Nie mam na myśli nadmiernego przegięcia, tylko umiarkowane przesunięcie akcentów. W takiej docieplonej prezentacji gdzie akcent jest położony na pierwszy plan, a całe wydarzenie odbywa się bliżej słuchacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2020, 08:43Chodzi mi o to, że w tym brzmieniu jest więcej prawdy, a mniej nastawione jest na efekt łoł... :o
Chyba wiem o czym piszesz. Przy takim sposobie prezentacji z jednej strony przestaje się mieć wrażenie że "u mnie to gra lepiej niż na żywo" a z drugiej bardziej efektowne granie tworzy dyskomfort obcowania z plastikiem [emoji6]
Ciekaw jestem czego zaczniesz szukać za rok?
A niezależnie od dźwięku to Gryphon mi się podoba z wyglądu [emoji3526]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 03, 2020, 09:44Ciekaw jestem czego zaczniesz szukać za rok?
Za rok to będzie trudne do zrealizowania, mam ten zakup rozłożony na w sensownych ratach jakieś kolejne trochę ponad cztery lata. Oczywiście liczę na to ze może uda mi się więcej zarobić w pracy i szybciej to spłacę oraz że sprzedam mojego Luxmana CL36, który nie mam już u mnie zastosowania.

Chyba że ..... zostawię preamp i kupię końcówkę mocy Gryphona  >:D

Można sobie chociaż pomarzyć ;D

Następnym krokiem w poszukiwaniach zapewne będzie testowanie kolumn głośnikowych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2020, 10:56
Następnym krokiem w poszukiwaniach zapewne będzie testowanie kolumn głośnikowych.
Tak na dobrą sprawę to właśnie kolumny dają efekt końcowy. Z Gryphonem masz pełną dowolność w doborze. Nie trzeba szukać wysokoefektywnych. Od ostatniego AS zauroczyły mnie dipole. Posłuchaj przy okazji.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

"Tańcowały dwa Michały..."  >:D 8) ;D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

Żarty się skończyły. Sprzęt grzechu wart...

miniabyr

Cytat: Kangie w Lipiec 12, 2020, 19:30
Żarty się skończyły. Sprzęt grzechu wart...
No co ty . Teraz bedzie Bartek miał dylemat co wybrać . Będzie zabawa -dla nas też . Choć ja słyszałem tylko RCM  i wiem co on może . A może dużżżżżo i to tego najlepszego  o ile słuchacz wie czego chce !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Lipiec 12, 2020, 19:59
Cytat: Kangie w Lipiec 12, 2020, 19:30
Żarty się skończyły. Sprzęt grzechu wart...
No co ty . Teraz bedzie Bartek miał dylemat co wybrać . Będzie zabawa -dla nas też . Choć ja słyszałem tylko RCM  i wiem co on może . A może dużżżżżo i to tego najlepszego  o ile słuchacz wie czego chce !
Nie jest tak oczywiste... Różnice subtelne. Klasa grania bardzo wysoka. RCM bardziej "sterylny", chirurgiczny. AA więcej wypełnienia, wybrzmień...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Ja byłem Theriaa'ą  zachwycony! Analogowe brzmienie ,bez słodzenia uczciwie pokazuje to ,co jest w rowku  ZERO audiofilskich ,tanich chwytów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Otóż to!
Roger, brawo i szacun za Theriaa!