Menu główne

Sony PS-X 70

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 11, 2016, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 02, 2017, 21:38
Masz najwyraźniej nieoryginalny headshell. Pewnie automatyce wiele to nie pomoże, ale może? Bardzo długi jest ten twój w stosunku do krótkiego, zwartego soniacza.
na oko wydaje mi się ze przesięg jest za duży z tym headshellem, nawet przy wkładce cofniętej maxymalnie do tyłu (jak na zdjęciu)
Wojtek sprawdż to z szablonem.


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Teraz to my się troszkę bliżej poznajemy. Po naprawie automatyki, wszystko będzie musiało być dopięte na ostatni guzik.  :)

wojtek41

Założyłem Ortofona VMS 20 MK II. Jest całkiem fajnie. Tak się zastanawiam czy przypasuje tu Ortofon Salsa..?
Ps. Totalnie zapomniałem o naprawie automatyki... :o

Marek20

#479
CytatBardzo długi jest ten twój w stosunku do krótkiego, zwartego soniacza.

I bardzo dobrze, bo ten oryginalny jest tak bardzo zwarty, że zamontowanie większej wkładki, to jest męczarnia, pomiędzy końcem wtyków wkładki a końcem wtyków headshella to pozostaje czasem mnie niż pół centymetra, tragedia, miejsca na przewody niewiele, że nie wspomnę, o bardzo małej możliwości przesuwania wkładki, do przodu, do tyłu.
Ten headshell jest pod wkładki Sony serii XL - albo do handlu -  one są właśnie takie zwarte właśnie.
Pierwsze co zrobiłem to zamieniłem ten headshell do codziennego używania na "normalny", bo niesposób było sensownie używać.
 
     


Marek20

#480
Cytat: wojtek41 w Czerwiec 02, 2017, 23:27
Po naprawie automatyki, wszystko będzie musiało być dopięte na ostatni guzik.  :)

Nóżki w jakim stanie? One są gumowo-żelowe, a gramofon bardzo ciężki :)
Ten żel do już dawno stracił swoje właściwości, tak samo jak guma, która często bywa sparciał, a bywa że i popękana.
Przez co izolacja od podłoża, jest bardzo kiepska.
Poza tym, na firmowych nóżkach to ten gramofon wyglądanie nie najlepiej, taka wielka kolumbryna, bez nóżek, bo ich nie widać
Ja bym zainwestował, w jakieś konkretne nowe nóżki, solidne, duże, stalowe,  aby gramofn stał wyżej od podłoża, wizerunek nabierze lekkości.
Tam jest dobry sposób mocowania, są wkręcane, regulowane, trzeba tylko dobrać, rozmiar śruby nóżek i średnicę nóżek.

Zawiasy trzymaja pokrywę, w różnych pozycjach?
Ona jest orgomnych rozmiarów, zawiasy nie są regulowane, to raz, a dwa sprężynki w zawiasch malusie, do tego mają już swoje lata i czas ekspolatacji
Trudno będzie.....   

juter22

Cytat: wojtek41 w Maj 29, 2017, 22:49Skromniejsza wersja PS X70. Automatyka szaleje... :o
Tak jakby ktoś miał wątpliwości bo numeracja w Sony trochę "szankuje"  ;) :o
The originals of the series are the PS-X70 and PS-X50 ; the PS-X60, PS-X40 and PS-X30 were later additions which didn't from a magnificent promo LP (which I own :) comparing recording techniques (CBS cutting lathes) and LP reproduction at home.
żródło: http://www.thevintageknob.org/sony-PS-X60.html
PSX70 oraz X50 to oryginalna seria, reszta to już "same podrabiańce"  :P
enjoy.

wojtek41

Wtargałem moje PS X60 na stoliczek. Zapiąłem DL 103R i jazda...A tu zonk...winda opuszczania ramienia nie działa. Ale żeby tak od zalegania na półce...?  :o
Ps. Samo połączenie DL103R z tym ramieniem wydaje się być trafne.

malg

Denonek wymaga ciężkiego ramienia, a nawet lepiej b. ciężkiego 20-25g masy efektywnej
a soniacz ma ramię jakie

krzysiek

Cytat: malg w Styczeń 06, 2019, 21:38
Denonek wymaga ciężkiego ramienia, a nawet lepiej b. ciężkiego 20-25g masy efektywnej
a soniacz ma ramię jakie

Tego nikt nie wie. Po sieci krążą najróżniejsze dane, od 15 po 25g. Moim zdaniem to ramię ma max 15g efektywnej, jak nie mniej. Miałem na nim powieszonego Denona 103R, moim zdaniem ta wkładka grała za chudo i za jasno na tym ramieniu.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wojtek41

Nie powiem aby było za "jasno". Dół jest wyraźny i czytelny, ładnie wybrzmiewa. Góra też ok. Nacisk mam ustawiony na 2,55. Wkładka ma za sobą około 30 godzin grania.  Nie słyszę też żadnych zakłóceń w dźwięku. O masie efektywnej krążą legendy. Większość optuje za +/- 20g z oryginalnym headshellem.

malg

Cytat: wojtek41 w Styczeń 06, 2019, 22:32
Większość optuje za +/- 20g z oryginalnym headshellem.
no własnie jesli headshell jest zdejmowany to mase ramienia podaje się osobno
dla headshelli zintegrowanych oczywiście razem
i tu moim zdaniem czasami są nieścisłości w opisach

wojtek41

#487
Raczej wątpię aby masa tego ramienia po zdjęciu headshella wynosiła tylko 10g.  Lub niech ktoś mnie poprawi )

wojtek41

Czy jest gdzieś dokładny opis z masą efektywną tego ramienia ?

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


krzysiek

Cytat: wojtek41 w Styczeń 07, 2019, 17:34
Czy jest gdzieś dokładny opis z masą efektywną tego ramienia ?

kiedyś długo szukałem w sieci i nic kompletnie nie znalazłem oprócz przypadkowo podawanych wartości
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wojtek41

Cytat: blackholesun w Styczeń 07, 2019, 17:42kiedyś długo szukałem w sieci i nic kompletnie nie znalazłem oprócz arbitralnie podawanych wartości
Właśnie.....

elem

"Add in a Denon DL-160 or a Sony XL-55 (the PUA-7 deserves good moving-coil cartridges, even heavyweights like the old DL-103) and you will be stunned by the results."

http://www.thevintageknob.org/sony-PS-X70.html

graj pan :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Gram...na PS X60, ale to zdanie może się podobać "Quality, reliability and convenience all rolled into one : japanese engineering at its best".  :)

krzysiek

ja już grałem i nauczyłem się nie brać na serio takich wpisów z sieci :p
przez blisko rok miałem obok siebie Regę RP6 i Sony PS-X65
porównywałem na nich kilka wkładek, miałem nawet dwie sztuki DL-110 powieszone jednocześnie na Redze i Sony i tylko przełączałem kabelki
brzmienie z obu werków było dość podobne, dlatego zaryzykowałbym stwierdzenie, że to jest ramię o średniej masie efektywnej, bliższej ramieniu Regi, niż starych ramion z epoki, które zaleca się do DL-103(R)
mi się granie 103R na tym ramieniu niezbyt podobało, ale jak wiadomo każdy ma swoje gusta
mojemu koledze bardzo się podobał Denon 103R na Sony z pre Kuleszy, a mi bardziej Benz z Nudą
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wojtek41

Z pozytywów, winda ramienia ponownie działa.

gratefullde

Maciek pisał o masie efektywnej tego ramienia na początku wątku

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1354.msg104040#msg104040
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Jestem ciekawy jak Andrzej ocenia ten granofon po blisko dwóch latach ?  :np:

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Styczeń 07, 2019, 18:04
Jestem ciekawy jak Andrzej ocenia ten granofon po blisko dwóch latach ?  :np:

Nie korci mnie by go wymienić na coś innego. Jestem zadowolony :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9