Nieznane gramofony

Zaczęty przez neomammut, Marzec 29, 2015, 21:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Pamiętam taki sprzęt widziałem coś takiego w sklepie za czasów PRL

rudy-102

Cytat: spalon w Czerwiec 17, 2016, 16:50
Pamiętam taki sprzęt widziałem coś takiego w sklepie za czasów PRL
To miałeś szczęście. Na ogół to rzadko coś takiego można było w sklepie zobaczyć. No chyba, że  był to akurat egzemplarz obowiązkowy i był w sklepie po to żeby być :).

kawosz

Fajny . Kolega z fejsa się pochwalił
Vintage Kenwood L-07D with Audiocraft AC3000 & DL-103R. Benz ACE on L-07J arm.


nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

LampowY

Lejdis end dżentelmen.... Nakamichi Dragon CT  :o


Alexander

Z mechanizmem korekcji dla niecentrycznych płyt  :)

christo

Cytat: LampowY w Styczeń 07, 2019, 15:19
Lejdis end dżentelmen.... Nakamichi Dragon CT  :o


Dragon ct to mniejszy brat nakamichi dragon tx-1000
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Mówio, że ta stolnica ma na imię Amstrad  :o


dino

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 17:51Mówio, że ta stolnica ma na imię Amstrad  :o
Wygląda bardziej na Atari  ;D

malg

ciekawy talerz, tylko czy i jak wyważony ? ::)


Piterski

Cytat: malg w Luty 20, 2019, 08:07ciekawy talerz, tylko czy i jak wyważony ? ::)

Grzesiu raczej jakaś fanaberia niż talerz gramofonu no chyba że "ciekawy" inaczej.
Winylowcy kupują maty, dociski by płyta idealnie przylegała do płaskiej powierzchni talerza, a tu wisi podparta w trzech punktach. Już sobie wyobrażam jak się na tym zachowują cienkie winyle.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Bez przesady. Uznane firmy tez tak robią.




malg

Cytat: Piterski w Luty 20, 2019, 08:47
Cytat: malg w Luty 20, 2019, 08:07ciekawy talerz, tylko czy i jak wyważony ? ::)

Grzesiu raczej jakaś fanaberia niż talerz gramofonu no chyba że "ciekawy" inaczej.
Winylowcy kupują maty, dociski by płyta idealnie przylegała do płaskiej powierzchni talerza, a tu wisi podparta w trzech punktach. Już sobie wyobrażam jak się na tym zachowują cienkie winyle.

ja to przekornie napisałem, powinienem w cudzysłów zastosować

malg

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 08:50
Bez przesady. Uznane firmy tez tak robią.




ale 6 podpórek a właściwie 9 - to nie 3


LampowY

OK, ale Rega też krowie spod ogona nie wypadła.
A robią.

Piterski

Maćku jak płyta jest prosta jak "stół" to ok tylko to jest trochę takie wydziwianie bo płyty szczególnie te cienkie są wiotkie, często właśnie je dobrze jest docisnąć dociskiem do talerza, a tu wymyślają punkty podparcia. W jakim celu w czym to ma pomóc, jakie parametry poprawić? Moim zdaniem tylko wygląd by był oryginalny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Pewnie tak. Ja wcale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.
Poza tym dąży się do maksymalnie zwiększenia masy talerza dla stabilności obrotów. A nie odchudzania.

Piterski

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 08:57
Pewnie tak. Ja wcale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.
O to mi właśnie chodziło, że znani producenci gramofonów z dużym doświadczeniem jak np. MikroSeiki nie stosowali takich wynalazków.
Oczywiście rozumiem, że to wątek o przeróżnych dziwach gramofonowych ale jak Grześ poruszył już kwestię wyważenia to się odezwałem.
Tak tylko dla wyrażenia własnej opinii w tym temacie. Bynajmniej nie miałem zamiaru Wam niczego wytykać palcem tylko pogadać :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 17:51
Mówio, że ta stolnica ma na imię Amstrad  :o




To jest model TP 12D ( lub bez D) Poczytałem trochę o tym Amstradzie. Firmę założył w UK, w 1968 roku Alan Sugar, który miał wtedy 21 lat. Firma miała jakby trzy okresy tematyczne. Na samym początku hi-fi, później komputery i na końcu sprzęt satelitarny. To hi-fi to takie trochę na wyrost określenie. Od początku dewizą firmy była najniższa cena. Gówno, nie gówno- ma być najtańsze na półce. I to w markecie, a nie żadnym salonie audio. Z tego co wyczytałem, pan Alan ciągał ze wschodu jakieś no name, naklejał logo Amstrad i puszczał w brytyjskich marketach. Ten gramofon jest bardzo źle wspominany jeśli chodzi o jego wykonanie, parametry. Jeśli jakiś Anglik dziś się  zastanawia nad jego zakupem- to z czystego sentymentu.


My firmę Amstrad kojarzymy chyba głównie z ZX Spectrum. Amstrad kupił firmę Sinclair wraz z prawami do nazwy. Taka trochę firma pasożyt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Tadeiro

Gdy kupowałem Atari 800XL, to na giełdzie były też Amstrady 464 (ze zintegrowanym magnetofonem kasetowym).
Grundig PS1 czyli Dual 1019

rudy-102

Takiego cudaka przynieśłi mi ostatnio do naprawy.

vasa

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2019, 21:49
Takiego cudaka przynieśłi mi ostatnio do naprawy.
Wygląda jak stary volkswagen [emoji52]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 22, 2019, 22:47
Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2019, 21:49
Takiego cudaka przynieśłi mi ostatnio do naprawy.
Wygląda jak stary volkswagen [emoji52]

[emoji377][emoji1634]


Widać również  żywe kultury bakteryjne !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !