Pre gramofonowe firmy.......

Zaczęty przez miniabyr, Maj 10, 2015, 00:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 21:56Jak juz chcecie na bogato do stawiania obok pre na stole to zrobcie w identycznej wymiarowo obudowie jak pre, a bebechy zasilacza czyli lampa, trafa i moze duze elektrolity Black Gate niech wystają z obudowy jak w pre. Wtedy bedzie miało sens ... moim zdaniem.
Po pierwsze primo ;) Pre też będzie miało kratkę bo do tego zmuszają dyrektywy unijne a co do bryły to zapraszam do dyskusji... jakie wg. Ciebie są typowe proporcje w stylistyce Art Deco?
Po drugie primo już mieliśmy wieże w latach 80-90 mini midi...pamiętasz?

pmcomp

Cytat: peezeet w Czerwiec 21, 2015, 22:14
pmcomp czy w twojej mazdeczce nie wystarczyły by ci stalowe zwykłe felgi?

Hmmm, co poradzę, że w Mizi alusy są w serii ;). Po co przepłacać ... żartuję, Mizia jest złym przykładem.

Pozdro

pmcomp

Paweł, traktuj to jako pozytywną krytykę. Azjaci łykną te obudowy bez ślimaka na sucho.
Ja za taki design zasilacz złotówki nie dam. Dla mnie stalowa obudowa w czarnym proszku pod stół.
Zrobienie dwóch opcji zasilacza to najlepsza opcja ... ale ja się nie znam.

Poza tym ... jeszcze nie słuchałem, Benek ma u nie duuuuuży kredyt zaufania :).

Pozdro

frywolny trucht

Mógłby mi ktoś przypomnieć nazwę hi- endowej firmy, której elementy mają zaokrągloną prawą ściankę? Wyleciało :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

#79
Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 22:43Zrobienie dwóch opcji zasilacza to najlepsza opcja ... ale ja się nie znam.
Wątpię bo różnica w kosztach jest niezbyt duża i będzie jak z lżejszymi talerzami, których nikt nie chce. Chyba że zwykły zasilacz, nie lampowy ale wtedy różnica w dźwięku jest olbrzymia.
Poza tym ja jestem bardzo zazdrosny o inne elementy toru i nie chcę żeby mój zasilacz walał się w kurzu po podłodze ;). Nawet złośliwie kabel zrobiliśmy niezbyt długi..... 8)

miniabyr

Cytat: peezeet w Czerwiec 21, 2015, 22:59
Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 22:43Zrobienie dwóch opcji zasilacza to najlepsza opcja ... ale ja się nie znam.
Wątpię bo różnica jest niezbyt duża i będzie jak z lżejszymi talerzami, których nikt nie chce. Cyba że zwykły zasilacz nie lampowy ale różnica w dźwięku jest olbrzymia.
To prawda ,że wersja lampowa zasilacza diametralnie zmienia na plus  jakość brzmienia,  w porównaniu do wersji tranzystorowej. Miałem mozliwiść porównania obu wersji. Myslę,że gdyby ktoś miał taką mozliwość jaką ja miałem ,też jednoznacznie wskazał by brzmienia z lampowym zasilaczem jako lepsze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Czerwiec 21, 2015, 23:07
Cytat: peezeet w Czerwiec 21, 2015, 22:59
Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 22:43Zrobienie dwóch opcji zasilacza to najlepsza opcja ... ale ja się nie znam.
Wątpię bo różnica jest niezbyt duża i będzie jak z lżejszymi talerzami, których nikt nie chce. Cyba że zwykły zasilacz nie lampowy ale różnica w dźwięku jest olbrzymia.
To prawda ,że wersja lampowa zasilacza diametralnie zmienia na plus  jakość brzmienia,  w porównaniu do wersji tranzystorowej. Miałem mozliwiść porównania obu wersji. Myslę,że gdyby ktoś miał taką mozliwość jaką ja miałem ,też jednoznacznie wskazał by brzmienia z lampowym zasilaczem jako lepsze.

Miałem na mysli zasilacze lampowe w dwoch roznych obudowach, taniej stalowej i wypasionej designerskiej.

Pozdro

pmcomp

Cytat: peezeet w Czerwiec 21, 2015, 22:59
Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 22:43Zrobienie dwóch opcji zasilacza to najlepsza opcja ... ale ja się nie znam.
Wątpię bo różnica w kosztach jest niezbyt duża i będzie jak z lżejszymi talerzami, których nikt nie chce. Chyba że zwykły zasilacz, nie lampowy ale wtedy różnica w dźwięku jest olbrzymia.
Poza tym ja jestem bardzo zazdrosny o inne elementy toru i nie chcę żeby mój zasilacz walał się w kurzu po podłodze ;). Nawet złośliwie kabel zrobiliśmy niezbyt długi..... 8)

No nie mów mi ze zwykla obudowa stalowa w czrnym proszku kosztuje tyle samo co ta obudowa za zdjecia miniabyra. No fucking way.

Pawel, to Twój brand, zrobisz jak zechcesz. Powtórzę, ja za tą  designerską obudowę zasilacza złamanej złotówki ńie dam bo ... wolę przepić.

BTW nie przypominam sobie z rynku światowego takich wypasionych obudów zasilaczy ale mało widziałem. Chyba że chcesz zagospodarować nową niszę.

Pozdro

frywolny trucht

Mam. Nakłamałem. Obie ścianki są obłe. To Classe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Wracając jeszcze do wyglądu, to powstanie designerskiego zasilacza ma na celu jakby "wizualne rozłożenie" wysokich kosztów użytych podzespołów w samym phono - za jedną cenę mamy teraz dwa elementy. Często do oceny estetyki przedmiotów, bezwstydnie wykorzystuję kobiety a te na widok tego kompletu reagują  ze zdwojonym (skromnie powiem) uznaniem  :)

peezeet

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 21, 2015, 23:28Mam. Nakłamałem. Obie ścianki są obłe. To Classe.
Fajnie, zaokrąglenia narożników podobnie jak w moim zasilaczu ale u mnie każdy promień inny.

peezeet

Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 23:23BTW nie przypominam sobie z rynku światowego takich wypasionych obudów zasilaczy ale mało widziałem. Chyba że chcesz zagospodarować nową niszę.
To jeszcze mnie nie znasz? przecież jak jest coś do zrobienia inaczej albo odwrotnie to tak zrobię

elektroboy

"No to pokrytykujmy ten dezajn. Obudowa pre to art deco, pelna zgoda. Ale zasilacz z art deco nic nie ma, no może pokrywę ale na pewno nie całą bryłę i proporcje. Jak juz chcecie na bogato do stawiania obok pre na stole to zrobcie w identycznej wymiarowo obudowie jak pre, a bebechy zasilacza czyli lampa, trafa i moze duze elektrolity Black Gate niech wystają z obudowy jak w pre. Wtedy bedzie miało sens ... moim zdaniem."

Moje zdanie tutaj absolutnie identyczne! Bravo!
I do tego jeszcze moja autorska uwaga.
Nie jestem pewnien, ale jezeli to co widze w zasilaczu jest transformator toroidalny, prosze go zamaskowac w taka sama "kostke" jak wszystkie inne trafa kwadratowe. po prostu nie wolno rozbic styl przy urzadzeniu tak pieknym oraz takiej wysokiej klasy. ale to moze tylko moja opinia :)

peezeet


peezeet

załączę kilka zdjęć poglądowych

elektroboy

#90
Cytat: peezeet w Czerwiec 22, 2015, 23:04
Prosty przykład że nie masz racji:
http://www.deviantart.com/art/Art-Deco-14441098
chodzi mi bardziej o to, ze preamp i zasilacz nie maja wspolna linie.
mi osobiscie bardziej odpowiada bardziej minimalistyczny preamp, ale gdyby byl zrobiony w takim samim art deco stylu jak zasilacz, nie mial bym nic przeciwko.
Ale nie traktuj  prosze moje podpowiedzi jako krytyke!
Zajebiscie mi sie dizajn podoba, jestem pelen podziwu nad wzornictwem oraz wykonaniem :) No i pewnie gra zajebiscie skoro protoplazma swietnie grala. Mam nadzieje ze poslucham cudenko nie bawem :)

peezeet

Ja z przyjemnością słucham każdej krytyki  :D
Koncepcja jednak była taka że jednostka centralna jest upodobniona nieco do plinty gramofonu (bo to jest jakby komplet) natomiast żeby złamać tę skromną spokojną monotonię  zasilacz, który jest zdecydowanie mniejszy, został zrobiony w bardziej ekstrawaganckim stylu.  Głównie łączą go z pozostałymi elementami drewno, chrom i charakterystyczne szczegóły wykończenia niektórych elementów.

elektroboy

#92
musze zobaczyc nazywo. jednak wedlug mnie linie wzornictwa trzeba trymac jednolicie. jezeli nie, to juz preamp powinien byc wypasiony art deco i zasilacz bardziej prosty, utrzymany jednak w podobnej linii. inaczej, kupujac tak drogi produkt traktowal bym to jako lekcewazenie glownego urzadzenia.
to jak limuzyna prosta i przyczepa bogata :)

frywolny trucht

Cytat: peezeet w Czerwiec 22, 2015, 23:49Ja z przyjemnością słucham każdej krytyki

Może nie tyle krytyka, co podszepty  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

#94
Zapewniam Cię że nie jest tak strasznie  :D Kratkę można zdjąć i np. świecznik na komodzie fajny zrobić.  ;)
Poza tym nie pamiętam czy było wspomniane że niewielka designerska kratka wyląduje również na lampkach w pre.

pmcomp

Elememty zasilacza na tej drewnianej plincie mają za mało powietrza. Są za blisko krawędzi. Jak już ma być wypasiony zasilacz, który ma stać na ołtarzyku obok gramofonu to bym go powiększył do wielkości plinty samego pre.

A przynajmńiej zrobiłbym makietę 1:1 i zobaczył jak wygląda.

Pozdro

peezeet

Cytat: pmcomp w Czerwiec 23, 2015, 09:05go powiększył do wielkości plinty samego pre
Tylko co tam nawsadzać wtedy?

peezeet


peezeet

Kolejna odsłona zasilacza.

vasa

Ładna bestia.
Szkoda chować  8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.