"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kazan

Ten wytwór Rudego to jest mistrzostwo chlebowe , kto był na urodzinach to potwierdzi  :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: nosferartur w Maj 30, 2018, 20:52
Ładny, ale ślady walki widzę.  Do koszyka nie chciał tak, byś się nie zmęczył? ;)
Zawsze przed włożeniem do kosza trzeba go trochę pognieść na stole. Nie zdążyłem posprzątać. :)

rudy-102

Cytat: kazan w Maj 30, 2018, 22:33kto był na urodzinach
Cytat: gratefullde w Maj 30, 2018, 22:36Potwierdzam, Rudy piecze

Dziękuję, dziękuję. Zaczynam się czerwienić. :)

vasa

Cytat: rudy-102 w Maj 30, 2018, 22:42
Cytat: kazan w Maj 30, 2018, 22:33kto był na urodzinach
Cytat: gratefullde w Maj 30, 2018, 22:36Potwierdzam, Rudy piecze

Dziękuję, dziękuję. Zaczynam się czerwienić. :)
Legendy krążą [emoji506]
[emoji7]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


rudy-102

Trochę urósł. Miał być ładniejszy, ale dzisiaj jest pełnia księżyca i na dodatek burze szaleją dokoła.


rudy-102


vasa

Cytat: rudy-102 w Maj 31, 2018, 00:23Fertig.
No i muszę wstać i iść do lodówki bo mi ślinianki oszalały  :gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Rudy - daj spokój z wklejaniem zdjęć bo mi się smak przypomniał i nie mogę patrzeć na to co mam w chlebaku.
A najlepiej otwórz piekarnie - będziemy kupować w necie zamiast jakiś tam durnowatych wkładek do retipu  ;D.

dino

W czwartek byłem na imprezie, na której gotował Pascal Brodnicki. Zrobił miedzy innymi zupę krem ze słonecznika bulwiastego (topinambur). Do tego serek pleśniowy, orzechy i/lub twarożek (według uznania).
Pyszne i (podobno) zdrowe.

http://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/topinambur-wielki-powrot,21166.html

rudy-102

Cytat: dino w Maj 31, 2018, 14:00(topinambur)
Mam tego od groma w ogrodzie. Bardzo smaczna bulwa i bardzo ładne kwiaty. Niestety rozrasta się jak chwast i jak go nie pilnować to po kilku latach nie masz ogrodu tylko plantację topinambura. Ale wygląda fantastycznie.

dino

Cytat: rudy-102 w Maj 31, 2018, 14:35Mam tego od groma w ogrodzie. Bardzo smaczna bulwa i bardzo ładne kwiaty. Niestety rozrasta się jak chwast i jak go nie pilnować to po kilku latach nie masz ogrodu tylko plantację topinambura. Ale wygląda fantastycznie.
Na razie tylko konsumowałem - podobno można bez problemu kupić wiec chyba nie będę sadził a potem z nim walczył.

Phanpu

polecam wszystkich kuchnie azjatycka, zwlaszcza chinsko-tajska
wiadomo, bardziej "typowe" obiady to kupa zabawa, ale te głównie - raz dwa trzy i po sprawie.
ogromne super porcje z sosami, majace ten super plus u nas w Polsce - ze nie smakuja tak jak wszystko inne

nikhil

Cytat: rudy-102 w Maj 31, 2018, 14:35
Cytat: dino w Maj 31, 2018, 14:00(topinambur)
Mam tego od groma w ogrodzie. Bardzo smaczna bulwa i bardzo ładne kwiaty. Niestety rozrasta się jak chwast i jak go nie pilnować to po kilku latach nie masz ogrodu tylko plantację topinambura. Ale wygląda fantastycznie.

Zgadza się , też go miałem na działce. Nic także obok niego nie chciało rosnąć. Agresor z tego topinambura. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Mam go w jednym kącie razem z żonkilami. Najpierw sobie ładnie i różnokoloro kwitną żonkile, a topinambur zaczyna wychodzić dopiero po ich przekwitnięciu. Te dwa gatunki radzą sobie bardzo ładnie, a poza tym żonkil jest trujący i odstrasza nornice.

dino

A mnie kilka dni temu (jak było gorąco)  wzięło na hummus. I teraz zajadamy z ogóreczkami i szczypiorkiem z własnej hodowli.

Jakub

#367
Właśnie zjadłem taki domowy ,,rosołek"  :)


Piterski

Niektórych składników nie rozpoznaje  ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


tomekkk1

Cytat: Piterski w Lipiec 08, 2018, 21:02
Niektórych składników nie rozpoznaje  ???

To chińszczyzna, tego się nie analizuje, to się je!
Niektórzy nawet przerzucają z pudełka (dostarczonego po umieszczeniu zamówienia), na talerz, foto, instagram... :D
To nie aluzja do foto powyżej - widać, że to fotka z restauracji ;D

Jakub

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 08, 2018, 21:21To chińszczyzna

Ramen jest akurat japoński, choć faktycznie tego rodzaju zupy są powszechne w całej Azji wschodniej.

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 08, 2018, 21:21widać, że to fotka z restauracji

Fotka jest prosto z mojego stołu w kuchni.

GregWatson

I to takie gotowe wygląda czy coś jeszcze zalewamy do naczynia?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

#373
Pod spodem jest prawie pół litra wywaru mięsnego z różnymi przyprawami. Miska duża, więc trochę znikł.  ;D

Ramen ostatnio coraz bardziej modny. To w sumie takie tanie japońskie jedzenie. U nas urasta do rangi nie wiadomo jak wysublimowanej potrawy :) (W Krakowie są już trzy miejscówki tylko z ramenem, polecam bo się starają).

Dostałem ostatnio w prezencie książkę i z żoną też kombinujemy. Cała tajemnica siedzi w tych dodatkach i przyprawach.


tomekkk1

Cytat: Jakub w Lipiec 08, 2018, 21:28
Cytat: tomekkk1 w Lipiec 08, 2018, 21:21To chińszczyzna

Ramen jest akurat japoński, choć faktycznie tego rodzaju zupy są powszechne w całej Azji wschodniej.

Niestety nie ma u mnie w okolicy kuchni typowo japońskiej, jest właśnie azjatycka gdzie również serwują dania japońskie - choć nie wiem że są takowymi :)
Płaci się raz na wejściu i można jeść i pić do upadłego  8)


Cytat: Jakub w Lipiec 08, 2018, 21:28
Cytat: tomekkk1 w Lipiec 08, 2018, 21:21widać, że to fotka z restauracji

Fotka jest prosto z mojego stołu w kuchni.

Odniosłem wrażenie, iż z restauracji. W każdym bądź razie - w odniesieniu do pudełek - pozytywne :)