Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

To cza iść chyba do niego do pokoju  ;D . On i tak juz tam ptaków słucha  ;D

amati74

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 23:07
To cza iść chyba do niego do pokoju  ;D . On i tak juz tam ptaków słucha  ;D
Oby nie słuchał słowikow co konie duszą

amati74

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 22:52
Tylko to musi być z głową . Bo wydać kasę i się narobić to żadna sztuka . Ja to przerabiałem  ;) . Mógł bym dostać medal za bezsensowne trwonienie kasy  ;D . To nic nie dało
Z czego masz taką podstawę aluminiowa? O ile dobrze widze

cdt

To była szeroka rama . Była bo już jej nie mam . Po pierwsze nic nie wniosła po drugie naleśnik bez podstawy wygląda ładniej . Poszukaj po pchlich targach u angoli nóżek od technicsa 1200 . To są mobilne platformy ze sprężynami w środku . W Polsce sprzedały się za 150 zł . Ale teraz nie widzę . A gerwuś 1200 chyba nie będzie młotkował w najbliższym czasie  :o


cdt

Cytat: masza w Październik 31, 2017, 23:27To zastosuj
No to dobry krok . Nie daj się amati zwariować na starcie :P

amati74


MAC

Cytat: amati74 w Październik 31, 2017, 23:30myślę by to włożyć między jedna warstwę platformy a drugą


cdt

Podklej to pod oryginalne nogi  ;D . On genialnie wygląda bez platformy . Na ale to oczywiście rzecz gustu i możesz inaczej to oceniać .

cdt

A tak ładnie wygląda . Dowalisz platformę i złamiesz proporcje  :( .

amati74

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 23:37
A tak ładnie wygląda . Dowalisz platformę i złamiesz proporcje  :( .
U mnie platforma bedzie na szerokość szafki na której stoi gramofon i będzie w kolorze black high gloss nie bedzie sie odróżniać od mebla

amati74

Znalazłem fotkę moich nóżek od d... strony

cdt

Pewnie coś tam w srodku jest . A wracając do tematu to jak już masz się bawić w stolarza to może stolik . Zdjęcie z sieci .

amati74

#313
Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 23:49
Pewnie coś tam w srodku jest . A wracając do tematu to jak już masz się bawić w stolarza to może stolik . Zdjęcie z sieci .
To nie będzie stolarska robota bo fronty są na gotowo na wymiar z gęstego mdf sztywne i powinny się sprawdzić wiesz na razie fazy testów, będą dwa takie fronty między nimi te wkładki i pod spodnią plytą nozki

amati74

Przyspawalem kabel do Luxa a jutro albo pojutrze postaram się wykalibrowac ramię tyle ile będę potrafil, nie wiem tylko co z antyskejtingiem bo jakoś mi nie idzie ustawianie, jak bym nie kręcił to i tak ramię  zachodzi do środka

cdt

Całkiem nie zatrzymuje się ? Masz jakąś płytę z jedną stroną czystą ?

amati74

Powinienem kręcić tym pokrętłem wtedy kiedy igła jest na płycie, a nie podczas opuszczania ramienia? Dotychczas miałem tylko żyłkę i ciężarek i instrukcje który rower w zależności od wagi wkladki

cdt

Ja ustawiam tak .
Mam płytę która ma ngraną jedną strone . Czyli jedna jest czysta . Opuszczam igłę na kręcącą płyte z tej czystej strony . Jak zatrzyma się w połowie to ok . Ważne żeby sie zatrzymała przed końcem tez bedzie w miarę ok . Reszta na słuch

vasa

Cytat: cdt w Listopad 07, 2017, 21:46
Całkiem nie zatrzymuje się ? Masz jakąś płytę z jedną stroną czystą ?
Antyskatingu nie ustawia się na płaskiej płycie[emoji36][emoji30]
Tyle razy już o tym było [emoji852]️

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Listopad 07, 2017, 21:55Tyle razy już o tym było ️
A to ja nie czytałem . Wiem że są specjalne płyty  . A domowymi sposobami jak ?

Therion

Hihi - specjalne płyty powiadasz :)

To tak dla uśmiechu z pozdrowieniami dla Vasa :)

(Nie róbcie tego w domu)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eEd90RTWnRQ?start=150" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: cdt w Listopad 07, 2017, 21:56A to ja nie czytałem . Wiem że są specjalne płyty  . A domowymi sposobami jak ?
Najpierw warto zrozumieć że siła skatingu nie wynika z ruchu obrotowego ziemi tylko z kąta offsetu.
Szczegóły tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=598.msg27342;topicseen#msg27342
A ustawiamy bardzo prosto. Najpierw wartość z instrukcji obsługi ramienia albo wartość nacisku jeżeli mamy podziałkę w gramach albo w środku skali a potem słuchawki na głowę i regulujemy idealny balans kanałów na sygnale mono.
Cytat: Therion w Listopad 07, 2017, 22:10To tak dla uśmiechu z pozdrowieniami dla Vasa
No właśnie. Kto by paczył na jakieś tam wektory skoro jest filmik na youtube :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Pierwszy raz widzę ten numer z CD :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Mariusz zakładam że mam ustawiony  ;D . Moją podziałką jest kawał linki z ciężarkiem na druciku który uj wie czy jest prosto :D . Na ucho jest okej :) .

vasa

Cytat: cdt w Listopad 07, 2017, 22:18Mariusz zakładam że mam ustawiony
Ale ta linka jest zaczepiona do pręcika przy ramieniu. I ten pręcik ma jakąś podziałkę albo przynajmniej kilka karbów o które linkę można zaczepić bliżej lub dalej od pionowej osi obrotu.

Zasada jest taka że antyskating jest skorelowany z naciskiem.
Mały nacisk - mały skating, duży nacisk - zwiększ siłę antyskatingu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.