Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Szpulki miałem od zawsze, z małą studyjną a77 (i tego się pozbyłem - trochę teraz żal...) bo pojawił się "nagrywacz" cyfrowy, który zapisuje z jakością nierozróżnialną dla mnie od oryginału. Pozostały dwuślady b77 i g36.

Alexander

Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 23:47No to jest ryzyko dlatego jeszcze się bije z myślami . Jeżeli ten z allegro jest z Warszawy to miał go znajomy i jest nie grzebany
Nie bij się! Nie ruszaj  >:( szkoda oryginała, już te gniazda błyszczące mnie zmartwiły  :-[
Do eksperymentów kup jakiegoś grzebniętego, kac będzie mniejszy jak coś nie wypali  ;)

cdt

A 77 jeszcze mam choć w komisie . Z ReVoxa miałem jeszcze PR 99 . Tak z perspektywy choć narzekałem na PR ( epopeja forumowa  :o ) to jednak musze przyznać że to klasa magnetofon .
A77 za to jak na krzemowca ma super ciepłe brzmienie

cdt

Cytat: Alexander w Październik 16, 2018, 23:51już te gniazda błyszczące mnie zmartwiły 
Uwierz mi że stare gniazda rozpadły się w palcach .

cdt

A g-36 to jest moja miłosć . Tego ze zdjęcia już nie mam . Mam teraz wersje MKIII z modem na 38 . Kolejna epopeja  :o rok czekania na moda  ;D



Alexander

Czy tę miłą panią dostałeś w ramach moda?? To poproszę adres gdzie to robiłeś  ;D
A poważnie, to czytałem o Twoich bojach z modyfikacją, nie wiem czy miałbym tyle cierpliwości.
Poza tym satysfakcjonuje mnie jego granie i chciałbym pozostawić oryginalny stan.
Straszono mnie, że puszczę z dymem chatę jak nie wywalę selenowych prostowników, ale nawet tego nie ruszałem. Lubię go słuchać, nawet czasem coś gra przez wbudowany głośnik i też jest ładnie  :)
Tak ta maszyna da się kochać!

cdt

Ostatnio jednak nie słucham szpulek . Dojrzewam jednak do rezygnacji ze szpulaka . To co mnie hamuje to spora ilość szpul w tym nagrania od Sedlaka . Czyli bez straty raczej się nie obejdzie . I archiwalny ReVox

cdt

#1434
Cytat: Alexander w Październik 17, 2018, 00:07Czy tę miłą panią dostałeś w ramach moda??
Ta miła Pani jest moją Żoną od prawie 30 lat :)

Alexander

Pięknie się kłaniam Pani!
Odnoszę wrażenie, że nawet jeśli dojrzejesz do pozbycia się szpulowca, to właśnie Ona Ciebie powstrzyma przed tym błędem, widać jak czule opiera na magnetofonie dłoń    ::)

dino

O kurcze. A myślałem, że wejście tape head w moim SA810 to taki nieużytkowy wynalazek  :o

Alexander

No i proszę, potrzeba Ci jedynie napędu taśmy i gra muzyka  :)
No może jeszcze taśm nagranych będzie trzeba  ::)

dino

Cytat: Alexander w Październik 17, 2018, 21:42No i proszę, potrzeba Ci jedynie napędu taśmy i gra muzyka  :)

Apage - mam jamę wielkości małego mieszkania a już się nie mieszczę. Żadnych szpulaków (no chyba, że się trafi na giełdzie jakiś tani i ciekawy) 

Alexander

Cytat: dino w Październik 17, 2018, 21:52no chyba, że się trafi na giełdzie jakiś tani i ciekawy
wyczuwam podświadomą żądzę   :P

cdt

A 77 po renowacji przez Sedlaka . Ja go kupiłem od Ondreja za 2k . Wymieniłem tylko gniazdo zasilające na normalne a nie reVoxowe . Wersja radiowa XRL z małą studyjną w stanie idealnym . Wstawiłem do nomosu . Grał zresztą w ich pokoju całe AVS


cdt

A tu u miniabyra piratujemy >:D . 

Alexander

Cytat: cdt w Październik 17, 2018, 22:31A tu u miniabyra piratujemy
Fe, na pewno się zawstydziliście i skasowaliście te kopie  >:(

cdt

Sprostuje  :P to kopiowanie na własny użytek  :P .

Alexander

Cytat: cdt w Październik 17, 2018, 22:30A 77 po renowacji przez Sedlaka . Ja go kupiłem od Ondreja za 2k . Wymieniłem tylko gniazdo zasilające na normalne a nie reVoxowe . Wersja radiowa XRL z małą studyjną
Mój też był walizkowy z xlr.
Revoxowe gniazdo zasilające, to utrapienie, można oczywiście kupić ich przewód, ale kwota, którą sobie życzą za nowy jest chora....

Alexander

Cytat: cdt w Październik 17, 2018, 22:58Sprostuje  :P to kopiowanie na własny użytek  :P .
I nie w celach zarobkowych...grzeczne chłopaki, a kopiujcie sobie, tylko czyście czasem głowice żeby ładnie wyszło  ;D   

Mikut1982

No i ja sie wstawie mojego akai

Mikut1982

I faktycznie żeby coś było dobrze nagrane to musi być dobre źródło. Raz gość nagrał mi z vinyla... Wyszło fajnie tylko przeszkadzają mi te trzaski. Ale jak nagrałem szpulke testową u spalon z cuper cd.  To z niej jestem najbardziej zadowolony.  Zakupiłem też szpulke z bieżącej produkcji ale to już nie to samo..

cdt

Szpule z bierzącej produkcji są bardzo dobre . Masz po prostu skalibrowany magnetofon zapewne pod Maxella . Graluluje Akai :) to był mój pierwszy szpulak .

Mikut1982

Może i tak bo gość co mi sprzedawał szpulaka miał same szpule maxel