Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: tatachabera w Kwiecień 01, 2017, 21:44pytanie brzmi: czy za 150 dostanie cos sensownego ?
Superlux HD-330.
Jak dobrze poszuka to może uda się nawet poniżej 150zł.

frywolny trucht

Te Superluxy mogą się podobać. Dźwięk jest przyjemny, ale lekko nieobecny, gdzieś z oddali. Pierdyknięcia i namacalności im jednak brak. Konstrukcja półotwarta. Czyli trochę słychać co się dzieje na zewnątrz, a i ci na zewnątrz trochę słyszą czego użytkownik słucha. Syncio ostatnio dostał na Gwiazdkę Rapoo S700. Bardzo fajne wykonanie, słuchawki komunikują się przez bluetooth, lub kabel jak bateria się wyczerpie. Solidna podstawa basowa. Niemęcząca jednak. Poza tym słabo. Syncio w domu przesiada się na wspomniane Superluxy. A właśnie. Jak pisałem, że pady pękają to właśnie w HD330 są już całe popękane. Cztery lata mają? Maksymalnie. Ale są codziennie używane. Co dalej? Sennheisery w sumie wszystkie tanie modele mamy przerobione i temu wszystkiemu, a także sporo droższym konstrukcjom kukę robi takie coś za 300 zł: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1081.0 Brzydkie jak dupa pawiana, ale nie trzeszczy konstrukcja, pady nie pękają no i grają bardzo żywym namacalnym dźwiękiem.
A jak się chce budować złożone plany, rozkładać instrumenty na scenie, no to już trzeba wyraźnie głębiej sięgnąć do kieszeni.

I na koniec, to co na początku powinno paść: W jakim w ogóle środowisku córcia chce używać słuchawek? W drodze do szkoły ( na uczelnię), do biegania, do nocnych odsłuchów w domu? Będzie mogło to komuś przeszkadzać?

Nie mieszkacie na wsi. Jeśli dźwięk ma dostarczać komórka, można się przejść do MM czy Saturna i posłuchać z wystawki co się podoba i jak materiałowo jest wykonane. Ale wg mnie prawdziwych rodzynków to tam nie mają.
Jeszcze MP3 Store. Tam będą mieli sporo dalekowshodniej produkcji, jak choćby rzeczone Superlux czy Takstar.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

To są słuchawki otwarte. Z jednej strony mniejsza potencjalna kompresja dźwięku, większa swoboda, ale też będzie słychać otoczenie i otoczenie będzie słyszało słuchacza. Będzie recenzja?  ;)

http://audiomagic.pl/somic-2/somic-v2
"Obrotowa konstrukcja słuchawki umożliwia odsłuch jednego kanału w celu monitorowania dźwięku. Jest to funkcja szczególnie ważna dla DJ i nagłośnieniowców i umożliwia ciągły odsłuch bez przerywania pracy."

Hmm, a od kiedy DJ i nagłośnieniowcy używają otwartych słuchawek?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Jędrzej, nie wiesz co z tymi Takstar-ami 82? Premiera miała być ze dwa miesiące temu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Listopad 29, 2017, 16:59
Jędrzej, nie wiesz co z tymi Takstar-ami 82? Premiera miała być ze dwa miesiące temu?
Niestety nie wiem nic pewnego. Ja w konsekwencji nie złożyłem zamówienia. Nie wiem czy dobrze widziałem, że na mp3store było chyba 100 szt. ? Zerkne porem do nich.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Bo trąbili, że postęp taki duży względem modelu 80  (który mam i uważam, że jest super)- na Mp3 Store. To myślę, bierę w ciemno :) I na dziś ni uja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Persil

Tak na szybko: Takstar HD6000, czy AKG K240 Studio?
Obie mają dobre opinie.
Jeśli z po­wodu cudze­go cier­pienia postępu­jesz wbrew włas­nym in­te­resom... umowa kupna sprzedaży pojazdu to właśnie jest manipulacja.

moon

co do 300-400pln znajde fajnego do mojej muzyki?;) ma byc do odtwarzacza przenosnego przede wszystkim.
ma byc na prezent dla mnie ewentualny, wiec model musi byc dostepny od reki w Wawie. cos takiego np. zna ktos?
http://www.mp3store.pl/article/fostex-th7bk-matte-black-ean.4995090307565,2017480194135152404.html
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

SVART

Jeśli ktoś z Was ma, to ciekawości podpytam czym napędzacie Audeze (szczególnie chodzi mi o model LCD-3)? Ewentualnie z czym najlepiej je pędzić? Mi wychodzi, że mimo wszystko potrzebują dużo prądu, chociaż sRajfone też daje radę do pewnego poziomu :).

rudy-102

Coś dla smakoszy.
AKG K 1000 & AKG BAP 1000


Ciekawe na ile stanie licytacja.  1200? 1400 euro?

GregWatson

#187
Jakoś nie mam przekonania do słuchawek - już tyle razy czaiłem się na różne modele ale jakoś nie miałem sumienia ich kupić. Ostatnio się przełamałem i kupiłem dla próby AKG K240 Minitor. Zobaczymy co z tego będzie. Jak się przekonam to może je zostawię a może pójdę wyżej a jak nie no to pójdą do innego, który ma więcej chęci do takiego słuchania. Ciekaw jestem tylko czy NAD 356Bee pociągnie te słuchawki czy też jakiś wzmak słuchawkowy będzie mi potrzebny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Słuchałem różnych nośników (MiniDisc, CD, vinyla, taśmy oraz tunera) w słuchawkach AKG K240 i jakość zachwytu brak. Może to taka specyfika słuchania. Coś w nich jeszcze powymieniam i spróbuję ponownie - może to coś pomoże. W każdym razie zwykły jack (firmowy AKG i zwykły polski kabel słuchawkowy) jakoś mnie nie zachwyciły.
Moje zmagania techniczne trochę w innym wątku. Może uda mi się dorwać jakieś inne słuchawki w podobnej klasie lub trochę wyższej w celu porównania by móc wyrobić sobie jakąś opinię w słuchaniu słuchawek.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

elkape98

Ostatnio zakupiłam zwykłe słuchawki Pioneera douszne, które są 2 razy droższe niż poprzednie także tej samej firmy. Mam wrażenie, że te nowe mają gorszy dźwięk. Czy to jest możliwe, żeby jakość tak sie zepsuła?  :-\
Nic dziwnego, że serce biło mi tak szybko. On był ogniem, a ja podpałką. Mój los został przypieczętowany.
Meg Cabot

frywolny trucht

Skoro tak to czujesz, to pewnie tak jest. Muszą być douszne? To zwykle jest loteria, chyba nie ma sklepu, który pozwala sprawdzić różne modele dousznych słuchawek. Z nausznymi i wokółusznymi nie ma takich problemów
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Listopad 29, 2017, 17:58
Cytat: frywolny trucht w Listopad 29, 2017, 16:59
Jędrzej, nie wiesz co z tymi Takstar-ami 82? Premiera miała być ze dwa miesiące temu?
Niestety nie wiem nic pewnego. Ja w konsekwencji nie złożyłem zamówienia. Nie wiem czy dobrze widziałem, że na mp3store było chyba 100 szt. ? Zerkne porem do nich.

No i jak? Masz je? Ja zamówiłem, obaczym co za smak.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


GregWatson

Mam takie same. To AKG K-240 Monitor.

PS.
Pilnie sprzedam.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Cytat: GregWatson w Luty 09, 2018, 10:02Pilnie sprzedam.
A tam od razu sprzedam... Oddał byś, przekazał  ;D

rudy-102

Cytat: masza w Luty 09, 2018, 10:04
Cytat: GregWatson w Luty 09, 2018, 10:02Pilnie sprzedam.
A tam od razu sprzedam... Oddał byś, przekazał  ;D

Jak nie oddasz to wkrótce możesz być bezdomny ;)

MAC

I zaraz potem martwy  ;D

MAC

A nie, to jak odda.
Greg, masz dwie pary?  ;D

GregWatson

Nie, jedną. Ale wstawię to zdjęcie plus opis na olx i napiszę, że to od Tadzia.  :)

Jak atlas kotów poszedł to słuchawki nie pójdą.?    ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: masza w Luty 09, 2018, 13:44
I zaraz potem martwy  ;D
Z władzą nie ma co zadzierać :D