Menu główne

Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GP412

CytatWybebeszone wszystko zostało ze środka. Szybki przegląd internetu w poszukiwaniu motoru...na szczęście udało się dobrać coś od ręki- w pobliżu.


Łoo i ten nowy "motór" w tokarce to pochodzi.Swoją drogą silnik DC-szczotkowy w tokarni to rozwiązanie dziwne..i obliczone na niezbyt długie "życie".Takie czasy..czasy bylejakości.Chcesz mieć coś zrobione perfekcyjnie musisz sobie zrobić sam.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

CytatPo niezbyt równej walce, która trwała ok.pół roku wreszcie udało mi się uruchomić frezarkę.

PIĘKNA MASZYNA !!!
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

peezeet

Dziękuję.
Acha....zapomniał bym.
Otóż generalnie z dużym trudem ale jakoś poradziłem sobie od strony finansowej na nowe inwestycje i tylko z nieznacznym wsparciem osób które zamówiły w ciemno moje ramię S -nowego projektu w limitowanej specjalnej edycji, którym dziękuję za zaufanie i cierpliwość.
Niestety akcja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów w istotnym dla mnie momencie. Zainteresowanie było spore ale zainteresowanym chyba zabrakło ostatecznie odwagi. Niniejszym informuję że z dniem 31 marca zamykam listę na specjalną, numerowaną edycję przedpremierową nowych ramion ,,S".

peezeet

#604
Nie wiem jak u Was ale mnie jakieś perturbacje i trudności (jakie mamy teraz z pandemią)  jeszcze bardziej motywują do działania (aż strach pomyśleć jak by wojna wybuchła  ;)).  Dlatego zapier....am aż wióry idą... ;).
Wreszcie jak już uruchomiłem moją frezarkę to może pokażę do czego jest, między innymi potrzebna. Trochę kłopot jest w tej chwili z odpowiednimi materiałami no i ruszyć się trzeba tu i tam,  to przecież nie wskazane. Udało mi się pod śmietnikiem znaleźć kawał starej dechy ze sklejki. Nie narażając się  tym sposobem na ew. zniszczenie cennego drewna egzotycznego postanowiłem przetestować na tym próchnie maszynę. Przy tej okazji by nie tracić czasu wypróbuję rysunki z projektu nowej plinty i jak mniej więcej by to wyglądało na żywca.

Planowanie powierzchni oraz prostopadłość osi wypadło znakomicie!! >:D ;D

peezeet

Frezowanie bryły 3D nie sprawiło żadnych kłopotów.... doskonałym pomysłem było użycie wielowarstwowej sklejki, która obnażyła błędy rysunkowe

peezeet

Po korektach rysunku i przeprogramowaniu g-kodu wyszło dokładnie to co chciałem.  :np:

peezeet

Trochę kleju oraz ściski stolarskie no i później papierek ścierny i wyszło takie cóś:

peezeet

#608
Za pewne miłośnikom wczesnej Ikei taka wersja plinty nawet może się spodobać.
Nie omieszkałem zrobić drobnych przymiarek.

W każdym razie maszyna zdała egzamin na medal....od pierwszego startu.
Jeszcze trochę muszę się przyzwyczaić i nauczyć ją obsługiwać na nowych nastawach parametrów bo śmiga jak wściekła... aż oczami za nią wodzić nie nadanżam... ;D ;D ;D >:D :np:

Na poniższym filmiku to tak zachowawczo na ułamek jej możliwości nastawiona.


peezeet

Na ostatnich fotkach widać na drugim planie egzotyczne drewno iroco, którego trochę znalazłem w pracowni i pójdzie za chwilę pod "nóż".
Nie wiem czy nie przynudzam z tym majsterkowaniem trochę....mam kontynuować?

EmilioE

Pisz, pisz!
Czyta się z zapartym tchem.
Piękne rzeczy rzeźbisz!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

peezeet

Ok.  ;D Jak jest choć jeden czytelnik moich wypocin to uważam że czas na to poświęcony - nie stracony  ;)
Dzięki

Old Man Kensey

I on to zaczyna widzieć  :)

Pięknie to wygląda, nawet na tej sklejce. Klasyczna i elegancka, ale też nowoczesna i czysta forma. Super!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

peezeet

#613
 ;D Dziękuję.
Tak mi się zdaje ze ta forma podkreśli piękno litego egzotycznego drewna a delikatne wyoblenia dodatkowo odsłonią trójwymiarowy rysunek słojów.
Na co dzień mamy do czynienia z płaszczyznami....bo zapewne są łatwiejsze do wykonania.

Pboczek

Czyta się, czyta, szacunek.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Czytamy, ale nikt nie śmie komentować   :D
Są tu lekarze, biznesmeni, ekonomiści, inżynierowie, banksterzy, biuraliści i inni zajmujący się różnymi pierdołami. Nikt nie potrafi wyczarować takich cudeniek jak Ty, więc możemy tylko z zainteresowaniem podziwiać.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Cytat: peezeet w Marzec 23, 2020, 17:38Jak jest choć jeden czytelnik
Czytelników jak mrówków :)
Czy możesz zamieścić zdjęcie sklejkowej plinty z boku?
Z obecnej perspektywy wygląda nieco jak grobowiec Dżesera :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: EmilioE w Marzec 23, 2020, 18:42Są tu lekarze, biznesmeni, ekonomiści, inżynierowie, banksterzy, biuraliści i inni zajmujący się różnymi pierdołami. Nikt nie potrafi wyczarować takich cudeniek jak Ty, więc możemy tylko z zainteresowaniem podziwiać.
Jest też frezer, artysta, meloman, ale nie czarodziej :)

peezeet

#618
Cytat: vasa w Marzec 23, 2020, 18:57Czy możesz zamieścić zdjęcie sklejkowej plinty z boku?

mówisz i masz

A poza tym wkurzające jest to że te nasze komórki mają taką końską rozdzielczość i że trzeba fotki zmniejszać.

peezeet

#619
Cytat: paul_67 w Marzec 23, 2020, 19:17
Cytat: EmilioE w Marzec 23, 2020, 18:42Są tu lekarze, biznesmeni, ekonomiści, inżynierowie, banksterzy, biuraliści i inni zajmujący się różnymi pierdołami. Nikt nie potrafi wyczarować takich cudeniek jak Ty, więc możemy tylko z zainteresowaniem podziwiać.
Jest też frezer, artysta, meloman, ale nie czarodziej :)


Yess, Yes, Yess  ARTYSTA......z całą stanowczością! ;D :np: >:D

Na Sympatii tak sobie wpiszę....... ale będzie!!!!









gratefullde

Śledzimy Cię, uważaj [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

peezeet

Hmmm... artysta-konstruktor-zawsze wiedziałem że ze mną coś nie tak ;D

vasa

Cytat: peezeet w Marzec 23, 2020, 19:27mówisz i masz
Dzięki.
Taki model mógłby się nazywać warstwica albo ładniej izohipsa :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

peezeet

Ale nie Dżezohipsa?  ;)

vasa

Cytat: peezeet w Marzec 24, 2020, 15:01
Ale nie Dżezohipsa?  ;)
Że niby do dżezu sprzęt?
A jak będę chciał posłuchać Martyniuka lub Mozarta to już się nie nada?[emoji50]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.