Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Panowie. Tam nie ma "w". Soreczka, ale już druga osoba...


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

#77
No nie ma faktycznie  ;D . Nie wiem czy się przestawię zawsze jakoś mi się to W wkrada jak piszę .
A jak z taśmami Ampex bo mam ze 4 nówki . Pytam już pod kątem dziadka .
W Akai grałem na tym co kupiłem ale po postach na naszym forum to do dziadka już nastawię się na jednego producenta .

gratefullde

Rozmagnesowac i w zniknie :) czary mary
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Cytat: gratefullde w Styczeń 01, 2016, 18:51Rozmagnesowac
Rozmagnetyzowanie to też ciekawy temat . Na AS to chłopaki jakieś magnesy tworzą do kasowania . Szkoda że ja nie techniczny bo bym sobie zmajstrował .

gratefullde

Cytat: kawosz w Styczeń 01, 2016, 18:54
Cytat: gratefullde w Styczeń 01, 2016, 18:51Rozmagnesowac
Rozmagnetyzowanie to też ciekawy temat . Na AS to chłopaki jakieś magnesy tworzą do kasowania . Szkoda że ja nie techniczny bo bym sobie zmajstrował .
Ja też le umanist. Trudno. Nie kupię śpulka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

#81
Cytat: gratefullde w Styczeń 01, 2016, 19:43
Cytat: kawosz w Styczeń 01, 2016, 18:54
Cytat: gratefullde w Styczeń 01, 2016, 18:51Rozmagnesowac
Rozmagnetyzowanie to też ciekawy temat . Na AS to chłopaki jakieś magnesy tworzą do kasowania . Szkoda że ja nie techniczny bo bym sobie zmajstrował .
Ja też le umanist. Trudno. Nie kupię śpulka :)

Heh, będziesz wyklęty ;). Sam się wystawiasz poza nawias audiofilizmu i pierdolca.

Gratuluję ... to jest odwaga..

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 01, 2016, 18:44
Panowie. Tam nie ma "w". Soreczka, ale już druga osoba...


Hi hi to sprawka mojego tabletu który robi podpowiedź, a ja bezmyślnie je zatwierdzam . Oczywiście Maxell a nie maxwell. Głupi tablet, głupi właściciel.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

W oczekiwaniu na swojego dziadka wyszperałem zdjęcie z fajnym stolikiem :)

miniabyr

Dziadek na kolonialnym stoliku! No czemu nie..............kiedy odbierasz swojego ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Dzisiaj  :D . Pewnie po południu . Wczoraj dzwonił sprzedawca że będzie w Warszawie , z tego co mówił posprawdzał i wszystko działa . To zanim go oddam na przegląd pewnie się z tydzień najpierw pobawię .

miniabyr

 ;D Możesz mieć problem z dopasowaniem wtyków cinch ,bo rozstaw gniazd do tych wtyków jest z lat 60' . Bez problemu pasują te najgorsze ,plastikowe .Te bardziej porządne sie nie mieszczą.Ja musiałem przerobić  jedno gniazdo wyjściowe i jedno wejściowe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

O to dobrze że nie wywalałem tych co dodają do nowych sprzętów :) .

kawosz

Ile czasu się nagrzewa do pełnej sprawności dźwiękowej . To pewnie zależy od tego w jakim stanie są lampy ?

miniabyr

#89
Powinny pasować jak ulał ........no i prosimy recenzje napisać natychmiast ,wrażenia etc..........nagrzewa się "klasycznie"  ,ale  nie zależy od stanu lamp,bo te muszą być po prostu sprawne. Niektóre z nich moga być gorszych firm. np te które napędzają głośnik   lub są do mierników.Ale te sygnałowe - 3 na wejście ,3 na wyjście - muszą być cacy ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 04, 2016, 10:07Powinny pasować jak ulał ........no i prosimy recenzje napisać natychmiast ,wrażenia etc.

Wieczorem melduję się z recenzją i zdjęciami :)

kawosz

Po próbnym nagrywaniu jestem pod wrażeniem . Dziadek prezentuje się naprawdę wspaniale .
Właśnie nagrywam Diane Krall Live in Paris . To moja testowa płyta .

frywolny trucht

Fajny, teraz widać, że to zwarta konstrukcja. Jak Współczynnik Akceptacji Żony?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Jeszcze nie widziała  ;D ale przyzwyczajałem całe święta . Musiałem kupić pierścionek i kolczyki  :o

miniabyr

Cytat: kawosz w Styczeń 04, 2016, 18:50Musiałem kupić pierścionek i kolczyki
:o To jednak drożej cię wyszedł. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 04, 2016, 18:50Musiałem kupić pierścionek i kolczyki  :o

Widzę że nie tylko ja wprowadziłem przekupstwo jako pokojową metodę rozwiązywania problemów audio :)
Czasami mam problem z próbami nadużycia [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Tjaaa....
Moja jeszcze nic nie wie, że został zanabyty.
Na razie jest stanowcze "po moim trupie"  :o
No ale skoro prosi...  ;D

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 04, 2016, 18:55To jednak drożej cię wyszedł.
Miała litość śrebrne wybrała ;D

Jednak będzie musiał trafić na przegląd zatrzymuje się czasami nie proszony . Może powinien leżeć a nie stać ?

MAC

I takich kwiatków sie najbardziej obawiam  :-\

vasa

Cytat: masza w Styczeń 04, 2016, 19:14No ale skoro prosi... 
Ty się jeszcze zastanów. Z 80% prawdopodobieństwem następna będzie gorsza :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.