CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Ja też odebrałem :) 625kę  gra fajnie . I nie jest plastikowym dziadostwem . 3910 ma AL 24 który w nim robi całą robotę .

rudy-102

Podliczyłem koszty przeróbki i wyszło mi na razie 174 euro. Dojdą jeszcze grosze na śrubki i cynę.

MAC

Cyna właśnie przeważyła szalę nieopłacalności inwestycji  ;D

rudy-102

Przecież stoi jak byk: ... dla wariata. :)

malg

moją 625-tka też dziś przyszła, ale do mojej mamy, nie odebrałem
mama pewnie go nie podłączy więc nie wiem jeszcze jak gra

rudy-102


cdt

Cytat: masza w Grudzień 12, 2017, 18:29Cyna właśnie przeważyła szalę nieopłacalności inwestycji 
Oj tam cuś cza robić w oczekiwaniu na nową epidemię . Najlepiej rozpętać kolejną ;D

cdt

MC pamiętam że na moją uwagę o VRDS 10 napisałeś że któryś z tych VRDS nie jest ryzykiem . Są do nich lasery ? . A jak tak to który to był model ? . Ktoś planuje zakup TEACa chcę mu pomóc nie wejść na minę

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 02, 2017, 22:00Kondensatory elektrolityczne do zasilania kupimy jak przyjdzie płytka, żeby pasowały do niej.
Jakie to mają być pojemności?

cdt




rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 14, 2017, 23:22
Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 23:08Jakie to mają być pojemności?
Dla uproszczenia 3szt 100uF/250V obleci.

A na wypas?

malg

mam już swojego 625, podłaczyłem gra, działa, wszystko w porządku, trochę porysowany z góry, ale ujdzie
co do samego grania, to napiszę tak:
gra tubalnie
sceną niska i wąska, ...... wyłaczyłem, nie chciałem sie denerwować

marekw 76

#139
A może jest sens grzebnąć w Marantzu 5003? Mam takiego w sypialni...
Albo 8003 lub Denona 3910. Podpowiedzcie którym byłoby najlepiej się zająć zanim kupię inny do lampizacji :-\
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

McGyver

Oba Marazmy mają konwertery z wyjściami napięciowymi. Można je lampizować, ale po pierwsze zupełnie inaczej niż opisuję w tym wątku, a po drugie, końcowe rezultaty nie są tak dobre jak w przypadku konwerterów z wyjściami prądowymi.
Denko natomiast ma Burr-Browna PCM1796 i to jest coś. Natomiast niepokoi mnie jego zasilacz impulsowy.

muda44

Cytat: marekw 76 w Grudzień 20, 2017, 13:12
A może jest sens grzebnąć w Marantzu 5003? Mam takiego w sypialni...
Albo 8003 lub Denona 3910. Podpowiedzcie którym byłoby najlepiej się zająć zanim kupię inny do lampizacji :-\


Ja bym nie ruszał tych odtwarzaczy Marantza a ...

C.A. 640CV2 wyjdzie z modem ciut ponad 1000zł a to poziom dzisiejszych , używanych odtwarzaczy w cenach około 3000zł jak powiedzmy Primare D30.2MKII , CD31 , czy  topowego Arcama CD23T czyli takich kosztujących jako nowe około 10 000zł .
Drożej ale jako docelowy odtwarzacz Pioneer PD-50 + mod i tu można temat zamknąć tym bardziej że oprócz płyt CD mamy odczyt SACD , DSD z płyt i funkcję DACa .

cdt

W wersji sote Denon 3910 znokautował PD-50 . Taniej się go kupi czyta więcej , jest do niego laser . To dużo lepsza opcja niż pionek . Denon ma 2 daci na pokładzie . Dorabiając dodatkowe gnizda mozna mieć zabawę w odsłuchu wersji bez i po lampizacji . To opcja dla porównywaczy  ;D

muda44

Który wersja PD-50 ?
Jaki system ?

Pytam bo kolega w wysokiej klasy systemie zamienił  NAIM CDX2 na fabrycznego PD-50 + dobrał do niego sieciówkę i stwierdził że gra lepiej zostawiając go sobie.
PD-50  z modem to poziom przykładowo Accuphase DP-65 który teraz mam a lepszy niż DP-400 .

Oczywiście to kwestia odpowiedniego wpasowania w dany system .

3910 jak dobrze widzę nie ma wejść cyfrowych czyli nie ma funkcji DACa i nie wiem czy czyta pliki DSD ale to akurat według mnie zbędny bajer .
PD-50 jest też bdb transportem do DACa ale skoro po modzie gra tak jak gra to ta funkcja może się jedynie przydać do przykładowo zewnętrznej nagrywarki , MD , DAT itd.

Według mnie to jest lepsza opcja ;)

marekw 76

Zapytałem o zasadność "lampowania" tych odtwarzaczy które aktualnie posiadam w domu, chwilowo nie będę kupował kolejnych :) Już mam jasność aby nie ruszać marantzów ale Denona chętnie oddam do "grzebnięcia" :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Grudzień 20, 2017, 16:39
Zapytałem o zasadność "lampowania" tych odtwarzaczy które aktualnie posiadam w domu, chwilowo nie będę kupował kolejnych :) Już mam jasność aby nie ruszać marantzów ale Denona chętnie oddam do "grzebnięcia" :)
Napisałem że ja bym ich nie ruszał .
Modyfikować można wszytko ale nie wszytko jest sens dlatego od pewnego czasu jeżeli robię to tylko konkretne urządzenia gdzie przyrost jakości jest znaczny . W tym przypadku a raczej przypadkach podanych wyżej mam dwa zakresy cen i jakości za którą gwarantuję , to wystarczy .

Natomiast stojąc przed wyborem o którym piszesz i jeżeli chcesz lampizować to też bym to zrobił w 3910 .

marekw 76

#146
Marcin. Wierzę, że zmodyfikowany przez Ciebie Pioneer zagra tak jak mówisz. "Zrobiłeś" dla mnie Nada 356 i uważam, że gra wybitnie za tą kasę! Dopiero hybryda LARa skopała mu tyłek ale to już inny przedział cenowy...
Zaliczam się do osób wierzących w Twoje możliwości i ufających Twojej wiedzy.
Problem w tym, że póki co nie chcę kupować kolejnych odtwarzaczy dlatego też oddałbym Denona w dobre ręce po nowym roku.
Tym bardziej, że wierzę iż nakład finansowy byłby mniejszy niż zakup Pioneera + mod.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

gratefullde

Cytat: cdt w Grudzień 20, 2017, 16:27W wersji sote Denon 3910 znokautował PD-50

Nigdy nie słuchałem PD-50 ale to musi być cienkisz, że 3910 go zjadł ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44


Cytat: marekw 76 w Grudzień 20, 2017, 16:58
Marcin. Wierzę, że zmodyfikowany przez Ciebie Pioneer zagra tak jak mówisz. "Zrobiłeś" dla mnie Nada 356 i uważam, że gra wybitnie za tą kasę! Dopiero hybryda LARa skopała mu tyłek ale to już inny przedział cenowy...
Zaliczam się do osób wierzących w Twoje możliwości i ufających Twojej wiedzy.
Problem w tym, że póki co nie chcę kupować kolejnych odtwarzaczy dlatego też oddałbym Denona w dobre ręce po nowym roku.
Tym bardziej, że wierzę iż nakład finansowy byłby mniejszy niż zakup Pioneera + mod.
SA8003 i 3910 to mniej więcej cena PD-50  z modem a ten to poziom bardzo dobrych odtwarzaczy CD i gratis DAC więc jakaś Malina i za nieduże pieniądze gramy z CD i plików na wysokim poziomie .

Kwestia podejścia , potrzeb i chęci ;)


marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n