CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

I od tylca. Tu wygląda mniej ładnie  :-[

McGyver

Ładnie polutowane. Masz jakieś końcówki lutownicze? Przydałyby się żeby łatwiej to połączyć kablami. A jak nie masz, to możesz po prostu druciki zagięte w "U" wlutować w otwory w miejscach wyprowadzeń z płytki. Zaraz Ci jakąś fotę dam.

paul_67

Że tez nikt się nie czepia,że sam sobie nie zrobiłeś podzespołów (żart).Nie wiem czy będę przy swoim grzebał.Czekam na efekty u Ciebie.
Powodzenia!


paul_67

Żebym czasami go nie pogrzebał :)



McGyver

Pierwsza przedstawia popularne i wygodne złącze ARK. Wkładasz przewód z odizolowaną końcówką ok. 5mm (i oblutowaną) po czym dokręcasz śrubkę od góry.

Druga przedstawia kołki lutownicze których ja używam. Bardzo fajne, bo posrebrzane.

paul_67


rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 29, 2017, 17:36Masz jakieś końcówki lutownicze? Przydałyby się żeby łatwiej to połączyć kablami.
Nie mam. A stałem nawet dzisiaj przed nimi w sklepie i nie wziąłem ze skąpstwa/lenistwa.


Jakub

Te kołki lutownicze są super. Mam trochę podobnych z wylutu.

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 28, 2017, 16:38Potem podasz sygnał z nóżek 13 DACów na siatki lamp przewodami.
Mógłbyś bardziej szczegółowo? To nie są te podłączenia oznaczone na PCB jako IN?


rudy-102

Złożone.

tomekkk1

Kiedy relacja z odpalenia?

McGyver

Mogłeś tą zieloną płytkę dać bliżej tyłu odtwarzacza, wtedy dałbyś radę złapać ją trzecią śrubką do boku chassis. Nie gibałaby się tak jak na dwóch śrubach. Poza tym nie mam uwag. Podałeś już sygnał z płyty głównej odtwarzacza na płytkę z lampami?


rudy-102

#268
Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 00:15Mogłeś tą zieloną płytkę dać bliżej tyłu odtwarzacza, wtedy dałbyś radę złapać ją trzecią śrubką do boku chassis.
Przez pomyłkę wysłali mi zbyt długie tulejki i tak wyszło. Później dostawię tam jakąś ramkę dla usztywnienia.
Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 00:15Podałeś już sygnał z płyty głównej odtwarzacza na płytkę z lampami?
Wszystko jest podłączone, tylko że ....  transformator nie podaje prądu. Dupa. Leżał u mnie kilka tygodni to mogłem go sprawdzić. Teraz nawet reklamować nie mogę bo zbyt dużo czasu minęło :( >:(

rudy-102

Rano jeszcze raz wszystko posprawdzam. Teraz zbyt zmęczony już jestem.

Mogło być gorzej. Przynajmniej nic nie wybuchło ;).


rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 00:26Masz jakiś multimetr?
Oczywiście, że mam. Bez tego nie zabierałbym się do takich rzeczy.
Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 00:26Trafo na pewno dobrze podłączyłeś?
Dobrze, tylko że łączyłem na takich klamerkach. Widać je na zdjęciu. Może tam coś nie kontaktuje. Sprawdzę to ale to już nie teraz.

rudy-102

Transformator jest w porządku. To płytka zasilająca nie podaje dalej napięcia.

Jakub

Sprawdź czy diody są sprawne.

rudy-102

Cytat: Jakub w Grudzień 30, 2017, 09:20
Sprawdź czy diody są sprawne.
W nocy jeszcze je mierzyłem, ale może nie zrobiłem tego prawidłowo. Jak to się powinno zrobić?