Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: szatann w Czerwiec 25, 2019, 21:31

Mam obecnie na stanie klipsch heresy III i wlm lyra,

O!
To chyba jesteś jedyny z WLM.
Jak szukałem kolumn dla siebie to były w top 3. Niestety ich cena była dla mnie dużo powyżej progu akceptacji.
Może napiszesz coś więcej o brzmieniu Lyry w stosunku do Tannoya?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szatann

wlm i tannoy srm12x
Podobna jest trochę matowo-papierowa barwa średnich tonów, szybkość i lekkość grania (kilka lampowych watów wystarczy)
Bas i góra z wlm zdecydowanie inne, lyra to niski bas dość szybki ale oczwiście nie tak impulsowy jak z tannoy czy klipsch za to dużo głębszy i przyjemnie ciepły absolutnie się nie ciągnie i nie wzbudza - bardzo dobry.
Góra jest nietypowa z wlm jak i z tannoy srm to bezlitosna precyzja i detal na tacy w wlm góra jest bardziej powściągliwa i inna niż z konwencjonalnych kopułek nie pokazuje aż tylu detali co focal czy seas crescendo ale bardzo ładnie komponuje się z resztą zamysłu brzmienia wlm - szybkość dynamika .
srm to bliski, bezpośredni dźwięk bez kreowania wielkiej głebi, wlm gra mocno rozciągniętą w głąb i szczególnie na boki sceną ale poszczególne instrumenty mają większy rozmiar i bezpośredniość na tannoy. Srm sprzedałem bo nie mieściły się dźwiękiem w moim pokoiku, stały w zbyt bliskim polu.
Wlm zbyt dobrze jeszcze nie poznałem, mam je krótko są bardzo wymagające od elektroniki i bardzo wrażliwe na ustawienie.
Wlm bardzo ładnie grają z lebenem cs300 ale chcą więcej, więcej wydanych pieniędzy...
Teraz są straszne upały a mam 17m pokój na poddaszu i nie mogę się doczekać montażu klimy więc mało słucham. Ostatnio ciągle kupuje jakieś kolumnowe rodzynki do odsłuchu, uparłem się odnaleźć swoje idealne kolumny.
Obecnie na stanie w kolejności najlepszych na ten moment: art emotion monitor, snell e3, wlm lyra, klipsch heresy III, sonus faber guarneri memento, kef 104ab, celestion ditton 44.
Drugi system pogrywają kef ref 205.
Sprzedane niedawno mini utopie, srm 12x - bardzo ich żałuję świetne jedne i drugie a ja się przywiązuje i jak budżet byłby z gumy miałbym wszystkie na zawsze :)
Harbeth shl5 + tych mi nie szkoda...
Niewiele jeszcze mam na celowniku, tannoy lsu, electro voice audio note E ale tylko wyskoie modele (propozycje?).
Gościnnie mam też kharma crm3.2 bardzo dobre ale nie grają ze słabym piecykiem a ja lubię kolumny łatwe do napędzenia, dlatego też SF guarneri idą do sprzedania. uff sorry za chaos ale pisane w pośpiechu codziennych obowiązków.

Harbeth shl5 + tych mi nie szkoda

LampowY

Cytat: vasa w Czerwiec 25, 2019, 21:47To chyba jesteś jedyny z WLM.
Dwukrotnie miałem Lyry. Bardzo fajne granie. Niestety do wykorzystania w pełni ich możliwości (zresztą jak każdych WLMów) trzeba zastosować ich aktywny system.

szatann

Jestem w kontakcie z użytkownikiem systemu aktywnego, twierdzi podobnie - dopiero pełny aktywny system pokazuje co potrafi marka wlm.
Jak będę kiedyś w okolicy to postaram się wprosić na rzut uchem.

szatann

Moje lyry są pasywe więc ich nie rozwinę ale jak posłucham aktywnego systemu z subem i mnie powali to kto wie...

LampowY

Twoje Lyry grają tak zupełnie sauté czy z Passive Control?

szatann

Miałem passiv control na testy i w moim pokoju był ustawiony na 0 jak dodałem choć troszkę basu było zbyt wiele, mam mały pokoik 17m i lyry mieszczą się na styku z basem. Odesłałem passiv control.
Obecnie jestem zakochany w art emotion monitor :)

szatann

Mam ciekawy kąsek wypożyczony w domu tannoy gold 10" lsu w obudowie turnberry.
Gra to wspaniale sama muzyka i kolory całkiem inna szkoła od srm12x.
Chyba je kupię.

szatann

foto

Lutek

Jak na ten temat pisalem juz na dwoch innych forach, to i tutaj napisze...

Tu i tam pisze sie o starej serii glosnikow Tannoy-a - Monitor. modelach Gold (podobno nawet te uwaza sie za wzor brzmienia Tannoy-a), natomiast jak sprawa wygla brzmieniowo ze starszymi modelami z serii Monitor, jak  Redy czy tez jeszcze starszymi Silvery, a jeszcze sporo droszymi od Goldow ? Czym rozni sie ich brzmienie w stosunku od Goldow ? Czy ktos w ogole u nas orientuje sie w tej kwestii ?  Na innym forum zrowniez o to pytalem jeszcze 17.08.19 (w zeszla sobote) i cisza - zadnej odpowiedzi.  Moze tutaj ktos z Was orientuje sie, moze sluchal i bezposrednio porownywal ?
Akurat stoja u mnie dwie pary kolumn i w jednej siedza glosniki pochodzace z monitorow SRM, natomiast w drugiej (w oryginalnej obudowie Turnberry) siedza wlasnie Goldy i dlatego roznice w ich brzmieniu sa mi znane, jednak bardzo interesuja mnie rowniez ewentualne roznice w brzmieniu Redow czy Silverow w stosunku do Goldow.

wiki

Nigdy nie słuchałem Tannoy-ów...
No może M2....
Ciekawe konstrukcje i ciekawe opisy...
Może kiedyś się mnie uda posłuchać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Sierpień 23, 2019, 21:17
Nigdy nie słuchałem Tannoy-ów...
No może M2....
Ciekawe konstrukcje i ciekawe opisy...
Może kiedyś się mnie uda posłuchać.... [emoji3]
Omijaj szerokim łukiem.
To się zawsze źle kończy.
Nieuleczalnym uzależnieniem [emoji382]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lutek

Cytat: wiki w Sierpień 23, 2019, 21:17Nigdy nie słuchałem Tannoy-ów...

Jesli nic Ci nie stoi na przeszkodzie - np. odleglosc do mnie - to z posluchaniem nie ma problemu.

Lutek

Cytat: vasa w Sierpień 24, 2019, 11:14Omijaj szerokim łukiem.
To się zawsze źle kończy.
Nieuleczalnym uzależnieniem

Zgadza sie... Ja juz jestem uzalezniony od ponad 10-ciu lat :-)

Titanic

Hej, na AS milczenie, liczę ze tu jakaś podpowiedz padnie, Tannoy D900(na 12" głośnikach) chciałbym zamienić na Ardeny Legacy, albo na Ardeny vintage, a moze jakaś inna podpowiedz,  zupełnie z innej bajki?
Pozdrawiam

Eternal Seeker

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Kangie

Cytat: vasa w Sierpień 24, 2019, 11:14Omijaj szerokim łukiem.
To się zawsze źle kończy.
Nieuleczalnym uzależnieniem
Śmiało możnaby zakończyć poszukiwania w audio. Jest wszystko co potrzebne. Jeśli kiedyś wpadnę na pomysł rozwodu z Yamahami NS-1000M, to będę lookał w kierunku Tannoya ;)

Titanic

Cytat: Eternal Seeker w Wrzesień 27, 2019, 08:43Eternal Seeker
Hej Eternal Seeker, a gdzie można ich posłuchać, masz takie cuda widzę?

Eternal Seeker

Jako taka nie jest produkowana ,trzeba sobie kupić "kit-a" w Stanach i zrobić
samemu jak kolega tommypear .
Ja moje zamówiłem u Pana Bogusława Dubiela.
Jak masz niedaleko na opolszczyznę to możesz posłuchać ich u mnie ,zapraszam .

http://dubieltubeamps.pl/Altec_604/604.html

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

szatann

Chciałbym kiedyś tannoy z altec postawić obok siebie.

Eternal Seeker

Miałem taką możliwość ,moje Altec ,Tannoy ale z nowszej serii DC10T oraz
dodatkowo Klipsch Heresy III .
Nie do końca udało się chyba dobrze wysterować Tannoye moimi dwoma lampowcami
OTL i 2a3 ,bas był ale mało rozdzielczy i o dziwo góra jakaś taka matowa.
Klipsch podobnie do Altec-a tylko z mniejszym basem .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

cdt

Jaki zanotowałeś przyrost jakości ... ciemniejsze tło itp po dołaczeniu do systemu tego kondycjonera . Czasem się ślinie do niego .

szatann

Tannoy to miałem na myśli stare gold lsu lub hpd...

julius-6

Ktoś z czytających tu ma u siebie Berkeley/Arden?

Ciekawią mnie wasze opinie co do cichych odsłuchów na tych kolumnach. Czy nie znika trochę średnica na rzecz mid bassu i góry? Jakie są zasadnicze różnice względem 12 z Cheviota ? Chodzi mi o tą starszą wersję HPD.

Moriarty

Przy okazji, czy wszystkie modele Tannoya z głośnikami współosiowymi - te z wyższej półki, a nie "słupkowe" hybrydy z dodanym głośnikiem niskotonowym - są na magnesach Alnico?
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501