Zdjęcia mrożące krew w żyłach - tylko dla twardzieli

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 10, 2017, 23:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Poniżej kilka zdjęć, co się może stać, gdy wyślemy gramofon w paczce, z talerzem pod pokrywą, oraz, starym paskiem.



Marek20

#1
Pół dnia walczyłem, z tym paskiem gramofonowym w stanie półpłynnym który oblepił cały gramofn, a latąjący talerz, porysował pokrywę od wewnątrz,  ale udało się, tym razem :)


christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Marek20

Załozyłem Audio Technicę 9/I i spokojnie dał radę.
Dobry model, na bardzo solidnej drewnianej plincie, dobrymi nozkami z dobrą izolacją ramienia, nic nie brumi, nie trzeszy itp.

Piterski

To nieważne że ramię mogło dostać ostro po dupie bo leżało na talerzu i walił w nie talerz.
Ważne, że sprzedawca musiał zejść z ceny co najmniej o połowę a tobie zostało jeszcze ramie czyszczące do osobnej aukcji.
Brawo Ty Marku - Gerwazy itp.  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Marek20

Cytat: Piterski w Wrzesień 11, 2017, 14:14
To nieważne że ramię mogło dostać ostro po dupie bo leżało na talerzu i walił w nie talerz.
Ważne, że sprzedawca musiał zejść z ceny co najmniej o połowę a tobie zostało jeszcze ramie czyszczące do osobnej aukcji.
Brawo Ty Marku - Gerwazy itp.  8)
Znaczy się miałem ubolewać, ze sprzedającemu przytrafiła się taka przygoda, i w ramach pomocy zwrócić sprzedającemu połowę kwoty zakupu, na otarcie łeź? Bo tak odczytuje twój wpis.
Zmień kolego dilera.
Rowniez dlatego, ze to co łykasz, szkodzi ci nie tylko na głowę, ale równiez na wzrok.
Patrzysz i nie widzisz.....



Jakub

Patrząc na te zdjęcia można dojść do prostego wniosku, że uszkodzenia powstały już po rozpakowaniu.

Marek20

Cytat: Jakub w Wrzesień 11, 2017, 15:44
Patrząc na te zdjęcia można dojść do prostego wniosku, że uszkodzenia powstały już po rozpakowaniu.

To bardzo częsty argument używany przez sprzedających, w zasadzie tylko Polaków, i tylko na Allegro. Wcześniej jest zrzucanie winy na dostawcę,  to nie moja wina, nie odpowiadam za to wyczyniają z paczkami kurierzy, żadanie zdjęć uszkodzonej paczki, spisanego protokołu, dlaczego pan nie sprawdził zawartości paczki przy kurierze.
I temu podobne dyrdymały. Dalej, jest posądzanie kupującego, że sam sobie, oczywiście celowo, uszkodził zakupiony przedmiot. Na koniec jest straszenie skarbówkę, policją, kumplami, itd itp
Znamy to wszyscy........... to takie nasze polskie, cecha narodowa.           

Jakub


Marek20

Cytat: Jakub w Wrzesień 11, 2017, 16:27
Masz pan tupet, nie ma co.

Czytania ze zrozumiem to uczono w podstawówce, czyżby był pan wtedy na wagarach?

frywolny trucht

Sytuacja jest taka, że talerz nie spadł, bo by zniszczył pokrywę i ramię dokumentnie. Za to spod talerza wydostał się pasek, który osmarkał pokrywę w jej narożnikach. Ciekawe jakim cudem? Czyli talerz zachował kulturkę, był grzeczny, a pasek dostał wścieklizny i zaczął szaleć jak dzik w klatce. Dla udramatyzowania sceny ramię pod matą. No rzeczywiście niesamowita sytuacja. Rozumiem, że to miała być kara za słabe spakowanie do wysyłki? Żeby się nauczył wysyłać łachmyta jeden. Pożałowania godny. Podczłowiek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2017, 16:46zaczął szaleć jak dzik w klatce.

i prawie udało mu się uciec  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Marek20

#12
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2017, 16:46
Sytuacja jest taka, że talerz nie spadł, bo by zniszczył pokrywę i ramię dokumentnie. Za to spod talerza wydostał się pasek, który osmarkał pokrywę w jej narożnikach. Ciekawe jakim cudem? Czyli talerz zachował kulturkę, był grzeczny, a pasek dostał wścieklizny i zaczął szaleć jak dzik w klatce. Dla udramatyzowania sceny ramię pod matą. No rzeczywiście niesamowita sytuacja. Rozumiem, że to miała być kara za słabe spakowanie do wysyłki? Żeby się nauczył wysyłać łachmyta jeden. Pożałowania godny. Podczłowiek.

Przeczytaj, ze zrozumieniem, to co napsiałeś, i powiedz mi prosto w oczy, czy nie jest ci wstyd, za ten chamski prostacki hejt?     



Marek20

Cytat: elem w Wrzesień 11, 2017, 16:56
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2017, 16:46zaczął szaleć jak dzik w klatce.

i prawie udało mu się uciec  ;D


W tym przypadku sprzedający nie skłamał, rzeczywiście dołączono pasek, jest nowy. Dlaczego pozostawił również stary, w stanie rozkładku, tego nie wiem, a zasadzie to wiem, bo strasznie trudno jest usnać tą maź......... Podobnie jak niektórą taśmę przeźroczystą, którą sprzedjaćy oklejają pokrywę , a i często samą obudowę....
   

frywolny trucht

Cytat: Marek20 w Wrzesień 11, 2017, 17:06chamski prostacki hejt?

Ale ja cię rozumiem. Wydygać takiego leszcza to obywatelski obowiązek. Podludzia jednego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2017, 18:12
Cytat: Marek20 w Wrzesień 11, 2017, 17:06chamski prostacki hejt?

Ale ja cię rozumiem. Wydygać takiego leszcza to obywatelski obowiązek. Podludzia jednego.


Sprzedającyy źle zapakował gramofn, gramofon uległ uszkodzeniu, zaproponowałem, że odsyłam przedmiot jako niezgodny z opisem, lub obniżkę ceny.
Sprzedający wybrał drugą opcję, otrzymałem zwrot części kwoty którą zapłaciłem, bez żadnej dyskusji ze strony sprzedjącego
Zwrot części kwoty zrekompensował mi częściwo koszty pracy i środków włożonych w przywróconie tego egzempalrza do stanu w jakim go zakupiłem

Więc:     

frywolny trucht

Dwa razy napisałeś, że coś źle przeczytaliśmy. Że ze zrozumieniem słabo. O co konkretnie chodzi? Co napisałeś, a my źle odczytaliśmy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 11, 2017, 19:38
Dwa razy napisałeś, że coś źle przeczytaliśmy. Że ze zrozumieniem słabo. O co konkretnie chodzi? Co napisałeś, a my źle odczytaliśmy?

Opisałem, sytuację, jak może wyglądać gramofon, gdy się go źle zapakuje.
Za co spotkał mnie hejt, zamiast, kurcze, współczucia. To nic przyjemnego gdy się otrzyma tak zmasakrowany gramofon, bo jakiś cymbał zapakował go jak worek ziemniaków.
Kompletne pomieszanie z pąplątaniem
Niejaki Jakub wpierw zasugerował, że to wina kupujacego, zniszczenia powstały z winy kupujacego.
Odpisałem, ze takiej argumentacji, często, używają sprzedający w takich przypadkach, spotkało mnie to wiele razy, badrzo nie przyjemne sytuacje.
Na co dostałem odpowiedź, że mam tupet. Na jakaś paranoja

Odnowiłem ten egzemplarz, za co powinna mi się należeć pochwała. Każdy kto choć raz usuwał głębokei rysy na pokrywie, od zewnętrznej strony, szczególnie na łączeniu boków, to wie ile to pracy wymaga.       



PiPi

Panie Gerwazy pańskie przękręty znają na większości for , a na takie przękręty jest paragraf https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/prawo/oszustwo.html .

Marek20

#19
Cytat: PiPi w Wrzesień 11, 2017, 20:44
Panie Gerwazy pańskie przękręty znają na większości for , a na takie przękręty jest paragraf https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/prawo/oszustwo.html .

A nie mówiłem, kilka wpisów wcześniej, że w końcu będą straszyć adwokatami :)
"Polska, mieszkam w Polsce, tu, tu"

Dajcie spokój, gramofon, pięknie odrestaurowany sprzedał się w jeden dzień, z gratisową dostawą do domu........

97,7% zadowolych nabywców - to z Allegro (blisko 1000 transakcji  )
100% - to z ebaya

Amen 

PiPi


Marek20

Cytat: PiPi w Wrzesień 11, 2017, 21:38
W końcu się Panu  noga powinie Panie Gerwazy .

I na koniec będą życzyć wszystkiego złego :) o czym też napisałem :)