Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Była jeszcze seria CD Polish Jazz, z lat 1989-1990, ale tylko na CD
Nic nie sprzedaję

elem

Ta seria nazywała  się Polish Jazz Deluxe i nie ma nic wspólnego z serią Polish Jazz, ot po prostu marketingowe nadużycie. Ale płyty bardzo dobre, przydałyby się wznowienia na LP

Wojciech Karolak – Easy! (1974)
NOVI – Rien Ne Va Plus (1973)
Tomasz Szukalski - Tina Kamila (1986)
Ewa Bem – Loves The Beatles (1984)
Alber-Strobel – Henryk Alber & Janusz Strobel (1972)
Alber-Strobel – Duet Gitar Klasycznych (1981)
Jerzy Milian – Milianalia (2003) - jest wznowienie OBUH Records
Karolak / Szukalski / Bartkowski – Time Killers (1985)
Jan Ptaszyn Wroblewski – Sprzedawcy Glonow (1973)
Jazz Choral / Tomasz Szukalski – Borzomski Wawoz / Body And Soul (1989)
Jerzy Milian – Orkiestra Rozrywkowa PRiTV W Katowicach (1975)
Jaroslaw Smietana – Talking Guitar (1984)
S.P.P.T. Chalturnik – Chalturnik (1974)
BemiBem – Bemowe Frazy (1974)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Gerwazy

Cytat: elem w Listopad 10, 2016, 22:19
Ta seria nazywała  się Polish Jazz Deluxe i nie ma nic wspólnego z serią Polish Jazz, ot po prostu marketingowe nadużycie. Ale płyty bardzo dobre, przydałyby się wznowienia na LP

Wojciech Karolak – Easy! (1974)
NOVI – Rien Ne Va Plus (1973)
Tomasz Szukalski - Tina Kamila (1986)
Ewa Bem – Loves The Beatles (1984)
Alber-Strobel – Henryk Alber & Janusz Strobel (1972)
Alber-Strobel – Duet Gitar Klasycznych (1981)
Jerzy Milian – Milianalia (2003) - jest wznowienie OBUH Records
Karolak / Szukalski / Bartkowski – Time Killers (1985)
Jan Ptaszyn Wroblewski – Sprzedawcy Glonow (1973)
Jazz Choral / Tomasz Szukalski – Borzomski Wawoz / Body And Soul (1989)
Jerzy Milian – Orkiestra Rozrywkowa PRiTV W Katowicach (1975)
Jaroslaw Smietana – Talking Guitar (1984)
S.P.P.T. Chalturnik – Chalturnik (1974)
BemiBem – Bemowe Frazy (1974)

Ta seria to były pierwsze wydania tych nagrań na CD, no ale zostawmy to bo to nie forum o CD

Wracając do wznowień:

To wznowienia serii Polish Jazz to one są takie se.
Bez żadnych dodatkowych nagrań, bez bonusów itd, szkoda. Poszli na łatwiznę
Bądźmy szczerzy, z całej serii, może z 20 płyt jest bardzo dobrych, może 10 wybitnych, reszta taka sobie, jak się tego słucha po latach.
Seria raczej cieszy się popytem, dlatego że oryginalne wydania miały mały nakład, a do tego duża cześć nakładu była słuchana często na nie najlepszym sprzęcie i jest zniszczona, a nie dlatego że są to wybitne działa. Tam jest duże płyt z nagraniami zebranymi od czapy, jak choćby ostatnio wznowiona Marianna Wróblewska, bylejaczek składaczek.....     
Nic nie sprzedaję

jamówię

Panowie bez jaj,jeśli chcecie naprawdę rzetelnych infos,to pytajcie Tomka i szlus!

elem

Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 22:23ostatnio wznowiona Marianna Wróblewska, bylejaczek składaczek.....     

Gerwazy , bo wezwę Protazego :)  To jest fantastyczna płyta!

A propos braku bonusów - i bardzo dobrze, że ich nie ma :) Astigmatic, Music for K i wiele innych to płyty skończone. Po co komu pół godziny out-takes albo dogrywek koncertowych?

Polish Jazz Deluxe miało szatę graficzną bardzo nieciekawą.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Listopad 10, 2016, 22:34A propos braku bonusów - i bardzo dobrze, że ich nie ma  Astigmatic, Music for K i wiele innych to płyty skończone. Po co komu pół godziny out-takes albo dogrywek koncertowych?

Jak ja nienawidzę bonusów doklejonych do podstawowego programu płyty. Druga płyta z bonusami - ok, ale doklejanie bonus tracków to jest zbrodnia. Powinni za to karać.

wojtek41

Cytat: Jakub w Listopad 10, 2016, 22:43Jak ja nienawidzę bonusów doklejonych do podstawowego programu płyty. Druga płyta z bonusami - ok, ale doklejanie bonus tracków to jest zbrodnia. Powinni za to karać.
Pełna zgoda  :)

Gerwazy

Przecież ta Marianna Wróblewska to jest zestaw nagrań od sasa do lasa, to jest taka płyta, no nie wiem, reklamówka, co artystka ewentualnie potrafi, składaczek nagrań rożnych.
   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: Jakub w Listopad 10, 2016, 22:43
Cytat: elem w Listopad 10, 2016, 22:34A propos braku bonusów - i bardzo dobrze, że ich nie ma  Astigmatic, Music for K i wiele innych to płyty skończone. Po co komu pół godziny out-takes albo dogrywek koncertowych?

Jak ja nienawidzę bonusów doklejonych do podstawowego programu płyty. Druga płyta z bonusami - ok, ale doklejanie bonus tracków to jest zbrodnia. Powinni za to karać.

A jak ty sobie wyobrażasz doklejanie dodatkowych nagrań w przypadku edycji winylowej? Oczywiście, że druga płyta :)
Nic nie sprzedaję

elem

Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 23:37Przecież ta Marianna Wróblewska to jest zestaw nagrań od sasa do lasa, to jest taka płyta, no nie wiem, reklamówka, co artystka ewentualnie potrafi, składaczek nagrań rożnych.

Gerwazy, owszem, płyta nie jest jednorodna stylistycznie ale to NIE jest SKŁADACZEK. Poczytaj opis na okładce.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Listopad 10, 2016, 22:19
Ta seria nazywała  się Polish Jazz Deluxe i nie ma nic wspólnego z serią Polish Jazz, ot po prostu marketingowe nadużycie. Ale płyty bardzo dobre, przydałyby się wznowienia na LP

Wojciech Karolak – Easy! (1974)
NOVI – Rien Ne Va Plus (1973)
Tomasz Szukalski - Tina Kamila (1986)
Ewa Bem – Loves The Beatles (1984)
Alber-Strobel – Henryk Alber & Janusz Strobel (1972)
Alber-Strobel – Duet Gitar Klasycznych (1981)
Jerzy Milian – Milianalia (2003) - jest wznowienie OBUH Records
Karolak / Szukalski / Bartkowski – Time Killers (1985)
Jan Ptaszyn Wroblewski – Sprzedawcy Glonow (1973)
Jazz Choral / Tomasz Szukalski – Borzomski Wawoz / Body And Soul (1989)
Jerzy Milian – Orkiestra Rozrywkowa PRiTV W Katowicach (1975)
Jaroslaw Smietana – Talking Guitar (1984)
S.P.P.T. Chalturnik – Chalturnik (1974)
BemiBem – Bemowe Frazy (1974)
Ja posiadam LP Karolaka Easy moja ulubiona płyta i Time Killers też świetna płyta,

Odemnie z fona


gratefullde

Tomku, dokładnie. Poza tym nie przecze, komuś się może nie podobać. Dla mnie super.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Gerwazy

Cytat: elem w Listopad 10, 2016, 23:51
Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 23:37Przecież ta Marianna Wróblewska to jest zestaw nagrań od sasa do lasa, to jest taka płyta, no nie wiem, reklamówka, co artystka ewentualnie potrafi, składaczek nagrań rożnych.

Gerwazy, owszem, płyta nie jest jednorodna stylistycznie ale to NIE jest SKŁADACZEK. Poczytaj opis na okładce.



Jest to składaczek, zestaw nagrań różnych, a nie jakaś przemyślana płyta.
A opisy tego wznowienia to dorabianie ideologi do tego czego nie ma.
 
Nic nie sprzedaję

elem

Gerwazy - składanka, kompilacja - poczytaj co oznaczają te pojęcia przy opisywaniu płyty.

To nie są opisy wznowienia, tylko oryginalny tekst.  Żeś się uparł na biedną Mariannę  ;D
Wiem, że to nie jest ten sam feeling co u Billie, Sarah czy Elli  ale akompaniament jest na światowym poziomie  :P
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Apeluję! Mój post z 22.27  :) :) ;D

paul_67

Namysłowski Polish Jazz- Yes! wczoraj się u mnie kręciła.Świetna płyta z przytupem.Miło się tego słucha:)

MAC

Tomek, jeszcze nie poprzychodziły wszystkie moje zabawki?


elem

Maciek,

nie ma tej jednej z ACT, ale jutro wyśle ci paczkę a tego Danielssona doślę później luzem. Niemiecka rzetelność tym razem zawiodła  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


wojtek41

Tomek, dzięki  ;)   Coś pięknego....... :)
(zdjęcie z neta)

elem

Na zdrowie! Nieś kaganek oświaty wśród zimnych, skandynawskich wsi :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

A tak z Blues'owej beczki czy któryś z kolegów słyszał może wznowienie Nalepa Mój Blues LP2 w porównaniu do oryginalnego tłoczenia z przed lat?

amati74


Jakub

Wiadomo już kiedy kolejne wznowienia PJ?

elem

tak, ale nie wiem czy to jeszcze nie tajemnica :) Dwa miechy czekania jeszcze :(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Luty 22, 2017, 22:53Dwa miechy czekania jeszcze

To dobrze, bo zdążę kasę odłożyć :)