Ceny płyt na Allegro

Zaczęty przez Michał, Wrzesień 04, 2018, 15:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Ceny sa najczesciej zawzyzone aby nikt nie kupowal, poniewaz nie maja ich na stanie. Zabieg sluzacy po to, by nie likwidowac aukcji a co za tym idzie "licznika"  osob, ktore wczesniej kupily. Jakos tak to wyglada. Nie kumam co to daje, ale tak robia.  ???
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

amati74

Cytat: jimmi w Wrzesień 05, 2018, 10:00
Ceny sa najczesciej zawzyzone aby nikt nie kupowal, poniewaz nie maja ich na stanie. Zabieg sluzacy po to, by nie likwidowac aukcji a co za tym idzie "licznika"  osob, ktore wczesniej kupily. Jakos tak to wyglada. Nie kumam co to daje, ale tak robia.  ???
To ch.... na kaczych nogach

christo

Cytat: jimmi w Wrzesień 05, 2018, 10:00Ceny sa najczesciej zawzyzone aby nikt nie kupowal, poniewaz nie maja ich na stanie. Zabieg sluzacy po to, by nie likwidowac aukcji a co za tym idzie "licznika"  osob, ktore wczesniej kupily. Jakos tak to wyglada. Nie kumam co to daje, ale tak robia.  ???
No wyobraźmy sobie. Mamy płytę X w cenie 29.90. Sprzedajemy powiedzmy 10 sztuk z 20 i zmieniamy cenę na 99.90. I co mamy? Płytę za stówkę z informacją, że 10 osób już ją kupiło!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jimmi

#28
Ja to przerobilem bardzo dosadnie.  Oczywiscie niczego nie kupowalem, ale mialem zamiar, a w miedzyczasie zmienila sie cena w ofercie mojego koszyka. Mam tu na mysli, ze poszedlem z tym dalej i lada moment wszedlby prawnik. Wowczas zmieniono oferte pod status: " mozna robic zakupy,ale allegrowicz jest na urlopie". Tak mnie zagotowali, ze zostawilem maniery zwyklego kowalskiego na boku. Tresci email, zdjecia i filmik mam zachowane, wiem jaki to ekosystem i do tego jak potrafi sie tam grac slowem w konwersacji jak juz idzie grubo pod wzgledem prawnym. Nalezy pamietac, ze oni rowniez sie zabezpieczaja prawnie, wiec nalezy wazyc slowa jesli mamy ochote kogos nawracac. Zadko mi sie to zdaza, ze sie az tak wkurwiam, ale ci byli wybitni.
Warto jednak o tym gadac i miec swiadomosc ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

kazan

No patrz ! Deja vu  :o  W tym tygodniu planowałem zakup nowego routera AC w granicach 300 zeta . Jak już wstępnie wybrałem , to sobie przejrzałem oferty i wieczorkiem dwa wrzuciłem do koszyczka . Rano odpalam pocztę a tam " Obserwowany przez ciebie przedmiot podrożał " , patrzę ... 999 !  >:( SuperSprzedawca .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

audroc

Płyty drożeją i nic na to nie poradzimy
W Empiku prawie wszystkie winyle kosztujące 100 zł poszły na około 200 zł. W Rockserwisie to samo, nawet jeśli coś jeszcze wisi po wspomniane 100 zł to niedostępne, po kilku dniach pojawia się komunikat " wydawca wycofał z katalogu" . Po jakimś czasie wychodzi wznowienie już po 200 zł. Rok temu winyle Buduje były po 70 zł, potem po 130, 150 a teraz wszystkie nowe będą już po 200. W Empiku nowe AC/DC  kosztuje 320 zł. Boxy kosztujące po 200-300 zł nowe już po 600 zł np. The Beatles itd. itd.

Pboczek

Trzeba kupować u wujka Elema, zawsze ma zniżkę dla forumowiczów. Voiceshop.pl
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Obok otworzyli outlet. I takie coś znalazłem. Może który z kolegów chętny, to mogę kupić i wysłać.
Steven Wilson - 30 zł
Nirvana - 24 zł
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.