Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Narazie jest totalna lipa, gra jak tani zestaw z biedronki. Niewiem czy to wina wymiany okablowania czy kondy

tomasz_pianista

Niech pogra kilka dni, po prostu niewygrzane. Odpal radio czy spotify i niech leci cały dzień.
Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Sprawdź, czy wszystko dobrze podłączyłeś.

Mikut1982

Wszystko jest dobrze wymieniałem kabelek po kabelku.   Dół dostał więcej basu  i to aż za dużo góry i środka prawie nie ma.  Jeżeli tak zostanie to się chyba załamie. Może mogłem nie ruszać kabli.

miniabyr

#304
Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość . Na początku to może być szok .Na pewno wszystko złagodnieje i zrobi się spokojniej. Po tygodniu intensywnego grania ,będziesz wiedzieć co ci się nie podoba. Zdajesz sobie sprawę ,że zmieniłeś całkowicie brzmienie tych kolumn.?Nikt nie mówił ,że będzie łatwo. Ja ze swoimi zwrotnicami walczyłem od marca 2016 roku . Moja zwrotnica pochłonęła 15000 zł z czego 10000 tyś teraz gra już jako ostateczna .5000 zł to koszty poszukiwań.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

konrado77

Bądź cierpliwy i wygrzewaj.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

Wiem że kond na środku dał dużą zmianę na plus. Może kable nie potrzebnie były zmieniane.

konrado77

IMHO kable nie powinny aż wyciąć góry i średnicy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

Basu przybyło około 15%.  Ale nie jest przyjemny.  Za tydzień jak się nic nie zmieni wracam do poprzedniego stanu.

Mikut1982

Na szczęście zrobiłem tylko jedna kolumnę żeby mieć porównanie.  Wiem ze drut jantzen solid core 1mm na bas jest niedobry dał go więcej ale nie o to mi chodziło .  W drugiej kolumny mam jantzen ofc 2x2,5  i tam dół jest przyjemny.  Czy kable też muszą się wygrzac?

miniabyr

Sorry ale robiąc jedną kolumnę nie masz pełnego obrazu jak cały system zagra.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Mikut1982

Może i tak ale wiem jakie zmiany są i mam jakieś porównanie.  W drugiej będę robił to stopniowo.  Najpierw kondy na górę a kable zostawię.  Wtedy będę wiedział co mogło być przyczyną.

rudy-102

To racja. Nawet sprawny system po odłączeniu jednej kolumny będzie grał licho. Nawet jakbyś chciał w mono słuchać. Odłączenie jednego kanału słychać np. u mnie z innego pokoju. Może w tym tkwi problem.

Mikut1982

Myślę że nie w tym problem mam podłączone obie kolumny i jak zrobię na lewą gra super jak na prawą gra kiepsko.  Jak graja obie  to słychać ze ta z prawej gra kiepsko. 

Mikut1982

Poczekamy, pogram zobaczymy co będzie.

Mikut1982

Jedna przyczyna już znaleziona.  Z racji tego że jest do drut,  ułamal się jeden kabelek tuż przy glosniku

Mikut1982

I to najważniejszy kabel od średniego

Mikut1982

Kabel idzie od zwrotnicy do średniego i potencjomerów i wysokich.  Dobrze ze rozkrecilem kolumnę i to znalazłem.  Kable solid core są bardzo sztywne. .  Dam znać jak to zlutuje i sprawdzę.

Mikut1982

Trzymajcie kciuki.  Zlutowane.  Sprawdziłem wszystko, kabelki są ok i są podłączone prawidłowo.  Skręcam i dam znać czy będzie ok.

Mikut1982

Kamień z serca.  Jest dobrze.  Wtedy też grała Góra i środek ale ciszej.  Dobrze ze sprawdziłem kabelki,  a tak bym czekał aż się wygrzeje.  Ulga jak nie wiem co.  I teraz nawet ten bas pasuje.  jak tak zostanie to będzie super.  Czy po wygrzaniu kondensatorów będzie jeszcze lepiej czy już zostanie tak jak jest?

Mikut1982

Powiem szczerze że aż mi łezki stanęły i ciarki mnie przeszły po odsłuchu.  Naprawdę warto było to zrobić. Różnica jest kolosalna.  Nawet nie trzeba się znać żeby to usłyszeć. Wszystko jest teraz takie wyraźne słychać więcej szczegółów.  A już byłem załamany, przez jeden kabelek. 

rudy-102


Mikut1982

Ogólnie z tym kablem to moja wina,  otóż osłonę z kabla ściągałem nozykiem a to że jest to drut porostu było małe nacięcie od nożyk i pękł.  Musze kupić to urządzenie do ściągania asłony z kabli.  Nawet nie wiem jak to się nazywa.

rudy-102

#323
A nie masz pistoletu do obciągania?


Piterski

Jak teraz przeczytałem, że zabrakło Ci góry i środka to zrobiłem takie oczy  :o
Na tych kondensatorach to jest niemożliwe.

Dalej jak widać sam znalazłeś przyczynę :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.