renowacja okładek płyt

Zaczęty przez elem, Kwiecień 02, 2017, 09:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Ogólnie -  jak naprawić różne wady estetyczne okładek?

Problem pierwszy - ślady kleju po oderwanej naklejce z ceną.

Mam sporo takich płyt w kolekcji. Nie wiem po cholerę sprzedawcy próbują usunąć naklejkę z ceną. Może się wstydzą, że kupili płytę bardzo tanio. Tak czy siak, odrywają niezdarnie i zostaje paskudny ślad po kleju, który długo potrafi zachowywać właściwości klejące.  Jeśli okładka jest laminowana, to zwykle jakoś tam można to na siłę usunąć zmywaczem do lakieru do paznokci. Ale przy zwykłych okładkach to nie działa.
Znacie jakieś środki, które pomogą w usunięciu takiej wady?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Pronto do mebli drewnianych. To w sprayu.
Psikasz na ten klej, czekasz chwilę i potem zejdzie pod palcem.

Pronto jest tłuste, więc na nielakierowanej okladce moze zostać ślad.


rudy-102

Pronto to zbyt brutalne.
Wacik do uszu lekko zwilżony w benzynie do zapalniczek.

Jakub

To pierwsze.

Ściągałem tym nawet hologramy z okładek.

Two-FacedGirl

Resztki kleju po odlepieniu nalepki łatwo usunąć tym preparatem: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/porzadki-i-chemia/artykuly-do-czyszczenia-i-pielegnacji/srodki-czystosci/srodek-do-usuwania-naklejek-oro-perfekt-500-ml.html?&gclid=CjwKCAiA-KzSBRAnEiwAkmQ15wAcaf2q2PeE2c_g9wdjxWI9NW4Shjn_nPNwDO-VVSqv0Uou-dF0FBoCWFYQAvD_BwE
Oczywiście nigdy nie psikam bezpośrednio na okładkę tylko na wacik kosmetyczny lub patyczek do czyszczenia uszu (tak by za bardzo nie wychodzić poza zaklejoną powierzchnię) dociskam przez kilka sekund i potem fajnie schodzi. Trzeba to zrobić w miarę sprawnie, nie dawać za dużo preparatu, a resztki wytrzeć do sucha.
Pozdrawiam