Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: stary audiofil w Marzec 04, 2015, 21:23kwestia samego ustawienia i zestawienia dla mnie wątpliwa dla dobrego grania.
Znaczy że nie są do środka dogięte???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

stary audiofil

Skąd Ci taki pomysł przyszedł do głowy?
Ktoś podpowiedział może?
Kolumny tego rodzaju tzn. jak na zdjęciu prezentują z uwagi na swoją budowę dżwięk dookólny.
Wobec tego takim kolumnom należy się odpowiednio dużo miejsca do grania,aby prezentacja była prawidłowa.
Vasa
Czy z tym dogięciem to zartowałeś może.....czy nie?
Wiesz ile powierzchni i miejsca potrzeba aby te kolumny grały jak należy?
Widzę,że naprawdę Twój post był nie do końca racjonalny,chyba udałeś w nim laika 8)
A właściciel postawił je sobie tak jak chciał i tyle,mój komentarz powinieneś jednak odczytać.

vasa

Cytat: stary audiofil w Marzec 04, 2015, 22:01Twój post był nie do końca racjonalny,chyba udałeś w nim laika
Sorry.
Nie mogłem sie powstrzymać :)
To pewnie jakaś wystawa lub ekspozycja jest ???
Pozdrawiam
vasa
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Mialem przyjemnosc sluchac takich samych kolumn. Ustawione takze podobnie. Akustyka pomieszczenia do bani. Duzo szkla i golych scian. Ale dzwiek jaki prezentowaly byl bardzo, bardzo fajny. Delikatnie mowiac. Moim zdaniem oczywiscie ;)

vasa

Cytat: wojtek41 w Marzec 04, 2015, 22:07Moim zdaniem oczywiscie
I nie tylko Twoim.
Jak dla mnie to jest wspominana często przez Starego REFERENCJA.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

stary audiofil

Nie musisz się naprawdę wysilać pisząc referencja wołami.......bo wzrok mam dobry jeszcze.
Spodnie mam całe także żadnej łaty mi nikt nie musi przyszywać.
A zauwazyłem,że zaczynają się w stosunku do mnie podsrywanki.
Czy to Tobie i Frywolnemu jest potrzebne doprawdy do szczęścia?
Nie wierzysz to poczytaj mój post przed tym -jest on odpowiedzia dla Frywolnego.
Czy możecie być dorośli wreszcie.
Mój sposób na dżwięk jest mojego pomysłu i staram sie to po prostu napisać.
Jak się ma za tyle kasy kolumny to należałoby z nich wycisnąć to co jest w nich najlepsze.
Dla mnie to jasna sprawa-to tyle.
pozdr.

vasa

Cytat: stary audiofil w Marzec 04, 2015, 22:27A zauwazyłem,że zaczynają się w stosunku do mnie podsrywanki.
Przestań. W moich wpisach nie ma niczego o co możesz się obrazić.
Dużych liter użyłem żeby wyrazić MOJE wrażenia po odsłuchach MBL-i.
A sformułowaniem "referencja" zacytowałem to co zawsze piszesz; żeby móc coś ocenić to trzeba mieć punkt odniesienia.
W sumie to pozytywny dla Ciebie wpis.
EOT
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

stary audiofil

Dzieci się tylko obrażają i dąsają,a kij ma dwa końce,a jak go złamiesz ma cztery.

miniabyr

Szczerze jestem ciekaw jak to brzmi. Niezłe elektrownie atomowe muszą napędzać te "kolumny" :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 04, 2015, 22:53Szczerze jestem ciekaw jak to brzmi.
Naprawdę warto posłuchać.
Ja wyglądałem za pierwszym razem tak
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

No to koniecznie trzeba będzie tego posłuchać. Jestem ciekawy ,czy wywrze na mnie takie wrażenia jak Steinway Lyngdorf na jednym z AudioShow ,bo dźwięk kego systemu wspominam do dnia dzisiejszego
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wczoraj odwiedził mnie her Nadkonstruktor i przywiózł do mnie nowy moduł silnika, który zrobił na prośbę i sugestie Amerykanów. Przywiózł też nowe elementy (rolka  od ślnika) ,ale już wykonane przez niego na tokarce cnc.Małe a cieszy i świernie wyglada.Ponieważ mam pierwszy egzemplarz drapaka,to ten element silnika został wymieniony,aby był jednolity z resztą  produkcji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Paweł nawet mignął dziś przez chwilę na forum, mógłby coś drapnąć, od czasu do czasu, jak mu w Chinach idzie :)
Bo komu by to teraz przeszkadzało?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Jakies fotki by sie przydaly. My chlopy - wzrokowcy sa.

miniabyr

Serio to nie ma czasu. I jest to prawda niestety ,ale teraz zajął się parkiem maszynowym ,nauka programowanie tokarek cnc i walką o jakość materiałów. Nie jest łatwo,bo on przeklina i jego przeklinają. W zeszłym roku wypierdzielił całą już wyprodukowaną partię plint z egzotycznego drzewa( 6 gotowych plint).....to że "stolarz" żyje to cud.Już teraz jest tak ,że trzeba czekać na wyprodukowanie gramofonu ze trzy miesiące i nie ma zmiłuj szybciej nie będzie.Fotki zrobię cierpliwości. ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Znam te problemy. Zawodowo zwiazany jestem z podobnymi rzeczami i dobrze wiem jak poddostawcy uslug potrafia "szambo" wykonac i zadac za to kasy. Dlatego latami rozbudowywalem wyposazenie firmy w maszyny i jak najwiecej zeby robic "in-house". Niestety wszystkiego samemu zrobic sie nie da. Ale wiem jakiego rodzaju problemy ma P.Z. Klient najczesciej nie ma pojecia ile roboty jest z takim projektem.

peezeet

Cytat: miniabyr w Marzec 31, 2015, 16:20W zeszłym roku wypierdzielił całą już wyprodukowaną partię plint z egzotycznego drzewa( 6 gotowych plint).....to że "stolarz" żyje to cud.
Tych plint to 10 było, a stolarz jeszcze żyje bo spłacić materiał zniszczony musi, z ubitego nic już nie wydusi a tak w ratach coś tam spłaca :). Pozdrawiam.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ale dostałem zadanie. Za dwa tygodnie będę  u siebie gościć gramofon SME 20/2 z ramieniem sme 5 ,który mam skalibrować i porównać z Zontkiem. Oj bedzie się działo. ;D ........relacja będzie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Tylko uczciwie i rzetelnie proszę skalibrować gościnny gramofon ;)

miniabyr

Się rozumie innej opcji przy kalibracji nie ma.A o tym jak brzmi ten gramofon ja nie pisnę słówka,tylko jego właściciel coś u nas napisze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

Widzieliście nowe pre phono Zontek-bardzo ładny ma wygląd.
Jest w tym samym stylu co gramiak,ale podoba mi się bardziej od gramiaka.
Ciekawi mnie mocno jak gra-bo to podstawa,o cene nie pytałem.
Mam nadzieje go w niedlugim czasie posluchać,wczoraj rozmawiałem z Pawlem Zontkiem-moze coś sie uda.

miniabyr

Jutro stanie koło Zontka gramofon SME .Będę go kalibrować i nowy właściciel posłucha sobie obu. Niestety nie bedzie to miarodajne porównanie,bo  na ramieniu Zontka jest zamontowana i kompletnie wyjustowana wkładka Ortofon Spu royal n, a na ramieniy gramofonu SME  wisi Dynavector XX2.Na dokładkę na ramieniu sme 5 nie ma mozliwości  regulacji azymutu-dziwne i irytujące zachowanie potentata analogu. Relacja bedzie jak najbardziej -Ad futuram rei memoriam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

Paweł
Kiedyś u kogoś na Vpi tez nie było możliwości ustawienia anty-skatingu,chociaż tożsame wszystkie modele
to miały.Do tej pory nie wiem dlaczego tak było i jak to wytłumaczyć.
Miłego porównania i dobrej zabawy Wam życzę.A pre phono to będzie Twoje czy już te Zontkowe?






















vasa

Cytat: miniabyr w Maj 22, 2015, 09:23dziwne i irytujące zachowanie potentata analogu.
Ano dziwne. Tym bardziej że od pewnego momentu jakościowego ten parametr staje się bardzo istotny.
Sieć pisze żeby całością manewrować chociaż to też dziwne; "The SME IV, IV-Vi and V do not have dedicated azimuth adjustments, but their azimuth can be changed. Simply loosen the two base locking screws and, by firmly grasping the bearing housing at the back of the tonearm, you can shift the arm left-right a few degrees. While this is not a wide range of adjustment, it will be enough to correct for any minor cartridge deficiencies. Re-tightening the base locking screws will lock in the adjustments."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.