Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2015, 18:15doda jeszcze więcej splendoru.
To kogo chcesz zaprosić ?
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Oj Doda nie doda niestety. Od Doda trzymajmy się z daleka :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2015, 18:34Od Doda trzymajmy się z daleka :P
A którą jej część masz na myśli?

miniabyr

No właśnie tej od wytwarzania myśli. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś rozmawiałem z Nadkonstruktorem Zontkiem ,który wrócił z Audio Show w Bonn. Godnie prezentował  gramofon i pre podłączony do elektrowni i kolumn Wilson Benesch.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Na oficjalnej stronie targów Zontek z grubej rury na początku:

http://www.ibex-audio.de/

Pozdro

miniabyr

W tym roku na gramofonach Zontek będą grały dwie znakomite wkładki.,które właśnie mam przyjemność montować na ramiona A będą to najdroższa z oferty Lyra Atlas , oraz Ikeda 9tt. Będzie czego posłuchać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dopiszę jeszcze ,że w naszym pokoju grać będzie wkładka Ikeda z gramofonem Zontek+ pre Zontek A to wszystko napędzać będzie FM Acoustics . Jesli chodzi o kolumny  to jedną z opcji jest Harbeth 40.1 ale wyjdzie w praniu co lepiej zagra na Narodowym.Drugi gramofon Zontek ale z wkładką Lyra Skala będzie na wpięty w cały system Audio Tekne. Postaram się w miarę mozliwości logistycznych wrzucać fotki z imprezy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Co takie oczy zrobiłeś ? :) Ja nigdy żadnej skali nie miałem.

miniabyr

QufaMać no oczywiście ,że chodzi o Lyra Atlas. Co mi hulało w głowie z tą  Skalą .Więc prostuję .Na drugim gramofonie Zontek płyty drapać będzie Lyra Atlas z elektroniką Audio Tekne.Uff
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 06, 2015, 10:24QufaMać no oczywiście ,że chodzi o Lyra Atlas.
No to w sumie chyba lepiej że Atlas a nie Skala :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

ZONTEK się popsuł ???  :o :-[
Jak można  :'(
Czy to możliwe ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Awaria była bo chcieli zrobić zbalansowane wyjście wtykajac olbrzymie przelotki z rca na xlr. Ot i cała tajemnica. Szkoda bo tam fajnie  brzmiało. Już naprawione, więc niedługo zagra w pokoju  208
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Widziałem te kobyły, jak zdjęcie jest ostre- wrzucę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ciężko w tym roku dla mnie na AudioShow . Przeziębienie odbiera mi przyjemność prezentowania mozliwości gramofonu .Zdezerterowałem po 17 do domu.  >:( Ale nie o tym chciałem napisać,tylko o elektronice która podpięta jest za gramofonem. Powiem tak ,na początku byłem zły ,że gramy z kolumnami DC10 Audio model Brelin. Hmmmmm bardzo dziwne brzmienie ,które  irytowało mnie do granic możliwości. Te kolumny napędzała elektronika FM Acoustics .Byliśmy bardzo rozczarowani :( . Jednak jak się okazało nie jest tak żle ,jakby mogło się wydawać . Po 10 godzinach grania ten system pokazał ludzką twarz  i przyjemnością  słuchalismy jazzu .Po prostu wygrzał się !To takie miłe zaskoczenie na koniec tego dnia.Niestety nie dane mi było udać się do innych wystawców ,bo obowiązki,ale według mnie  lokalizacja tej imprezy  na Stadionie N. jest super .Duzo miejsca ,nie ma tłoku na korytarzach.Trochę pokazy kina domowego dają się we znaki ,ale cóż  przeżyjemy. Wszędzie winyl i gramofon! ;D Oraz olbrzymie zagłębie z czarnymi płytami i fajne pozycje do kupienia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

To prawda, a propos SN. Nawet sobota, dzień szczytowego ruchu, daje radę. Czyli Herbatniki ostatecznie nie wylądowały u Was?
Zdrowia życzę :) Ponoć pieprzu trzeba dodać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Nie wylądowały i w sumie dobrze . To dla nas nowe doświadczenie i nauczka ,że trzeba mieć  trochę więcej  cierpliwości do rzeczy nieożywionych :) . 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

#219
Cytat: vasa w Listopad 07, 2015, 15:42ZONTEK się popsuł
Sam się nie popsuł,... popsuli go, tak jak Paweł powiedział wcisnęli na siłę pękate przejściówki z RCA na XLR bo te FM Acoustic mają tylko wejścia do phono XLR only!!!???
A moje ramię ma gniazda dosyć blisko siebie usytuowane, no i coś piardło...
pół dnia jeździłem do fabryki i z powrotem by to ratować. Najśmieszniejsze że usterka miernikiem była nie wykrywalna, dopiero po wpięciu wtyku pojawiało się zwarcie.

vasa

Cytat: peezeet w Listopad 07, 2015, 22:41Sam się nie popsuł,... popsuli go,
Cytat: pmcomp w Listopad 06, 2015, 14:32Zobaczysz ... popsują Ci.

Pmcomp to prorok jakiś czy co?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

To miało zagościć w gramofonie na targach ,ale jak to w życiu bywa  nie wyszło. Ale jest teraz! To dotyczy się obrotów ,a raczej możliwości wyłączenia mózgu przez przyszłych nabywców (Amerykanie a któż by inny >:( ) ,którzy teraz mogą przelączyć guzik  33/45 i zapomnieć że coś takiego jak obroty istnieje.Układ sterujący działa blyskawicznie  i w 5 sekund ustawia talerz na właściwych obrotach.Taki klient niestety :D pozbawia się przyjemności obserwowania podziałki nadrukowanej na rancie talerza, na której widać jak na dłoni czy talerz " stoi w miejscu" czy nie.Jeśli trzeba by skorygować obroty to wystarczyło dostroić je dedykowanym pokrętłem. Przy talerzu 25 kilowym to roboty przy obrotach prawie nie ma......więc aby taki Amerykanin nie dostał zawału to Zontek do gramofonu Zontek dorobił cały układ sterujący silnik.Dziś miałem mozliwość testowania tych obrotów  wraz z wykonaniem pomiarów programem Feickert. Przyznam ,że działa bezbłędnie.Zrobiłem fotką ,kiedy testowany był na 45 obrotów...............gdyby ten gramofon kosztował milion dolców i konstruktor był nie z Polski tylko z np. Japonii to cmokali by i wpadali w zachwyt mówiąc jakie to genialne i proste takie ręczne dostrajanie obrotów.Niezwykłe. Asceza i jej piękno :P No to tera jest układ i to układ stabilnie działający dla leni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Paweł nie wspomniałeś o jednej rzeczy że sterownik jest mądry bo sterowany mikroprocesorem i potrafi się uczyć   i reaguje sam na zmienne warunki, tzn. jak byśmy na talerz nagle położyli dodatkowe np. 10 kg to za chwile sobie sam skoryguje i ustawi odpowiednie obroty (prąd). To może mieć znaczenie jak na przykład przesiadamy się z wkładki o tracking force 1,5g na inną np 3g. Nie posiada żadnych korygujących trymerów czy innych pierdół. Jest też możliwość podłączenia do komputera do panelu serwisowego gdzie można ingerować we wszystkie parametry pracy lub upgradować soft. Planujemy jeszcze dodać opcję informowania użytkownika miganiem diody we włączniku o błędzie odczytu czujki podczerwieni gdyby np. się zakurzyła lub została błędnie usytuowana ( zbyt daleko od talerza itp.).
Ps. Pawełku jak zwykle liczę na Ciebie jako testera zmęczeniowego, daj mu w kość ile wlezie.  :)

miniabyr

Dostał w  zad okrutnie i ............teraz godzinka niekręcenia i znów  włącz/wyłącz  i prędkości 33 i kilka sekund i 45 i tak przez kila godzin. Amerykanie będą w 7 niebie- to dla nich koniec myślenia. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Dołóż mu na tależ kilo cukru, masz doswiadczenie z magnetofonu ;).

Pozdro