Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

il cattivo

A tam, stereotypy :P

Bartolo

Sorry za przejęzyczenie... To z emocji.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

marekw 76

Rzeczywiście zdjęcia cudne. Szkoda, że ja tak nie potrafię i nie mam czym - zresztą jedno hobby mi wystarczy ;D
Byłem u Andrzeja 27/10 wypiliśmy po piwku pogadaliśmy chwilkę, miło było - szkoda, że tak krótko ale w drodze byłem:(
Odebrałem drugie ramię, za tydzień przyjedzie do mnie - już nie mogę się doczekać!

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Pytanie do Frywolnego i innych posiadaczy dodatkowych, wolnostojacych ramion.
Nie zdarzylo sie Wam przez przypadek tracic ramie lub gramofon? I co wtedy cala kalibracja od nowa? a moze jakos podklejone macie?
Moje ramie powinno byc ze mna w srode ale teraz nagle dopadly mnie male watpliwosci...
Co bedzie jak moja Pani gdzies cos traci a nie powie? A ja nie zauwaze?

Tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

MAC

Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 15:31A ja nie zauwaze?
Jeśli jeszcze nic nie usłyszysz to nie ma się czym martwić  ;D

frywolny trucht

Ogólnie- obojętnie czy ma się takie wolnostojące ramię, czy nie- te parę elementów na swoim ołtarzyku lepiej samemu czyścić.
Po wtóre nie zdarzyło mi się trącić. Ramię jest ciężkie, stabilne na gumowatym podkładzie. Trudno mi sobie yobrazić przypadkową siłę tak dużą, by je ruszyć. Ale może wszystko przede mną. Jak przestawiam ramionko, żeby przetrzeć kurze, ustawienie Geodiskiem trwa parę sekund. Łapiesz tylko przesięg i kąt prowadzenia, ale łatwiej to zrobić suwając ramieniem, a nie szarpiąc wkładkę w headshellu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 16:21
Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 15:31A ja nie zauwaze?
Jeśli jeszcze nic nie usłyszysz to nie ma się czym martwić  ;D

Masza, nie śmiej się, bo wracam kiedyś z pracy a tutaj lekko główka przechylona  :-\
Moja Pani oczywiście nie dotykała ;) Samo się przestawiło ;D Przecież ona sprzętu nie dotyka  :)
Przyparta do muru przyznała, że owszem sięgała na półeczkę ZA gramofonem i może wtedy, przez przypadek bluzką czy coś, niechcący w każdym razie  ::)
Chałupę przeszukałem, młodego wypytałem  8) raczej nikt nie przychodził ;)
I tak sobie pomyślałem znowu cholera sięgnie a ja nie zauważę?
Z drugiej strony raczej usłyszę, że coś nie tak, co? Bo jak się przestawi to raczej nie o mm czy dwa...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

#3007
Cytat: frywolny trucht w Listopad 12, 2017, 16:55Ogólnie- obojętnie czy ma się takie wolnostojące ramię, czy nie- te parę elementów na swoim ołtarzyku lepiej samemu czyścić.
Zawsze sam czyszczę! To jedyne miejsca w domu które zawsze sprzątam sam :)

I trzeba będzie w końcu sprawić sobie Geodisc.
A moje ramię troszkę inne niż Twoje. Na kwadratowej podstawie i z innym spodem - na czterech filcowych/gumowanych (?) podkładkach. Generalnie Twoje bardziej mi się podoba ale Andrzej nie miał elementów itp, itd, jakiś fachowiec mu się wyłamał i zrobił troszkę inaczej niż Tobie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

MAC

Zamówić odpowiedniej wielkości akwarium. Innego wyjścia nie ma.
A i odkurzać będziesz raz w miesiącu a nie co drugi dzień.

marekw 76

Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 17:25
Zamówić odpowiedniej wielkości akwarium. Innego wyjścia nie ma.
A i odkurzać będziesz raz w miesiącu a nie co drugi dzień.
Mam taką szafkę tylko na AF. Jak kiedyś powiedziałem o takim "akwarium" to usłyszałem abym sobie jeszcze rybki kupił i sobie [wulgaryzm] z nimi popływał, słowem nie ma mowy. I jeśli chodzi o to, to naprawdę nie mam nic do powiedzenia - centralny punkt pokoju :(
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Usypiesz żwirek wokół gramofonu. Podwiesisz parę rybek. Pięknie będzie :)
http://tytuurzadzisz.pl/suche-akwarium/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

 ;D
Frywolny Was urządzi!
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 15:31
Pytanie do Frywolnego i innych posiadaczy dodatkowych, wolnostojacych ramion.
Nie zdarzylo sie Wam przez przypadek tracic ramie lub gramofon? I co wtedy cala kalibracja od nowa? a moze jakos podklejone macie?
Moje ramie powinno byc ze mna w srode ale teraz nagle dopadly mnie male watpliwosci...
Co bedzie jak moja Pani gdzies cos traci a nie powie? A ja nie zauwaze?

Tradycyjnie przepraszam za brak polskich znakow
Cytat: masza w Listopad 12, 2017, 16:21
Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 15:31A ja nie zauwaze?
Jeśli jeszcze nic nie usłyszysz to nie ma się czym martwić  ;D

Kalibracja nieunikniona  :o

marekw 76

Kalibracja nieunikniona  :o

I tego właśnie chciałem uniknąć stad było pytanie co zrobić aby delikatne szturchnięcie nic nie przesunęło...
Małżonka dostanie zakaz zbliżania się na metr i mam pewien pomysł ale spróbuję go zrealizować dopiero jak przyjedzie ramię.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Opisałem kalibrację. Oczywiście, jeśli ustawiasz każdorazowo geometrię oscyloskopem do setnych milimetra, metoda może wydać się brutalna. No to nie ma wyjścia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Na dodatkowym ramieniu zawiśnie sobie Filip a do niego nie mam zamiaru zbliżać się z oscyloskopem.
Wystarczy mi ustawienie od szablonu.
Ewentualnie zakupię GD.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Therion

Cytat: marekw 76 w Listopad 12, 2017, 15:31Nie zdarzylo sie Wam przez przypadek tracic ramie lub gramofon?


Boszsz... Ile razy! Poza tym miałem wrażenie, że przesunięcie ramienia nad talerz przekrzywia tę główkę. Parę płyt tak zjechałem, zanim zorientowałem się, że coś jest nie tak.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Listopad 13, 2017, 00:06Boszsz... Ile razy! Poza tym miałem wrażenie, że przesunięcie ramienia nad talerz przekrzywia tę główkę. Parę płyt tak zjechałem, zanim zorientowałem się, że coś jest nie tak.
To znaczy, że miałeś coś nie tak z kardanem bo innej możliwości nie widzę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Muszę powiedzieć, że jak czasem czytam co innym kolegom przytrafia się z tym gramofonem to coraz bardziej jestem przekonany, że Andrzej Analogowy zbudował dla mnie wersję pancerną. :)

Piterski

Andrzej to jest manufaktura, składa te gramofony ręcznie a trochę ich zrobił.
Wystarczy drobny błąd i już się pewne parametry rozjeżdżają.
Jak ktoś się na gramofonie i jego geometrii zna to może zauważyć czy ma jakieś niedociągnięcia i bez kłopotu i dodatkowych kosztów je usunąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Cytat: Piterski w Listopad 13, 2017, 08:36
Cytat: Therion w Listopad 13, 2017, 00:06Boszsz... Ile razy! Poza tym miałem wrażenie, że przesunięcie ramienia nad talerz przekrzywia tę główkę. Parę płyt tak zjechałem, zanim zorientowałem się, że coś jest nie tak.
To znaczy, że miałeś coś nie tak z kardanem bo innej możliwości nie widzę.



Ramię sie rozkleiło na łączeniu. Kropelka zalatwila sprawę, ale zanim się zorientowalem, jechałem na tych kiepskich nastawach.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Tu miałeś problem, poprawiałem to samo u Darka.
Ja przez obroty przeszedłem z nim taka szkołę że poznałem go w każdym niemal calu no i teraz służy mi bardzo dobrze. Na Audio Stereo często powtarzam, że to nie jest gramofon dla każdego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Listopad 13, 2017, 09:10Jak ktoś się na gramofonie i jego geometrii zna to może zauważyć czy ma jakieś niedociągnięcia
Czyli ja się nie znam :(  ;)

Piterski

Cytat: rudy-102 w Listopad 13, 2017, 10:09Czyli ja się nie znam :(  ;)
Po prostu masz szczęście :D
Bo jak widać do uczynnych ludzi los się uśmiecha :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Cytat: Piterski w Listopad 13, 2017, 09:17Na Audio Stereo często powtarzam, że to nie jest gramofon dla każdego.

Absolutnie się zgadzam. Uczy m.in. pokory.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.