Sprzedam stolik audio RTV ELMOB - po modach

Zaczęty przez Kangie, Marzec 06, 2019, 13:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Sprzedam ZMODERNIZOWANY stolik audio RTV ELMOB z dedykowanym uchwytem TV do 70 cali średnicy. Stolik w 2012 roku katalogowo kosztował 1300zł. Sprzęt zmodernizowałem pod kątem wymiany blatu / platformy oraz przeciąłem ,,na pół" jedną – górną półkę aby zmieścić wzmacniacz lampowy i żeby mógł swobodniej odprowadzać ciepło. Fabryczny blat był ze szkła hartowanego i był zbyt małych wymiarów. Wymieniłem go na ciężki 22kg blat z MDFu o grubości 40mm lakierowany lakierem poliuretanowym samochodowym na kolor czarny połysk (piano black). Za blat zapłaciłem 400zł. Wymiary nowego blatu 120x55cm. Wsparty jest on na trzech wibroizolatorach metalowo-gumowych firmy Elesa+Ganter. Twardość gumy dobrałem empirycznie 40 stopni Shore A. Mam również twardsze wibroizolatory – 55 st. Shore A. Mogę je odstapić jeśli ktoś byłby zainteresowany. Blat przewidziany jest pod najbardziej wymagający drganiowo sprzęt audio tj. Gramofony. Śmiało wejdą dwa duże gramofony. Duża masa własna blatu i stolika oraz konstrukcja pływająca powoduje wręcz doskonałe tłumienie drgań od podłogi. Winylowcy będą usatysfakcjonowani.
Wymiary stolika pod blatem to 100x40cm. Wysokość blatu od podłogi to 61cm. Stolik wyposażony jest w dolną półkę na sprzęt (szerokość 92cm, wysokość 23cm, głębokość 40cm) oraz 4 szuflady. 3 z nich zdemontowałem, bo potrzebowałem miejsca na kolejne ,,klocki" audio. Szuflady sązabezpieczone i dostępne. Uchwyty szuflad zrobione są z aluminium. Stolik zbudowany jest z grubych 40mm płyt z MDFu lakierowanych (boki). 2 nogi pod blat to lakierowany MDF z wprasowanymi tulejami stalowymi gwintowanymi. Trzecie podparcie to wibroizolator wkręcony w kątownik stalowy. Bardzo dokładna możliwość wypoziomowania blatu (na gwincie). Płyty poziome wykończone są aluminiowymi listwami ozdobnymi. Aluminiowe uchwyty szuflad nadają stolikowi estetyki. Do stolika przykręcona jest oryginalna masywna kolumna zakończona aluminiowym obrotowym uchwytem TV do dużych przekątnych. U mnie wisi 55" telewizor (standard VESA 4 otwory w rozstawie 30x20cm) i bez problemu wejdzie 70".

Stan techniczny bardzo dobry,  wizualny dobry z plusem. Brak uszkodzeń. Drobne ryski od normalnej eksploatacji. Zdjęcia robione telefonem nie oddają uroku stolika.

Sprzedaję, bo brakuje mi miejsca na nowy sprzęt audio, reorganizuję pomieszczenie i buduję sobie nowy, większy stolik.

Tylko odbiór osobisty – ostatni tydzień marca 2019, nie wcześniej.

Cena: 300zł.

Kangie

#1
Fotki - cz. 2.

il cattivo

Kangie, przypmnij mi proszę, w jakiej okolicy urzędujesz. Chyba pogadam z żoną.

Kangie


GregWatson

Widziałem w realu. To nie paździerz i sklejka jeno kawał dobrej roboty.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cytat: il cattivo w Marzec 10, 2019, 14:07Kangie, przypmnij mi proszę, w jakiej okolicy urzędujesz. Chyba pogadam z żoną.
Cytat: Kangie w Marzec 10, 2019, 14:52Wrocław. A Ty gdzie urzędujesz?
Opole widzę. Panie, prawie somsiady my ;)

il cattivo

Cytat: Kangie w Marzec 10, 2019, 14:52Wrocław. A Ty gdzie urzędujesz?

W Opolu, dobrze patrzysz, zatem rzut beretem. Żona prawie urobiona (dzięki Greg :P ), ale jest jeden problem. Mój TV ma otwory montażowe w rozstawie 20x20 cm... Ale to chyba mnie nie zniechęci, żonka oszaleje z radości, jeśli kupimy wiekszy odbiornik :)

Kangie

TV z rozstawem 20x20cm tez wejdzie. Zobacz, te dwa czarne pionowe kształtowniki przesuwają się płynnie po poziomej aluminiowej belce. Pełna swoboda. Przemyśl sprawę na spokojnie. Za około 2-3 tygodnie mój nowy stolik powinien być gotowy, zatem ten z ogłoszenia musi pójść do ludzi.

A Greg swoją drogą ma u mnie dobrą flaszkę :)

il cattivo

Ok, przemyślę, omówię z dyrekcją i się odezwę. Myślę jednak, że będzie to kwestia dogadania terminu.

Kangie

Można uznać, że sprzedany. Robię rezerwacię dla il cattivo.

il cattivo

Dzięki za rezerwację i miłą pogawędkę.

il cattivo

I tak oto stolik wylądował u mnie. Teraz wokół niego będzie urządzana reszta ściany, ale to już wymaga grubszego projektu (i funduszy...).
Dziękuję Łukaszowi za bardzo przyjemnie spędzone przedpołudnie i pyszną kawę. Jakbyś kiedyś zmieniał kolumny, to daj znać dobry człowieku :)

Zdaję sobie sprawę, że ten mały TV, zamontowany w uchwycie, wygląda dość kuriozalnie... Ale to z powodu faktu, że telewizję to ogólnie mam ja w d..., a jak wiadomo, pojemność każdej d... jest ograniczona :P

tomasz_pianista

Fajnie to wygląda, za tą cenę to aż trudne do uwierzenia:)

NS-1000 dają radę?:)
Grupa ratowania poziomu.

il cattivo

Oj dają. Mam kolejny cel w życiu audiomaniaka :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kangie zresztą też  :o Cała Polska kupuje kaseciaki, a ci siedzą cicho  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Cała przyjemność po mojej stronie :) Tak się złożyło, że w tym samym czasie przyjechał do mnie producent mebli na zamówienie i ustalaliśmy szczegóły projektu do wyceny regałów na płyty i barku na alkohol i tak naprzemian raz z Pawłem, raz z producentem. Nie lubię tak, ale tak się złożyło.

Mimo tego, że widzieliśmy się z Pawłem pierwszy raz w życiu, miałem wrażenie że znamy się od wielu lat. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony ze stolika i nie będziesz się wkurzał na kurz, który zawsze widać na powierzchniach piano black, nawet 10 minut od przetarcia szmatką. Chyba żeby stosować jakieś antystatyczne Pronta w spreju,

Kangie

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2019, 17:54Kangie zresztą też   Cała Polska kupuje kaseciaki, a ci siedzą cicho 
Nie chwalę się, bo to Akajec GX-52.dwugłowicówka, którym ciężko zaszpanować. Kupiłem go po przeglądzie w jednym celu - odsłuch kaset kupionych w młodości. Nie nagrywam, zatem dwie głowice wystarczają. Wg mnie fajny kaseciak w pięknym stanie.

frywolny trucht

Moja gadka przypominałaby teraz jakiś ujowaty coaching :D Napiszę tylko, że nie czuję klimatu, że o czymś warto pisać, a o innym nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


il cattivo

Łukaszu, miałem Ad Fontesa w kolorze piano black, więc zdążyłem trochę przywyknąć do uroków takiego lakieru. Zaczeka się do wieczora, przyciemni oświetlenie i kurzu nie będzie widać :)
Z kaseciakiem u mnie podobnie, choć akurat mój sprzęt niestety nie przeszedł przeglądu. Kupiłem w Opolu na giełdzie staroci, żeby mieć na czym posłuchać starych kaset, głównie Piersi...

Kangie

Gdy żona Niemena - pani Małgorzata skarżyła się mężowi, że sprzątała dwie godziny i za chwilę widać kurz, Czesław odpowiedział "Nie przejmuj się, kosmos cały kurzy"...

cdt

Na SL-1210 powiesiłeś AT 440 ? . Stolik prezentuje się zacnie . Gratulacje i stolika i technicsa . Gramofon do którego mam największy sentyment . Jeszcze sobie odkupie kiedyś .

il cattivo

Cytat: cdt w Marzec 24, 2019, 18:13Na SL-1210 powiesiłeś AT 440 ?

Tak właśnie zrobiłem, choć coraz bardziej kusi mnie jakaś wkładka typu MC. Ten Technics to m.in. Twoja zasługa :)

LampowY

Jak mnie co napadnie to tez opierdzielę NA i sobie 1200 zanabędę.
Ostatnio mam wenę na upraszczanie sobie życia  :o