Zgrywanie winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2014, 16:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Co ciekawe, jak słucham z głośników w pokoju- jest przepaść między tymi płytami. Japończyk ma więcej basu i jest uporządkowany, nie gubi się nawet w punktach kulminacyjnych utworów. Włoch cały czas jakiś zagubiony, trudno wychwycić konkretne instrumenty, a moje próbki chyba tego nie oddają. Może dlatego, że plików słucham na kompie przez słuchawki?

Tutaj japoński:

frywolny trucht

Pomijając słabości mojego sprzętu, o których nie warto wspominać, można szybko wysnuć wniosek, że między starym, a nowym Niemenem jest większa różnica jak miedzy 96/24 bit, a Mp3 320 kB, prawda? Da się to wychwycić spomiędzy trzasków. Choćby zupełnie inną dynamikę staruszka.
Czyli najważniejsza jest realizacja, realizacja, realizacja.

elem

Frywolny,

możesz słuchać tych plików tylko z kompa? Nie da się przez domowy hajend?

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Da, ale co to za danie...
Takie coś. Muzyka współczesna. Czuć, w stosunku do Abby, a tym bardziej Niemena doładowanie węgla na doły pasma:



Czułość na XLR- normal:

frywolny trucht

czułość high:

frywolny trucht

Wypadałoby usiąść, nagrać kawałek, dokonać stu odtworzeń i znowu nagrać, by wykazać czy igła niszczy winyl.
Ale obecnie nie mam tyle samozaparcia :)

Filtr odcinający na poziomie 100 Hz. Teoretycznie dyskwalifikacja, ale warto posłuchać.

elem

#31
Zabawa zabawą, ale jak to gra przez domowy system? Odróżniasz od winyla?

Ten Olympus ma jakieś wyjście cyfrowe do DACa?

Tascam DA-3000 wygląda na poważną maszynę.

http://tascam.com/product/da-3000/

W odróżnieniu od wspominanego wcześniej KORGa MR 2000 nie ma dysku (KORG ma fabrycznie 160 GB ale chyba można podmienić na większy?).

Korga da sie jeszcze kupić:
http://www.amazon.com/Korg-MR-2000S-BK-RackMount-Digital-Recorder/dp/B0067XY5XC/ref=sr_1_fkmr0_3?ie=UTF8&qid=1415304533&sr=8-3-fkmr0&keywords=korg+mr+1000
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Powiem tak. Jak działał odtwarzacz CD, to częściej ( tak z 5:2,7- winyl grał lepiej). Gmerał winyl, dzielił dźwięk na czworo, ale też grał nieco delikatniej. Czasem się to sprawdzało, czasem nie, czasem winyl był spieprzony, CD nie, a czasem odwrotnie. Natomiast po kilkudziesięciu  porównaniach taki właśnie mam uśredniający wynik w głowie. Ale to wniosek raz, że osobisty, uwzględniający moje preferencje, a dwa, że osiągnąłem go ubijając skraje pasma wychodzące z CD poprzez zmianę wyjścia z RCA na XLR, oraz  z kabla srebrnego na niezły miedziany. Wyszła  w końcu średnica.
Obecnie nie mam jak porównać płyty CD z winylem ( choć mam sporo wydawnictw, gdzie do winyla dodawano za free CD), bo zwyczajnie chłopak kręcący sreberko zdechł. Wspominałem. Poza tym to i tak osobne, trudne do porównania tory. Tor analogowy- gramofon, pre, wkładka- jakby 2,5  raza droższy, ale masakry, czy dyskomfortu słuchania nieprzewalonych loudness war nie było.
LS- ma wyjście mini USB i zgłasza się jako nośnik plików. Czy to się do czegoś nadaje? Nie wiem, bo nie posiadam DAC-a, ani się żadnym nie bawiłem. Taki analogowy jestem :)

elem

#33
Ale sygnał analogowy (line-out) wypuszcza. Podłączałeś bezpośrednio do wzmacniacza?

Jakich kart używasz? Ile LP 24/96 wchodzi na kartę 64 GB?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Przez gniazdo słuchawkowe. Dlatego pisałem co to za danie?

Wcześniejszy Korg o którym wspominał Vasa: http://www.ebay.com/itm/For-a-Limited-time-only-Korg-MR1000-Recorder-/261593249510?pt=US_Pro_Audio_Multi_Track_Recorders&hash=item3ce82c36e6




frywolny trucht

Jakby co, stronę wcześniej jest instrukcja w pdf, którą Vasa wzgardził :)


frywolny trucht

Przy okazji trafiłem na jeszcze tańszego konkurenta:

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/zoom-h4n/f41e7c8f12b786358f370b47c06fc0a0

Poniżej oba, test jest na jutubie, ale w zakresie najbardziej nas interesującym nie były sprawdzane.
Widać, że maleństwa to takie nie są.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 06, 2014, 21:51instrukcja w pdf, którą Vasa wzgardził
Oj nie narzekaj. Zmobilizowałeś mnie żeby w końcu poskładać jakiś grające źródło cyfrowe bo dotychczas mi się po prostu nie chciało.
Na początek pójdzie jakiś DAC Hegla,(już jest i czeka) i celowany komp do serwowania (już idzie) tak więc złej woli mi nie można zarzucić  :P
A jak już złożę coś co będzie grać to się zacznę rozglądać za jakimś recorderkiem.
I jak znam życie to kupię magnetofon.
O!
PS DZĘ-KU-JE-MY za odzyskane cytowanie zaznaczonego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Cytat: vasa w Listopad 06, 2014, 22:56Na początek pójdzie jakiś DAC Hegla,(już jest i czeka
Gratuluję podjęcia decyzji ;) Mam nadzieję, że zagra nie gorzej niż KORGi.

vasa

Ciekawostka z wystawy.
W jednym z pokoi w Sobieskim grał mini zestaw złożony z niedrogich podłogówek (chyba monitor audio) napędzanych jakimś japońskim wzmacniaczem zintegrowanym z epoki a źródłem był dac i komputerek.
o taki: http://bedea.pl/produkty-wybierz-produkt_dac-magic-music-box_64.html
Grało na tyle przyjemnie że przysiadłem na chwilę posłuchać.
Żadne to warunki do krytycznych odsłuchów ale uciekać nie miałem ochoty.
Porozmawiałem chwilę z Panami, grzecznie odmówiłem namowom i zapytałem czy mogliby zaproponować rozwiązanie nieco bardziej skomplikowane; a mianowicie konwertery A/D i D/A w jednej obudowie, mające możliwość nagrania ze źródła analogowego w dobrej rozdzielczości (np DSDx2:) a potem odtworzenia go tak aby nie było możliwości odróżnienia kopii od oryginału?
Okazało się że kilka osób przede mną pytało o podobne rozwiązanie a panowie niezobowiązująco obiecali porozmawiać z konstruktorami i zawiadomić mnie o wyniku rozmów.
Ciekawe czy coś z tego wyjdzie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ile wołali za obecną wersję?

vasa

4kzł o ile dobrze pamiętam.
Ale tak bez przekonania tą cenę podali.
Sądzę że cena byłaby do dyskusji i to sporej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gelo5

Odkopię troszkę temat zgrywania. Jest fajne urządzenie Korga do tego: http://hd-opinie.pl/28156,audio,pierwsze-wrazenia-korg-ds-dac-10r.html
Działa bardzo przyzwoicie i przede wszystkim zgrywa materiał do DSD128.
Cena ok. 2.500,00 zł

ferdek70

Trochę z innej beczki, ale też zgrywanie płyt. Zgrywam płyty na VHS Hi-Fi Stereo. Jakość dźwięku bardzo dobra, wręcz nie do odróżnienia, w końcu to też analog. Używam do tego VHS Panasonica symbolu teraz nie pamiętam. Nagrywam w LP więc na kasetę wchodzi do 8h muzyki. Może ktoś będzie się chciał w to pobawić.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

Kangie

Słyszałem to od gościa, który sprzedawał mi kaseciaka Akai. Bawi się nagrywaniem takim magnetowidem HiFi Stereo.