Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

neomammut

Frywolny, to nie prowokacja, to są rzeczywiste konstrukcje Pana Fikusa, vel. Lampizator! I to wszystko za jedyne 9.000 zł :)

SVART

Pisałem i zapytałem co to za wzmacniacz i dlaczego tyle kosztuje, bo wygląda nieprofesjonalnie - opisał, że nie ma czasu pisać, ale mogę zadzwonić :).

frywolny trucht

Kto kupuje w media markty,
Ten rychło będzie bogaty :)

http://allegro.pl/depeche-mode-lp-violator-i5140274848.html

450zł :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Drogo, to wydanie jest teraz dostepne za 40 euro (nowe w folii). Wznowienia MOV są troche tańsze.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


wojtek41

DP 450. Burza mozgow....Albo w mozgu.

vasa

Cytat: qqrydza w Marzec 20, 2015, 00:01Ile za to można dać by nie przesadzić?
Zastanawiałem się przez chwilę czy nie ustawić Snajpera na ok 300 zeta ale jednak chyba skuszę się na Lundhala.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: qqrydza w Marzec 20, 2015, 00:20jaki jest przedział cenowy tego typu "zabawek"?
Lundhal 800, Verto 2000, inne -> ∞
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

Niestety trochę te ,,zabaweczki,,kosztują

kangie

#309
Cytat: vasa w Marzec 20, 2015, 00:34
Cytat: qqrydza w Marzec 20, 2015, 00:20jaki jest przedział cenowy tego typu "zabawek"?
Lundhal 800, Verto 2000, inne -> ∞
W cenniku Mediamu Verto dochodzi do 4000zl.
ST80 --> 8000zl.

kangie

#310
Cytat: spalon w Marzec 19, 2015, 23:28
http://allegro.pl/partridge-977-mc-transformer-i5179456530.html
"Miedziana obudowa"...

Z tego co wiem Ortofon na obudowy swoich traf wykorzystuje stop mu-metal. Jest to chyba najlepsza droga do zlikwidowania brumienia i innych zaklocen z sieci. Zatem jesli ktos mysli, ze Verto czy ST-80 to przeplacone "zabawki", czyli zwykle duzo tansze trafa Lundahla wlozone w byle jakie swiecace pudelka, ten raczej jest w bledzie. Namawiam do wyrobienia sobie zdania na temat traf, ale mozna to zrobic testujac dane rozwiazanie we wlasnym systemie, a nie czytajac o tych rzeczach w internecie - na VinylEngine.

vasa

Cytat: kangie w Marzec 20, 2015, 06:19duzo tansze trafa Lundahla wlozone w byle jakie swiecace pudelka
Hmm... Nie pomyślałem o tym.
Ale jak już mi zwróciłeś na to uwagę to taka myśl zaczyna być intrygująca ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

W zabawie z trafami mysle ze 50% sukcesu lezy w samych transformatorach, a pozostale 50% w jakosci obudowy. Wiadomo, ze sa preampy gramofonowe, w srodku ktorych siedza trafa i wtedy obudowa preampu powinna zabezpieczac te precyzyjnie wykonane elementy przed brudem z otoczenia. Jesli trafa zewnetrzne, to w jakiejs sensownej puszcze, na pewno nie w drewnianej skrzynce. U mnie trafo lezy za gramofonem i nic nie brudzi. Czasami mozna trafo wywalic w rog pokoju, o ile dlugosci przewodow na to pozwola.
A brumienie? Nie jest to tylko kwestia slabej instalacji elektrycznej czy uziemienia. Czasami jest to po prostu slabej jakosci urzadzenie, czy to trafa czy preamp gramofonowy.

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 20, 2015, 11:06
W zabawie z trafami mysle ze 50% sukcesu lezy w samych transformatorach, a pozostale 50% w jakosci obudowy. Wiadomo, ze sa preampy gramofonowe, w srodku ktorych siedza trafa i wtedy obudowa preampu powinna zabezpieczac te precyzyjnie wykonane elementy przed brudem z otoczenia. Jesli trafa zewnetrzne, to w jakiejs sensownej puszcze, na pewno nie w drewnianej skrzynce. U mnie trafo lezy za gramofonem i nic nie brudzi. Czasami mozna trafo wywalic w rog pokoju, o ile dlugosci przewodow na to pozwola.
A brumienie? Nie jest to tylko kwestia slabej instalacji elektrycznej czy uziemienia. Czasami jest to po prostu slabej jakosci urzadzenie, czy to trafa czy preamp gramofonowy.

Masz 100 % racji. U mnie Lundahle nie brumią, nie sieją, jest cicho. Miałem problem z uziemieniem ale sobie z nim poradziłem. Lundahl daje trafa już zabudowane w takie puszeczki, faktycznie wystarczy je tylko włożyć w jakieś sensowne obudowy. Na co ja jeszcze czasu nie znalazłem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Szymon

Cytat: SVART w Marzec 18, 2015, 15:30Bo ta ładna wersja była zrobiona specjalnie dla króla hi-second-endu, Eleberotha .
Ta płytka to jakiś wypas ze 20 elementów i na sznurku się zaoszczędzi ale niestety cena w górę bo już 40K nie starczy. Na szczęscie Fikus odradza zakupy u niego więc nie ma co się przejmować. Polaków ma w 4 literach jak sam napisał. NIE KUPOWAĆ - jego własne słowa.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Rekordy padają wszędzie.A my mamy takie swoje Wall Street na all... :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

jamówię

Cytat: GregWatson w Marzec 23, 2015, 18:11
Rekordy padają wszędzie.A my mamy takie swoje Wall Street na all... :)


Wystawię bambino za 10 tysi :)

frywolny trucht

Ocieka złotem to i kosztuje  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98


kangie


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.