Koperty i folie na płyty i okładki

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 04, 2014, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: Piterski w Kwiecień 09, 2018, 22:27
Cytat: amati74 w Kwiecień 09, 2018, 21:58A skład to tajemnica czy odczynniki mało dostępne.?
Nie jest to mój znajomy tylko Ondreja i mieszka na Słowacji. Z tego co wiem samodzielnie przygotowuje leki uzyskiwane z jadu węzy, które hoduje.
Czyli jest fachowcem w swoim zawodzie i zna się na rzeczy.
Skoro opracował taką miksturę to zapewne też jest co najmniej melomanem, a może i audiofilem.
Ten preparat nie kosztował mnie majątku, usuwa wszelkie zanieczyszczenia i co najważniejsze nie śmierdzi izopropanolem.
Skoro miałem kupować jakiś francuski specyfik wolałem spróbować z tą miksturą i jestem więcej niż zadowolony.
No to oczywiste że się zna szkoda tylko że daleko mieszka i się kupić nie da.

moon

Cytat: Piterski w Kwiecień 09, 2018, 20:57Kupiłem od Ondreja płyn do czyszczenia płyt i robię wielkie porządki.   

i ile takia mikstura?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Kwiecień 10, 2018, 10:06
Cytat: Piterski w Kwiecień 09, 2018, 20:57Kupiłem od Ondreja płyn do czyszczenia płyt i robię wielkie porządki.   

i ile takia mikstura?


Tak z pamięci nie pamiętam bo kupiłem 2 litry. Na pewno kilka dziesiąta złoty chyba koło 70.
Może, Magl pamięta bo pytał o to Ondreja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Kwiecień 10, 2018, 15:18
Zatem drogo [emoji23]
Zależy z której strony na to spojrzeć. Drogie to są w tej zabawie płyty LP i dobre okładki.
Dobry płyn zaś to podstawa do utrzymania ich w czystości i dobrej kondycji.

Jak byś Andrzeju sam wydestylował wodę to też byś za nią zapłacił drożej niż za tą do żelazka.
Ja do moich mikstur zawsze używałem wody oczyszczonej do celów medycznych lub produkcji kosmetyków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Kwiecień 10, 2018, 17:13
Cytat: gratefullde w Kwiecień 10, 2018, 15:18
Zatem drogo [emoji23]
Zależy z której strony na to spojrzeć. Drogie to są w tej zabawie płyty LP i dobre okładki.
Dobry płyn zaś to podstawa do utrzymania ich w czystości i dobrej kondycji.

Jak byś Andrzeju sam wydestylował wodę to też byś za nią zapłacił drożej niż za tą do żelazka.
Ja do moich mikstur zawsze używałem wody oczyszczonej do celów medycznych lub produkcji kosmetyków.


Nie o to chodzi Piotrusiu :) Sam nie kupuję najtańszych rzeczy w tej materii i jeśli coś jest dobre to faktycznie warto za to zapłacić.

Moja reakcja była zabawną na amnezję pozakupową ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

No wiesz Andrzeju mam to zapisane jak każdy wydatek, ale faktycznie czasem wole nie pamiętać ile mnie co kosztowało ;)

Sprawdziłem koło 65,= Pln ale może dostałem zniżkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Kwiecień 10, 2018, 17:31
No wiesz Andrzeju mam to zapisane jak każdy wydatek, ale faktycznie czasem wole nie pamiętać ile mnie co kosztowało ;)

Sprawdziłem koło 65,= Pln ale może dostałem zniżkę.
65 zł plus wysyłka do UK [emoji848]

Piterski

#84
Cytat: amati74 w Kwiecień 10, 2018, 17:53
Cytat: Piterski w Kwiecień 10, 2018, 17:31
No wiesz Andrzeju mam to zapisane jak każdy wydatek, ale faktycznie czasem wole nie pamiętać ile mnie co kosztowało ;)

Sprawdziłem koło 65,= Pln ale może dostałem zniżkę.
65 zł plus wysyłka do UK [emoji848]
To jest cena orientacyjna, może mam trochę taniej bo rózne żeczy od Ondreja kupowałem no i zgarnełem cały dostępny zapas tego płynu.

Najlepiej pytać u źródła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

#85
Koledzy potrzebuje porady jak wyczyścić/odkazic okładkę płyty winylowej z pleśni czy to grzyba ( nalotu- po starciu palcem forma kurzu, zapach stechlizny) boję się zarazić tym inne płyty /okładki. Kupiłem płytę NM- w postaci zaplasnialej zagrzybionej płyty, labela I okładki w środku, folia poszła do kosza
Płyta po umyciu okazała się być bardzo dobrym stanie niestety label już gorzej a okładka szkada gadać

krzysiek

Amati, ty mieszkasz na wyspie, przecież tam walka z grzybem to codzienność :)
ile ja miałem już okładek zagrzybionych z UK
nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale w sklepie "wszystko za funta" (u Ciebie chyba za euro, czy też funta? nie pamiętam, na której części wyspy jesteś) kupowałem taki zielony psik w spreju mould cośtam - no i właśnie nie pamiętam, czy to wyżera papier, czy nie
czymś takim popryskałem szmatkę, przetarłem okładkę i nawet przeżyła i nie cuchnie zanadto :P
z drugiej strony, może lepiej wypieprzyć taką okładkę, zanim grzyb przeniesie Ci się na pozostałe okładki...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

#88
Cytat: blackholesun w Wrzesień 25, 2018, 15:40
Amati, ty mieszkasz na wyspie, przecież tam walka z grzybem to codzienność :)
ile ja miałem już okładek zagrzybionych z UK
nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale w sklepie "wszystko za funta" (u Ciebie chyba za euro, czy też funta? nie pamiętam, na której części wyspy jesteś) kupowałem taki zielony psik w spreju mould cośtam - no i właśnie nie pamiętam, czy to wyżera papier, czy nie
czymś takim popryskałem szmatkę, przetarłem okładkę i nawet przeżyła i nie cuchnie zanadto [emoji14]
z drugiej strony, może lepiej wypieprzyć taką okładkę, zanim grzyb przeniesie Ci się na pozostałe okładki...
Wyczyscilem okładkę bleach'em I już jest ok

Ja ubsiebie w domu nie mam problemu z grzybek made in UK całe szczęście mieszkam w nowym budynku który jest inaczej budowany niż stare domy i poza tym dbamy z żoną by coś takiego nie miało miejsca, poza tym nie oszczędzamy na ogrzewaniu, a z racji że to nowy ocieplany budynek to koszta minimalne. Zapuscilem płytę po myciu i gra  pięknie. A okładkę jakoś poskladam do kupy i będzie ok w końcu to polski vintage [emoji1787][emoji1787]

amati74

Trochę bleach'a, taśma malarska i okładka jak nówka, parę dni kwarantanny żeby bleach wypracował tak jak z pudełek Mc Donald's i będzie działać

Therion

Szanowni.

Skończyły mi się zewnętrzne okładki na albumy. Szukam, szukam i ceny jakiś takie szalone.

Gdzie się zaopatrujecie w okładki?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


Therion

Dzięki, ale szukam okładek na albumy a nie koperty na płyty.

Okładki na albumy, czyli wydawnictwa rozkładane.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Pokaż może o jakich okładkach piszesz bo chyba się z czymś takim nie spotkałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Therion w Styczeń 07, 2020, 20:17
Dzięki, ale szukam okładek na albumy a nie koperty na płyty.

Okładki na albumy, czyli wydawnictwa rozkładane.
Sorry. Zmęczenie robi swoje.

rudy-102

https://protected.de/de/doppel-lp-schutzhuellen-cpp

To będzie chyba to. 

Folii na płyty ja nie uznaje. Poza tym zabrałoby to dwa razy tyle miejsca co bez.

Therion

Dokładnie! Takie własnie!

Szukam i szukam, wszędzie straszne ceny a gdzieś kiedyś kupiłem fajne, cienkie, niewidoczne i za jakieś grosze 50szt.

Dobra, idę na ebay, bo coś mi mówi, że tam kupowałem.

Dzięki Rudy że znalazłeś.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Te okladki na GF to takie, ze rozkladaja sie z otwarciem okladki? Deko bez sensu:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Katta są dobre jakościowo, ale za cienkie gdy je używamy bez papierowej koperty wewnętrznej, wtedy zaginają się rogi i się źle okładają.Są mniej więcej dwa razy cieńsze od Analogis, które uważam za najlepsze cenowo.Oczko wyżej są Nagaoka.Ta sama grubość folii, ale droższe, jednak wzbudzają u mnie większe zaufanie :) To tyle o okładkach, które sam używam.

moon

Ktos moze w miedzyczasie sprzedaje folie zewnetrzne Katta w Polsce? ew. czy cos rownie dobrego i w podobnych cenach jest obecnie wartego uwagi? CHodzi mi o te zaklejane, wielokrotnego zamykania.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand