Big Band, Swing

Zaczęty przez pmcomp, Luty 13, 2015, 15:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Jest tu jakiś amator i koneser poza mną?

Pozdro

elem

#1
Lubie duże składy ale nie siegałem nigdy po repertuar tak wczesny - lata 30-40. Na gorąco nie umiem powiedziec, co podobnego mam na LP ale bardzo lubię aranże Geralda Wilsona.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Ojcze założycielu tego pieknęgo wątku, mam nadzieję, że drzwi były/są obrotowe :)

Odpowiedz chociaż czy lubisz/znasz Geralda Wilsona !
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

Cytat: elem w Czerwiec 17, 2015, 20:33
Ojcze założycielu tego pieknęgo wątku, mam nadzieję, że drzwi były/są obrotowe :)

Odpowiedz chociaż czy lubisz/znasz Geralda Wilsona !

Obrotowe mówisz ???
Hmmmm.

W wąrku BUM o trzaskaniu drzwiami napisałem co aktualnie robię. Nagrywam big bandy.

Nie, Geralda Wilsona nie znam. Postaram się nadrobić wkrótce.

Za to już zakupiłem bilety na koncert Glenn Miller Orchestra by Wil Salden do Poczdamu pod Berlinem na listopad i zakupię kolejne na grudzień do Filharmonii w Warszawie. Polecam na żywo, żaden nośnik tego nie odda. A w tym roku grają w Polsce w dobrych salach.

Pozdro

elem

Ok, wrzuć od czasu do czasu coś ciekawego. Moze na poczatek jakies 5-10 płyt, które należy mieć aby poznać bigbandowy swing z czasów jego złotej ery?

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

#5
Cytat: elem w Czerwiec 17, 2015, 20:48
Ok, wrzuć od czasu do czasu coś ciekawego. Moze na poczatek jakies 5-10 płyt, które należy mieć aby poznać bigbandowy swing z czasów jego złotej ery?


Bardzo proszę, powtórzę, pozycja obowiązkowa dla każdego swing i big band maniaka:
http://www.bsnpubs.com/warner/time-life/04swing/04swing.html
Znakomite wykonania Orkietry Billyego Maya i Glena Graya.

co najważniejsze są to oryginalne aranżacje twórców tych utworów z epoki znakmicie zrealizowane i nagrane przez Billyego Maya na początku lat 70-ych. W stereo i w bardzo dobrej jakości.

Pozdro

pmcomp

#6
Tak napisałem tak zrobiłem. Przegrałem najlepsze kawałki na tasmy:



Wyszło mi 18 tasm, każda ok. 35 min. Czyli razem ok. 630 minut czyli ponad 10 godzin najlepszych big bandowych hiciorów z lat 1930-1960. Razem ok. 200 kawałków.

Jesli ktos ma ochotę zasmakować najlepszych kawałków z tego setu czyli The Swing Era wydawnictwa Time-Life to polecam dwa podwójne CD-ki:

http://www.discogs.com/Various-Swingtime/release/1057839



http://www.discogs.com/Various-Swingtime-II/release/1058147




A jesli jeden set winylowy to chyba ten:



Pozdro

gratefullde

To teraz wylistuj to co zrzuciłeś, dla nas, chcących poznać big bandowy światek
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

A sorki, jest link, sorki :)

To jaki efekt? Warto było?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

#10
Narobiłem się jak wół.
Zamieszczę listę jak obrobię i wydrukuję etykiety do tasm.

Efekt? Warto było bo wybrałem 200 utworów z 450-u. Na winylu latasz co mniej więcej 17 minut żeby przewrócić placek. Tutaj co 35 min żeby zmienić tasmę. Poza tym non stop słucham najlepszych moim zdaniem, a nie wszystkich.

Natomiast nie jest to jakość taśmy matki. I nie mówię o jakosci dźwięku ale o słyszalnosci wad winyla. Tym bardziej, że niektóre płyty wytłoczone są słabiej, niektóre lepiej.

Pozdro

wojtek41

Mam troche starych plyt z big bandami. Min skladanke mlodego Franka Sinatry z Dorseyem. Troche Glena Millera i innych. Nawet na szelakch  :D Mam tez taki box ktory dopiero zauwazylem... :) Od 1936 do 1945. 11 lp.


pmcomp

NA 99% ten box zawiera oryginalne wersje przegrywane z szelaków, słabej jakosci i w mono.
Ale takie nagrania też mają swój wielki urok i klimat. Niestety słabo brzmią.
Dlatego Billy May wykonał fantastyczną robotę bo nagrał 450 utworów od początku w stereo tak jak w oryginale.
też chyba mam ten box albo podobny.

Pozdro

ahaja

Dean Martin sobie właśnie śmiga ...

pmcomp

Do winyli tego Pana nie mam szczęscia. W ręce wpadają mi same truposzowate stany.
Piękny męski wokal choć z big bandami ma mało wspólnego.
Już bliżej do Sinatry i Nat Kong Colea.

Pozdro

wojtek41


pmcomp

#16
Ja mam drugą wydana na 10" krążku:



I oczywiscie Glenn Miller Story w kilku wersjach:

















wojtek41

Kupilem ta plyte Glenna Millera - Sun Valley Serenade. Kapitalnie utrzymany egzemplarz. )
A cena...50 groszy.... ;D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Nie. Wyslalem pytanie do sprzedajacego, czy przypadkiem nie ma wiecej fajnych plyt... ;)

pmcomp

Cytat: wojtek41 w Wrzesień 16, 2015, 23:18
Kupilem ta plyte Glenna Millera - Sun Valley Serenade. Kapitalnie utrzymany egzemplarz. )
A cena...50 groszy.... ;D

10" ?

Taki:



Bo ja za taki NM dałem ok. 5 EUR.
Jak to jest 12" to nie to co lubią młode misie ;).

Pozdro

wojtek41


pmcomp

Cytat: pmcomp w Czerwiec 22, 2015, 15:28
Do winyli tego Pana nie mam szczęscia. W ręce wpadają mi same truposzowate stany.
Piękny męski wokal choć z big bandami ma mało wspólnego.
Już bliżej do Sinatry i Nat Kong Colea.

Pozdro
Ostatnio w tym temacie odrobiłem lekcje celująco.
Trochę czarnuchów z lat 50-ych wpadło.

:)

Pozdro

pmcomp

#23
Cytat: wojtek41 w Wrzesień 16, 2015, 23:26
10" .  :)

Gratuluję!
No ale ... w Norwegii różnica do mojej ceny i tak nie starczy Ci na jednego browara ;).

Zdrówko.

Dzisaj jedzie 16yo:



Imieniny żony :).


A taki trunek tam kosztuje majątek, na szczęscie płacą odpowiednio, żeby było na taki stać ;).

Pozdro

wojtek41

Nie kupilem w Norwegii...)
Teraz kolej na te trzy 10".  ;)