Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał Trójmiasto

Koledzy, pytanie z innej beczki. Mam Senheisery HD 598.
Przy wyższym poziomie głośności pojawiają się zniekształcenia (tzw .brudy, zamazany dźwięk). Podkreślę, że nie jest to poziom głośności na progu bólu czy cos takiego, ale rzeczywiście głośne granie.

Pytanie - czy to normalne zjawisko, czy słuchawki nie nadążają za przedwzmacniaczem (Rotel), czy coś jeszcze może innego.

Eternal Seeker

Słuchawki niezłe ale dziurka do słuchawek we wzmaku służy w większości do sprawdzenia
czy urządzenia jest sprawne ,podaje sygnał jak nie posiadamy jeszcze kolumn :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Michał Trójmiasto

Proszę mnie zatem uświadomić, gdzie robię błąd i co gdzie mam wsadzić.

Eternal Seeker

Wzmacniacz słuchawkowy .
Na Allegro czy innych portalach audiofilskich w dziale ogłoszenia jest tego zatrzęsienie.
Jak by to były słuchawki niskoomowe to można by podłączyć słuchawki do gniazd głośnikowych
tego wzmacniacza poprzez tzw. przejściówkę .
Sam tak gram chociaż mam też wzmacniacze stricte słuchawkowe .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

rudy-102

Cytat: Michał Trójmiasto w Wrzesień 27, 2018, 14:52Przy wyższym poziomie głośności pojawiają się zniekształcenia (tzw .brudy, zamazany dźwięk). Podkreślę, że nie jest to poziom głośności na progu bólu czy cos takiego, ale rzeczywiście głośne granie.
To jest najprawdopodobniej wina wzmacniacza. Te słuchawki nie są złe.

frywolny trucht

I nie brudzą. Przy czym nie puszczałem na pełen gwizdek. Żadnych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał Trójmiasto

Opiszę problem precyzyjniej.
Wzmacniacz to Rotel RC 1070. Od poziomu 0 do 25% mocy Rotela słuchawki działają w 100% poprawnie. Potem zaczyna się brak separacji dźwięków, zaszumienie itd. Wydaje mi się, że jest chyba po prostu za głośno w pewnym momencie. Rozumiem, że możliwe jest spalenie słuchawek ?

frywolny trucht

Do tych słuchawek jest przejściówka Mini Jacek. Zobacz jak jest na komórce. To co opisujesz sugeruje niewydolność wzmacniacza, ale tak szybko? Dziwne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

p.s. Sprawdziłem na komórce. Żeby zmusić te słuchawki do przesterów trzeba dać głośność na maksa, do tego korektor w odtwarzaczu VLS na maksa i oto są. Ale to jest poziom natężenia dźwięku, który mózg rozpieprza, a domownicy bawią się, jakby im radio puścić. A przecież trudno posądzać komórkę o wydajność prądową.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał Trójmiasto

Zatem Rotel nawala? Nigdy nie miałem z nim problemów. Ponad 10 lat. Dodam, że jeżeli to wada wzmacniacza to na szczęście nic dla mnie nie znacząca, gdyż przy takim poziomie głośności słuchanie nie jest żadną przyjemnością.
Ot, odkryłem to przypadkiem, gdy podkręciłem gałkę. Głupie pytanie - co robić? :gn:

frywolny trucht

Jeśli to na poziomach, które ci powiewają, a jakość dźwięku normalnie odpowiada- nic.
Sprawdź na komórce, może rzeczywiście słuchawki są uszkodzone.
Zawsze warto kupić wzmak słuchawkowy. Da się wypożyczyć, żeby sprawdzić jak bardzo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał Trójmiasto

Wzmak słuchawkowy to ma być moja wisienka na torcie, zatem przygotowuję się do niego już od 3 lat. Chcę lampowy i w dodatku dzielony. Myślałem o Voo Audio, ale trochę kosztuje (2 razy tyle co w USA). Zastanawiam się, czy mi gniazdek starczy w Rotelu w tej sytuacji.

Michał Trójmiasto

tzn. w sytuacji, gdy dojdzie do nabycia tego cuda.

Michał Trójmiasto

I tu zawsze pojawia się dylemat, czy przy wypasionym wzmacniaczu słuchawkowym te Senhesery dadzą radę...

frywolny trucht

Tyn? https://wooaudio.com/amplifiers/wa6se
1200 duliarów. Sądzę, że nie ma sensu na 598.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał Trójmiasto

Tak, nie dość, że mają dobre recenzje, to jeszcze dzielony, lampowy i bardzo ładny. A dzielony lampowy to raczej rzadkość w tej kategorii.  Choć robi go nasz rodzimy WBA od razu zaznaczę. ::)

moon

dodatek do sluchawek, w sumie zaden pieniadz, ciekawe co daje w efekcie:)

https://www.sonneteer.com/product/the-bards-headspace-eu/

The Bard's Headspace simply plugs in between your music source like your phone,  portable music player, tablet or computer and your headphones. Using the standard 3.5mm (1/8″) Jack connection the cable provided is connected between the Headspace unit and the music player's headphone socket and your headphones plugged into the other end. The unit is non-directional so it does not matter which end. That's it! press play and and enjoy a more natural sound.

The Bard's Headspace makes your headphones sound like real loudspeakers. The main difference between using headphones and listening to loudspeakers is the physical space or air that is between you and the music coming from them. The Bard's Headspace adds back most of what is lost in this space to give a more real, natural sound.

Most, if not all recorded sound is produced to be heard through stereo loudspeakers. The use headphones is rarely considered in the recording process as the main way of listening and hence listening through them doesn't give you the optimal experience. The Bard's Headspace fixes that.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Ciekawe co tam siedzi w środku? Są wzmacniacze słuchawkowe z symulacją sceny głośnikowej, ale one kosztują co najmniej  sto razy tyle.  Najbardziej w tym pudełeczku przeszkadza mi, że gdybym chciał to podpiąć to mam sześć dodatkowych (albo więcej) punktów lutowania na przejściówkach i boję się, że to strasznie degeneruje dźwięk. Ale dla słuchających z telefonu to może być fajna  zabawka.

fontaine

Zapytam tutaj by nie zakładać tematu.
Wiosną i latem planuję nagrać solowy album z muzyką instrumentalną opartą i gitarę akustyczną. Później chcę go umieścić na serwisie bandcamp, ale muszę mieć jak najlepszą jakość. Potrzebuję słuchawek do zrobienia dobrego miksu, więc zależy mi na tym by usłyszeć jak najwięcej. Problem w tym, ze nie wiem co wybrać. Zależy mi na słuchawkach zamkniętych i znalazłem takie
https://www.olx.pl/oferta/sennheiser-hd471sluchawki-zamkniete-w-stanie-bdb-zamiana-CID99-IDyUDCn.html#92ba4e27e9
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/209/22766/prodipe-3000b.html
https://muzyczny.pl/131591_Shure-SRH-240A-38-Ohm-sluchawki-zamkniete.html
Najbardziej kuszą mnie te pierwsze, choć sa używane. Miałem kiedyś Sennheisery i byłem bardzo zadowolony. Które z nich będą najlepsze? Albo inne do 200zł. Chodzi o to aby nie podbijały basu, tylko jak najwierniej odwzorowywały akustyczne brzmienie.

rudy-102

Jeśli już musi być tak tanio to żadne z tych podanych przez Ciebie. Na mój gust minimum to AKG K 240, albo poszukać używanych z serii K-7xx.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Marzec 06, 2019, 20:36
Jeśli już musi być tak tanio to żadne z tych podanych przez Ciebie. Na mój gust minimum to AKG K 240, albo poszukać używanych z serii K-7xx.
Jak już używane to K141 powinny się łapać. Miałem, miło wspominam.

dino

Cytat: rudy-102 w Marzec 06, 2019, 20:36Jeśli już musi być tak tanio to żadne z tych podanych przez Ciebie. Na mój gust minimum to AKG K 240, albo poszukać używanych z serii K-7xx.
:np:

BTW robienie mixu na słuchawkach to nie jest dobry pomysł. Szczególnie przy gitarze akustycznej.
Co najmniej monitory bliskiego pola z opcją odsłuchu na dużych kolumnach.
Dopiero potem możesz masterować na rożne formaty. Jest to delikatne "oszustwo" ale jeżeli z serwisu korzystają ludzie słuchający w 90% na słuchawkach i w mp3 to dobrze jest to przy masterowaniu uwzględnić.

ziko369

#249
Cytat: rudy-102 link=topic=77.msg232509#msg232509
date=1551900961
AKG K 240,
Świetne słuchawki...
Ja polecę od siebie Sennheiser HD 380pro...
Tylko muszą trochę "poleżeć" na głowie żeby zaczęły grać liniowo...na początku mają duuużo basu...