Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2022, 10:44

Moim zdaniem muda44 się rozpędził bo szybciej takie zmiany w wartościach SRE kondensatora mają wyraźny wpływ w układach elektronicznych gdzie operujemy znacznie mniejszymi prądami i zmiana napięcia już po przecinku ma znaczenie.

W robienie, dostrajanie, poprawianie kolumn bawię się od 1989r i mam tu pewne doświadczenia. To są dziesiątki różnych elementów, materiałów tłumiących itd.
Inne kondensatory to nie tylko rozjazd w filtrach ale i też zmiana brzmienia. To słychać wyraźnie.

Piterski

Marcin dobrze napisałeś, bawisz się i kolega też chce się pobawić więc albo zwróć mu uwagę na istotne parametry a nie sadzisz taki post jaki zamieściłeś*.
Ja też się od 5 lat bawię i co jakiś czas te zabawy jednak mierzę by nie błądzić po omacku.

*Chyba, że chciałeś swoje modyfikacje Heco oferować odpłatnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2022, 11:14
Bacek ale przecież kolumna nie ma charakterystyki płaskiej jak stół i zgranie fazowe też jest jakąś tam wypadkową. Tak więc skoro koledze granie tych kolumn nie do końca odpowiadało to je sobie może trochę zmodyfikować pod siebie. Pytanie jest czy koszty jakie poniesie dadzą mu oczekiwany wynik. Faktycznie najlepiej jest mierzyć i w świadomy sposób zmieniać parametry filtra przez wstawianie w niego odpowiednich "układów" lub iść do sklepu i kupić inne kolumny.
Marcin też swoje wytłumiał i zmieniał ich parametry na ucho bo przecież pomiarów nie przeprowadzał. To że kolega poszedł na żywioł to tylko kwestia kosztów, które zechciał pomieść. Kolumny mogą równie dobrze zagać lepiej dla niego, a gorzej dla innego użytkownika.


Jak zmodyfikować pod siebie jak kupił elementy na pałę... A moim zdaniem bez sensu bo zamiast tam gdzie trzeba i porządne to przeciętnie wszędzie.

Pisałem wcześniej dlaczego użyłem w tych kolumnach takie a nie inne elementy żeby poprawić wady brzmieniowe tych kolumn.
Nie ruszałem tez np wygłuszenia komory wooferów ( minimalnie ale tu nie chodziło o wygłuszenie a miękkie zawieszenie płytki zwrotnicy tweetera ) z pewnych względów. One fabrycznie już nie mają bardzo precyzyjnego basu więc dołożenie wytłumienia dać może lepsze zejście ale kosztem jeszcze gorszej dynamiki.

Teraz do Arii 948 testuję kable których użyję w środku. W tych akurat warto dać więcej wygłuszenia w komorach wooferów ( słychać pudło ale tu nie brakuje dynamiki ) a do tych tweeterów znowu Mundorf Supreme zupełnie nie pasuje brzmieniem ( duża plastyka, mało powietrza ) a bardziej SGO czy czerwony Jantzen.

muda44

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2022, 11:46
Marcin dobrze napisałeś, bawisz się i kolega też chce się pobawić więc albo zwróć mu uwagę na istotne parametry a nie sadzisz taki post jaki zamieściłeś*.
Ja też się od 5 lat bawię i co jakiś czas te zabawy jednak mierzę by nie błądzić po omacku.

*Chyba, że chciałeś swoje modyfikacje Heco oferować odpłatnie.

A co mam mu więcej napisać?
Napisałem co dałem do tych kolumn i dlaczego.
Tam w środku na kolumnę idzie około 4m kabla więc oczywiste jest że warto dać kabel wysokiej jakości i w nich Cardas 101 pasuje idealnie. Tak samo jak do tweetera Mundorf Supreme a nie inny a tym bardziej podstawowy " biały ".
Trzeba słuchać różnych kolumn, mieć porównanie, znać wpływ lamentów a nie zmieniać sprawne na nowe, ciut lepsze i tam gdzie tego się nie usłyszy.

Piterski

Ja tez bym na jego miejscu zaczął od porównania rożnych typów kondensatora na wysokich tonach.
Po doświadczeniach moich i Pawła jestem zwolennikiem stosowania tego samego kondensatora w torze sygnału. 

Widzisz to jest trochę wina tych wpisów na tym forum w tym pewnie i moich. Pokazujemy efekt końcowy, a nie rozwodzimy się nad tym że wcześniej stosowaliśmy rożne elementy i sprawdzaliśmy jaki będzie efekt.
Jest to kosztowne, bo trzeba to wszystko było kupić nawet jak potem wymienialiśmy się nimi między sobą.
Moim zdaniem jak się nie ma egzotycznych kolumn vintage z prostymi filtrami to często nie warto iść tą drogą i lepiej szukać od razu innych kolumn. 

PS. Dla mnie też te białe Mundorfy są kompletnie bezpłciowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2022, 11:57
Ja tez bym na jego miejscu zaczął od porównania rożnych typów kondensatora na wysokich tonach.
Po doświadczeniach moich i Pawła jestem zwolennikiem stosowania tego samego kondensatora w torze sygnału. 

Widzisz to jest trochę wina tych wpisów na tym forum w tym pewnie i moich. Pokazujemy efekt końcowy, a nie rozwodzimy się nad tym że wcześniej stosowaliśmy rożne elementy i sprawdzaliśmy jaki będzie efekt.
Jest to kosztowne, bo trzeba to wszystko było kupić nawet jak potem wymienialiśmy się nimi między sobą.
Moim zdaniem jak się nie ma egzotycznych kolumn vintage z prostymi filtrami to często nie warto iść tą drogą i lepiej szukać od razu innych kolumn. 

PS. Dla mnie też te białe Mundorfy są kompletnie bezpłciowe.

Jakby to prosto opisać, góra w Aurorach jest z tych " syczących " a np Ariach 948 " cykających " po łagodnej stronie.
Dlatego Supreme mimo że nie jest ogólnie najlepszym kondensatorem tutaj sprawdza sie idealnie dodając właśnie tym tweeterom plastyki, wypełnienia, konturów. I znowu Supreme zupełnie nie nadaje się do Arii ...

Były czasy że próbowałem wielu różnych elementów i te co znam wystarczą mi do tego co robię. Owszem, są nowsze, inne, lepsze ale to właśnie wymaga nakładu środków i czasu żeby każde wygrzać i posłuchać. Bo oprócz wyliczeń trzeba też brać poprawki na słuch.
Dodatkowo, uważam że jak już coś robić to porządnie i trzymać się pewnego poziomu czyli nie np gniazda bo coś tam ale takie które dadzą wyraźnie pozytywny efekt. To samo kable , wygłuszenie a na końcu jak to spiąć, jak ułożyć elementy, jak ograniczyć ich drgania itp, itd.

muda44

Oczywiście że lepiej też dać taki sam kondensator w sygnale ale cena za Supreme tutaj by była wartości samych kolumn i niewiele by też dały bo przetworniki będą ograniczeniem chociaż ja kiedyś zrobiłem od podstaw Harpie Amstaffy i tam właśnie do Daytonów na średnicę dałem Supreme.
Ale tam miało być na bogato i było.

MAWO

Dziękuje za feedback w sprawie modyfikacji. Myślę, że niektórzy powinni mieć więcej dystansu do tego tematu. Ja traktuje to jak dobrą zabawę i sprawia mi to dużo frajdy. Zamiast krytykować wspierajcie i dopingujcie.
Bez względu na efekt końcowy napiszę czy przeprowadzona modyfikacja jest korzystna i warto ją zrobić.

Korzystając z okazji chciałbym zapytać MUDA44 o pewne wyjaśnienia dotyczące jego modyfikacji:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ruszyłem tylko tor tweetera robiąc zwrotnice na osobnej płytce. Mamy rezystor 1,2 oma, 5,6uF polipropylen a dalej kanapkę 15uF elektrolit z 1,5uF polipropylenem i to jest najsłabszy punkt tej zwrotnicy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie brakuje tu cewki?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja użyłem 5,6uF, 15uF Mundorfa Supreme i rezystor Mundorf M-Resist
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
A nie powinno być 5,6uf oraz ekwiwalent 16,5uf?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Finalnie rezystor do tweetera dałem Mundorf M-Resist Supreme 1,8 oma
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Oryginalnie nie ma 1.2 Ohma?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Zupełnie inna góra pasma . Klarowna , selektywna , dociążona ale nie ostra .
W całym paśmie lepsza selektywność , rozdzielczość , dynamika , bas schodzi niżej .

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem że modyfikacja się nie powiodła – dlatego sprzedałeś Heco Aurora 1000?
Chcesz powiedzieć, że wydałeś 1000pln na kable następny 1000pln na kondensatory oraz 600PLN na gniazda głośnikowe aby ,,pogonić" kolumny?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
...wstawiając polipropyleny w miejsce elektrolitów rozjedzie brzmienie kolumn.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jeżeli nie dałeś w torze głośnika wysokotonowego cewki, zmieniłeś wartość kondensatora oraz rezystora to brzmienie kolumn się nie rozjechało?

Pozdrawiam

muda44

Popełniasz podstawowe błędy wymieniając coś na coś dlatego tak napisałem. To co robisz to nie jest modyfikacja a zmiana elementów na inne nie znając ich wpływu na brzmienie itd. Tak to nie działa bo przeważnie wychodzi gorzej, ewentualnie podobnie a nie lepiej. Oczywiście mało kto się do tego przyzna ;)
Co z tego wyjdzie to wyjdzie co nie zmienia faktu że mogłeś ciut dołożyć i zrobić to lepiej. Jak się tym bawisz to z czasem spróbuj w miejscu białych Mundorfów dać Supreme z M Resist Supreme 1,8 oma. Sam ocenisz o czym tu piszę...
Wybacz ten kubeł zimnej wody ale ja tak to widzę. Czasem taki kubeł może być właśnie wsparciem i dopingiem ;)

Oczywiście że zostawiłem cewkę w torze tweetera a pisząc to pisałem na co warto przy wymianie zwrócić uwagę.

To dlaczego można dać 15uF polipropylen zamiast kanapki z elektrolitem 16,5uF - poczytaj, poszukaj, znajdziesz...

To samo tyczy 1,8oma ( Supreme ) zamiast 1,2 w układzie który zrobiłem. Spróbuj u siebie po tej wymianie, posłuchaj, wyciągnij wnioski...

Modyfikacja w pełni się powiodła a ja lubię zmieniać co jakiś sprzęt w tym kolumny i nastąpił ten czas gdzie zmieniam całość tym bardziej że teraz stawiam system w dużym salonie połączonym z innymi pomieszczeniami.
Mam pewne pomysły które realizuję i w tym momencie też pod modyfikację kupiłem Arie 948. Kupiłem je świadomie znając ich brzmienie i budowę oraz co można i da się z nich zrobić.

Pozdrawiam również.


MAWO

Dobry wieczór,
Post, w którym opublikowałem zdjęcie zakupionych części do nowej zwrotnicy wywołał szereg uwag pod moim adresem typu "kupuje części na pałe" "popełnia podstawowe błędy" itp. Postanowiłem podzielić się z wami planem jaki chcę zrealizować. Jak już wcześniej pisałem posiadam cały zestaw Heco Aurora 5.1 do kina domowego. W pierwszej kolejności chciałem zająć się mniejszymi Aurora 300 ale ze względu na dyskusję na forum o Aurora 1000 zmieniłem zdanie i postanowiłem opisać moją przygodę z modyfikacją dla większej kolumny. W planach mam również "zabawę"  z aurorą 300 gdzie będę sprawdzał różne np. głośniki wysokotonowe i trenował modyfikacje zwrotnic pod nie (ciekawy jestem ile głośników "spalę" zanim się nauczę.)

Wracając do Aurory 1000.
Moim głównym założeniem było dojście do rozwiązania, które odpowiadało "MI" nie komuś innemu. Dlatego rozwiązanie MUDA44 traktuje jako wskazówka a nie docelowe rozwiązanie.

Oryginalna zwrotnica jest bardzo kompaktowa oraz zalana klejem na gorąco, dlatego pierwszą decyzją było wykonanie kopii zwrotnicy z wykorzystaniem standardowych komponentów. Nowa zwrotnica będzie złożona na trzech płytkach i umieszczona na zewnątrz kolumn (tylko w okresie odsłuchu części) części, które mam zamiar wymieniać będą łączone za pomocą zacisków (tak aby w łatwy sposób je podmieniać). Znalazłem  sklep, który zgodził się na wypożyczenie niektórych komponentów jak kondensatory czy rezystory. Cewki (powietrzne, taśmowe oraz rdzeniowe) były wykonywane na zamówienie więc je kupiłem. Będą testowane różne modele: Mundorf, Jantzen, Audyn. Chcę również wypróbować Miflex (nie wiem jak z dostępnością).
Da mi to pogląd na:
Wpływ cewki taśmowej na brzmienie w porównaniu z powietrzną i rdzeniową,
Wpływ zastosowanych kondensatorów i porównanie ich z oryginalnym oraz tanimi M-cap (tak to te biale :-))
Wpływ zmiany wartości oraz typu rezystorów na brzmienie.

czyli będę zdobywał doświadczenie...

A po co to wszystko? Na forach poświęconych tematyce audio można przeczytać niesamowite historie o wymianie podzespołów, kabli, gniazdek sieciowych itp, po których autor wątku "usłyszał anioły".
Sprawdzając to sam "usłyszę" czy warto jest płacić x5 tyle za kondensator (bo może MUDA44 słyszy a MAWO nie) czy wersja podstawowa jest wystarczająco dobra (optymalna).

Chciałem to wszystko opisać na forum ale po pierwszych postach stwierdziłem, że nie odpowiada mi taka forma komunikacji.
Dlatego jest to mój ostatni post na forum.
Zamiast czytać forum poczytam książki, zamiast pisać posty popracuje w warsztacie.

Pozdrawiam was wszystkich i życze udanych odsłychów w 2022.

wiki

MAWO, nie przejmuj się....
Ja też kiedyś dużo pisałem o moich modyfikacjach na forum....
Teraz już mi się raczej nie chce....
Fala krytyki zabija każdy zapał..... w pisaniu....
Bo nadal sobie działam i mogłoby się kilku kolegów forumowiczów dowiedzieć fajnych rzeczy, lub nawet coś sobie polutować....

A muda44 robi modyfikacje "najlepsze" bo tym handluje....
Sam się przekonałem bo miałem transport po jego modyfikacjach....
Próbował mnie przekonywać, że jego modyfikacje są najlepsze, a ja i mój kolega nie wiemy co robimy....
Nawet wmawiał mi, że kondensatory źle kolega dobrał, gdzie nawet rozstrzelił się z ich typem... Pisał o innych, bo myślał, że tam takie są, a tam były inne....
No ale ma się tupet, jak to mawiają....
Aby tylko skrytykować innych pomysły, bo jego są "najlepsze"....
Trochę to przykre....
Tym bardziej, że widziałem co on tam powymieniał w tym transporcie i dla mnie to jest żenada, że można to nazwać modyfikacją i brać za to takie pieniądze....
Jestem grzeczny więc nawet słowem nie napisałem co zmienia....
Bo nie o to chodzi.... chce handlować, niech handluje ale inni też robią dobre rzeczy, a może nawet i lepsze....

I w ten oto sposób to forum upada.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Nie upada bo piszesz o takich trikach i w ten sposób przestrzegamy zainteresowanych. Kto czyta będzie wiedział.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

muda44

Cytat: MAWO w Styczeń 14, 2022, 18:20
Dobry wieczór,
Post, w którym opublikowałem zdjęcie zakupionych części do nowej zwrotnicy wywołał szereg uwag pod moim adresem typu "kupuje części na pałe" "popełnia podstawowe błędy" itp. Postanowiłem podzielić się z wami planem jaki chcę zrealizować. Jak już wcześniej pisałem posiadam cały zestaw Heco Aurora 5.1 do kina domowego. W pierwszej kolejności chciałem zająć się mniejszymi Aurora 300 ale ze względu na dyskusję na forum o Aurora 1000 zmieniłem zdanie i postanowiłem opisać moją przygodę z modyfikacją dla większej kolumny. W planach mam również "zabawę"  z aurorą 300 gdzie będę sprawdzał różne np. głośniki wysokotonowe i trenował modyfikacje zwrotnic pod nie (ciekawy jestem ile głośników "spalę" zanim się nauczę.)

Wracając do Aurory 1000.
Moim głównym założeniem było dojście do rozwiązania, które odpowiadało "MI" nie komuś innemu. Dlatego rozwiązanie MUDA44 traktuje jako wskazówka a nie docelowe rozwiązanie.

Oryginalna zwrotnica jest bardzo kompaktowa oraz zalana klejem na gorąco, dlatego pierwszą decyzją było wykonanie kopii zwrotnicy z wykorzystaniem standardowych komponentów. Nowa zwrotnica będzie złożona na trzech płytkach i umieszczona na zewnątrz kolumn (tylko w okresie odsłuchu części) części, które mam zamiar wymieniać będą łączone za pomocą zacisków (tak aby w łatwy sposób je podmieniać). Znalazłem  sklep, który zgodził się na wypożyczenie niektórych komponentów jak kondensatory czy rezystory. Cewki (powietrzne, taśmowe oraz rdzeniowe) były wykonywane na zamówienie więc je kupiłem. Będą testowane różne modele: Mundorf, Jantzen, Audyn. Chcę również wypróbować Miflex (nie wiem jak z dostępnością).
Da mi to pogląd na:
Wpływ cewki taśmowej na brzmienie w porównaniu z powietrzną i rdzeniową,
Wpływ zastosowanych kondensatorów i porównanie ich z oryginalnym oraz tanimi M-cap (tak to te biale :-))
Wpływ zmiany wartości oraz typu rezystorów na brzmienie.

czyli będę zdobywał doświadczenie...

A po co to wszystko? Na forach poświęconych tematyce audio można przeczytać niesamowite historie o wymianie podzespołów, kabli, gniazdek sieciowych itp, po których autor wątku "usłyszał anioły".
Sprawdzając to sam "usłyszę" czy warto jest płacić x5 tyle za kondensator (bo może MUDA44 słyszy a MAWO nie) czy wersja podstawowa jest wystarczająco dobra (optymalna).

Chciałem to wszystko opisać na forum ale po pierwszych postach stwierdziłem, że nie odpowiada mi taka forma komunikacji.
Dlatego jest to mój ostatni post na forum.
Zamiast czytać forum poczytam książki, zamiast pisać posty popracuje w warsztacie.

Pozdrawiam was wszystkich i życze udanych odsłychów w 2022.

Trzeba było zacząć od tego że chcesz zdobyć wiedzę, doświadczenie, nauczyć się a nie że " modyfikujesz " bo modyfikacja polega na poprawie czegoś, świadomych wymianach, zmianach a nie kupowania jakiś części i do tego przeciętnej jakości...
Napisałem to jako ktoś kto w podobnej zabawie przez lata stracił duże pieniądze z czasem dochodząc do pewnych wniosków więc wybacz kubeł zimnej wody a który może i jakoś Ciebie zmobilizuje.
Są miejsca w które w danej konstrukcji warto inwestować a w inne nie i lepiej skupić się na tym co warto a nie wymieniać wszystko na przeciętnej jakości. Trzeba dobrać elementy dobrej klasy a zwłaszcza pasujące do danej kolumny, jej brzmienia o czym tu też pisałem. Do tego potrzeba osłuchania z wieloma kolumnami, systemami dążąc do jak najwyższej jakości, mając punkty odniesienia. Chyba że ma grać tak że ma się podobać temu co zmiany dokonuje...

Udanej zabawy życzę, miej też na uwadze że kolumny inaczej zagrają ze zwrotnicami na zewnątrz i od razu wstaw sobie tulejki do śrub mocujących głośniki w obudowach bo po kilku wykręceniach już nie będzie w co wkręty wkręcić i koniecznie o wygrzewaniu zwłaszcza kondensatorów dając im minimum 200h grania przed kolejną zmianą.
To są miesiące, lata zabawy. Pytanie czy czas i koszty są tego warte ? Tu sam sobie odpowiedz...
W sieci znajdziesz wiele opisów wpływu i brzmienia różnych elementów, to dużo ułatwia.
" Polaryzacja " też jest ważna ;)




muda44

#263
Cytat: wiki w Styczeń 14, 2022, 18:52


A muda44 robi modyfikacje "najlepsze" bo tym handluje....
Sam się przekonałem bo miałem transport po jego modyfikacjach....
Próbował mnie przekonywać, że jego modyfikacje są najlepsze, a ja i mój kolega nie wiemy co robimy....
Nawet wmawiał mi, że kondensatory źle kolega dobrał, gdzie nawet rozstrzelił się z ich typem... Pisał o innych, bo myślał, że tam takie są, a tam były inne....
No ale ma się tupet, jak to mawiają....
Aby tylko skrytykować innych pomysły, bo jego są "najlepsze"....
Trochę to przykre....
Tym bardziej, że widziałem co on tam powymieniał w tym transporcie i dla mnie to jest żenada, że można to nazwać modyfikacją i brać za to takie pieniądze....
Jestem grzeczny więc nawet słowem nie napisałem co zmienia....
Bo nie o to chodzi.... chce handlować, niech handluje ale inni też robią dobre rzeczy, a może nawet i lepsze....

I w ten oto sposób to forum upada.....

Takie odtwarzacze, po takich przeróbkach grają w bardzo drogich systemach zastępując markowe, drogie transporty i to są opinie użytkowników jak i moje bo też miałem kilka uznanych transportów w wysokiej klasy systemach.
To są transporty z tych przejrzystych, wyciągających z płyty dużo informacji i na tym powinien polegać dobry transport.
Żeby to usłyszeć, zrozumieć, reszta też musi być na adekwatnym poziomie.
Fajnie że coś tam z Kolegą robicie i fajnie że to co robicie dla Was gra lepiej i to zaznaczałeś kilka razy. Dla mnie porównania które robiliście nie są miarodajne patrząc już na same zdjęcia jak sprzęt stał do porównań, na czym, reszta systemu itd.
Zwróciłem uwagę na zdjęcie z kondensatorami i jak dobrze pamiętam tam były złote nichicony w filtrowaniu zasilania cyfrowego a do czego nie nadają się. Popatrz jak to robi np Esoteric ...
Po kolejnym zdjęciu na którym elektronika, kable były przyklejane taśmą izolacyjną przestałem go śledzić...

Bez urazy i dobrej zabawy życzę.


A co do opisu modyfikacji tych kolumn, opisałem w skrócie co wstawiłem, podałem gotowca żeby każdy zainteresowany mógł sobie ZA DARMO poprawić takie kolumny.  Opis krótki, bez dłuższych wywodów a poparty latami doświadczeń i dalsze pisanie o tym z mojej strony uważam za zbędne.





kapusta7


muda44

Cytat: kapusta7 w Styczeń 21, 2022, 10:59
Muda spójrz na to


https://youtu.be/D4ZNN_2PvV0


Znam wady tych kolumn i wielu innych, stąd moje zachwyty nad Aurorami.
Np w Kefach R obudowy są bdb zrobione oprócz kubków coaxiali ( materiał i aplikacja w nich głośnika ). Tu są byle jakie gniazda i blaszki a np w tych Kefach pokrętło spinające górne z dolnymi zaciskami dociska stalowy, niklowany kapsel do ścieżek na płytce...
Dzięki DIY da się to fajnie poprawić...

W 948 słychać od razu że gra pudło bo tył i boczne ścianki na dole grają średnicą i tu trzeba się skupić.
Ja użyję tego
https://www.poweraudio.pl/vibrofiltr-pro-4-0mm-arkusz-35x50-cm-box-10szt-mata-tlumiaca-1-75m2-p-5582.html
Już mam większość części, tylko okablowanie zostało dobrać.


GB

Cytat: kapusta7 w Styczeń 21, 2022, 10:59
Muda spójrz na to


https://youtu.be/D4ZNN_2PvV0
Niesamowite. Takie gówno sprzedają klientom - byłem jednym z nich.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Cytat: GB w Styczeń 21, 2022, 18:11
Cytat: kapusta7 w Styczeń 21, 2022, 10:59
Muda spójrz na to


https://youtu.be/D4ZNN_2PvV0
Niesamowite. Takie gówno sprzedają klientom - byłem jednym z nich.

Nie wiem jakie kolumny teraz masz ale myślisz że są lepiej wykonane i wszystko jest naj?
Chyba że jakieś monitorki czy pierdziawki nazywane kolumnami podłogowymi to tam czasem dadzą coś lepszego. Ciężko o dobrze zrobione, duże podłogówki w tym przedziale cenowym. Z elektroniką jest nie lepiej.

Widywałem dużo droższe z tych nawet uznanych firm audiofilskich jeszcze gorzej zrobione.

GB

Cytat: muda44 w Styczeń 21, 2022, 18:26
Cytat: GB w Styczeń 21, 2022, 18:11
Cytat: kapusta7 w Styczeń 21, 2022, 10:59
Muda spójrz na to


https://youtu.be/D4ZNN_2PvV0
Niesamowite. Takie gówno sprzedają klientom - byłem jednym z nich.

Nie wiem jakie kolumny teraz masz ale myślisz że są lepiej wykonane i wszystko jest naj?
Chyba że jakieś monitorki czy pierdziawki nazywane kolumnami podłogowymi to tam czasem dadzą coś lepszego. Ciężko o dobrze zrobione, duże podłogówki w tym przedziale cenowym. Z elektroniką jest nie lepiej.

Widywałem dużo droższe z tych nawet uznanych firm audiofilskich jeszcze gorzej zrobione.
Wymienisz jakie?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Nie, bo to nie jest dobry pomysł z wielu względów.
Kto ma o tym pojęcie to po rozbieranych fotkach sam oceni a przy zainteresowaniu konkretnym modelem trzeba posłuchać. Co do jakości skrzyni wystarczy prosty sposób - opukać.
Chociaż niektóre firmy z premedytacją dają grające pudła, jak tego nie toleruję.



kangie

Cytat: muda44 w Styczeń 21, 2022, 18:36Chociaż niektóre firmy z premedytacją dają grające pudła, jak tego nie toleruję.
Grające pudła i grające standy. I to stroją, często nie wiedząc co to tryton. Świat dawno temu się skończył.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369


thomas_XLR

Witam
Kolego Muda44

Przeczytałem cały wątek na temat Heco Aurora 1000 i mam pytanie. 
Na jakim wzmacniaczu ostatecznie skończyły się twoje poszukiwania  ?
Do jakiej powierzchni minimalnej pokoju zalecacie Aurory 1000 ?
U mnie jest 12 albo 17m2.

thomas_XLR

Cytat: muda44 w Styczeń 21, 2022, 18:26Widywałem dużo droższe z tych nawet uznanych firm audiofilskich jeszcze gorzej zrobione.

Ponawiam pytanie jak wyżej.

muda44

Cytat: thomas_XLR w Listopad 30, 2022, 21:59
Witam
Kolego Muda44

Przeczytałem cały wątek na temat Heco Aurora 1000 i mam pytanie. 
Na jakim wzmacniaczu ostatecznie skończyły się twoje poszukiwania  ?
Do jakiej powierzchni minimalnej pokoju zalecacie Aurory 1000 ?
U mnie jest 12 albo 17m2.

Cały czas coś zmieniam, słucham, analizuję, porównuję, testuję i modyfikuję...
Aurory sprzedałem rok temu wraz z Accuphase E-270 a z czym grałem a co było warte uwagi to tu napisałem.

Do 12m polecam Kef Q950. Tam są membrany bierne więc kolumny są mniej wrażliwe co do ich lokalizacji blisko ścian, mebli itd. 12m to też przeważnie odsłuch z bliska więc punktowe źródło sygnału jakim jest coaxial idealnie się tu nadaje. Da też większą głębie i przestrzeń.
W 17m zależnie od ustawienia można już rozważyć Aurory 1000 albo też Q950. Jedne i drugie mają swoje plusy i minusy.