Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 24, 2018, 13:37
Cytat: ahaja w Styczeń 24, 2018, 00:53Taka Rega może nie być taka zła ...

To jest krok w bok. Tracimy możliwość ustawienia azymutu, a regulacja wysokości jest cokolwiek karkołomna. To już lepiej pośmierdzieć- wg mnie- na firmowym ramieniu, aż się uzbiera na coś sensowniejszego. Może nie zaraz za 9 tysi ;)

Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 13:19Koledzy wiem że jesteście zajęci swoimi sprawami

Jaki ty w gorącej wodzie kąpany :)
Frywolny a ty niby nie w gorącej kąpany też ? Tez masz nie raz taka nerwoze , ale szybko się o tym zapomina jak już się złoży odpowiedni tor [emoji3]

amati74

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 13:41
Do regi można dokupić kit do regulacji VTA
58$

To zawsze jakieś rozwiązanie martwi mnie trochę to że Rb 300 podobno kiepsko się trzyma na cienkim chassis

amati74

A czy ktoś bezpośrednio porównywał Rege i SME.?

vasa

Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 13:59
A czy ktoś bezpośrednio porównywał Rege i SME.?
Tym razem poważnie.
Jeżeli porównasz dobrze skalibrowaną Regę z dobrze skalibrowanym SME to różnicy nie usłyszysz lub będzie na granicy percepcji. Ale w powyższym zdaniu najważniejsze jest sformułowanie "dobrze skalibrowanym"
SME pod względem kalibracji jest o niebo lepsze od Regi. Ma możliwość ustawienia azymutu (co jest krytyczne przy ostrym szlifie) ma sanki do ustawienia przesięgu relatywnie łatwo jest ustawić VTA. Jest cała masa części zamiennych i apgrejdów.
SME jest lepszym ramieniem.
Na razie nie budujesz hajendu tylko dobry zestaw to takie 309 w cięższej wersji będzie optymalne.
Odpal Thorensa, pobaw się nim jakiś czas i pozbieraj kasę na nowe ramię.


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Styczeń 24, 2018, 16:45
Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 13:59
A czy ktoś bezpośrednio porównywał Rege i SME.?
Tym razem poważnie.
Jeżeli porównasz dobrze skalibrowaną Regę z dobrze skalibrowanym SME to różnicy nie usłyszysz lub będzie na granicy percepcji. Ale w powyższym zdaniu najważniejsze jest sformułowanie "dobrze skalibrowanym"
SME pod względem kalibracji jest o niebo lepsze od Regi. Ma możliwość ustawienia azymutu (co jest krytyczne przy ostrym szlifie) ma sanki do ustawienia przesięgu relatywnie łatwo jest ustawić VTA. Jest cała masa części zamiennych i apgrejdów.
SME jest lepszym ramieniem.
Na razie nie budujesz hajendu tylko dobry zestaw to takie 309 w cięższej wersji będzie optymalne.
Odpal Thorensa, pobaw się nim jakiś czas i pozbieraj kasę na nowe ramię.


[emoji377]🥃
Niestety na 309 mnie nie stać, 3009 series II będzie wystarczające i spełni moje oczekiwania, muszę mierzyć moje zamiary na moje możliwości finansowe. Poza tym jeszcze trzeba odłożyć na lepsze pre.

amati74

Mariusz chyba że zacznę grać w totka wtedy kto wie, wtedy sobie kupię SME V[emoji3]

amati74

Może ktoś coś na temat jelco 750?

MAC

Na pewno o niebo lepiej niż Rega.
Transrotor w podstawie daje ramiona Jelco i nic mu nie brakuje. Ma wszelkie niezbędne regulacje.

amati74

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 17:29
Na pewno o niebo lepiej niż Rega.
Transrotor w podstawie daje ramiona Jelco i nic mu nie brakuje. Ma wszelkie niezbędne regulacje.
Cena za nowe ramię  też w miarę niezła, czy do tego ramienia trzeba kupować jakąś  dodatkową specjalna płytkę montażowa?

paul_67

Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 17:29Na pewno o niebo lepiej niż Rega.
Transrotor w podstawie daje ramiona Jelco i nic mu nie brakuje. Ma wszelkie niezbędne regulacje.
Po jaki [wulgaryzm] kupujecie te drogie wkładki z krzywymi igłami ???

MAC

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:02
Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 17:29Na pewno o niebo lepiej niż Rega.
Transrotor w podstawie daje ramiona Jelco i nic mu nie brakuje. Ma wszelkie niezbędne regulacje.
Po jaki [wulgaryzm] kupujecie te drogie wkładki z krzywymi igłami ???
? Que ?  :o

amati74

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:02
Cytat: masza w Styczeń 24, 2018, 17:29Na pewno o niebo lepiej niż Rega.
Transrotor w podstawie daje ramiona Jelco i nic mu nie brakuje. Ma wszelkie niezbędne regulacje.
Po jaki [wulgaryzm] kupujecie te drogie wkładki z krzywymi igłami ???
Paweł co masz na myśli, że tak się oburzyles?

paul_67

To tylko,że nie mam żadnych problemów z regulacją Regi.Kalibracja szybka i perfekcyjna.

amati74

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:10
To tylko,że nie mam żadnych problemów z regulacją Regi.Kalibracja szybka i perfekcyjna.
A jak ustawiasz VTA używasz pierścieni i co z azymutem.? Ty masz Rb 301 z tego co amietam

paul_67

Mam gwintowaną tuleję z nakrętkami, którą podnoszę lub opuszczam w zależności od potrzeby.Azymut mam idealny i na razie nie muszę nic kombinować, ale i to się da zrobić.Mam RB 303.

amati74

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:14
Mam gwintowaną tuleję z nakrętkami, którą podnoszę lub opuszczam w zależności od potrzeby.Azymut mam idealny i na razie nie muszę nic kombinować, ale i to się da zrobić.Mam RB 303.
Czy tylko 301 jest ten gwint czy we wszystkich?

paul_67

Tą tuleje dorabiałem, a ramię jest do niej przykręcone w trzech punktach.

amati74

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:19
Tą tuleje dorabiałem, a ramię jest do niej przykręcone w trzech punktach.
Hmmm czemu rega nie pomyślała o takim rozwiązaniu. Czasem proste rzeczy sprawiają klopot

paul_67

Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 18:20Hmmm czemu rega nie pomyślała o takim rozwiązaniu. Czasem proste rzeczy sprawiają klopot
Oni te ramiona robili głównie pod swoje wkładki, wtedy taka regulacja nie była potrzebna.

amati74

Cytat: paul_67 w Styczeń 24, 2018, 18:22
Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 18:20Hmmm czemu rega nie pomyślała o takim rozwiązaniu. Czasem proste rzeczy sprawiają klopot
Oni te ramiona robili głównie pod swoje wkładki, wtedy taka regulacja nie była potrzebna.
Masz może jakąś fotografie tulei razem z ramieniem prze osadzeniem w chassis?

paul_67

Raczej nie mam takiej fotki, ale sprawa jest prosta.Tuleja z ramieniem przechodzi przez plintę z jedną nakrętka u góry, a z drugą od spodu.

paul_67

 :)

vasa

Cytat: amati74 w Styczeń 24, 2018, 17:02
Mariusz chyba że zacznę grać w totka wtedy kto wie, wtedy sobie kupię SME V[emoji3]
SME V ?
Po co?
Miałem na myśli takie:

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Zaryzykowałbym jednak zdanie, że Rega jako ramię z dynamiczną regulacją siły nacisku ( sprężynka) gra nieco inaczej niż inne. Nie żebym miał Regę w posiadaniu i testował tygodniami, ale z tego co czytałem i słuchałem ( co obserwuję po swoim Dualu z podobnym rozwiązaniem), ona daje pogrubiony dźwięk, bez szaleństw na górze pasma, ale za to z dobrą dynamiką. O!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Miałem Regę RB 250 z Garrottem K3 (MM). Zamieniłem na Jelco (dokładnie na CECa robionego przez Jelco) i było zdecydowanie lepiej. Z Regą było matowo i występowały zniekształcenia przy gęstym dźwięku. Stare rurki Regi słabo tłumiły drgania pasożytnicze. Nowe (wg Regi) sprawują się lepiej. Nie słuchałem ale Pawłowi mozna wierzyć :) Wersje robione dla Michella są chyba porządniej wykonane i Michell ma sporo dodatków ułatwiającyh życie (reg VTA, coś a la Paul69)

http://www.michell-engineering.co.uk/tonearms/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe