Pro-Ject Phono Box SE II

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 18, 2014, 16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

leniwiec16

No właśnie bardzo krótko gra. Porównanie robiłem dosłownie po wyciągnięciu go z pudełka (po kilkunastu minutach słuchania). Także czekam co będzie dalej. Mam też w planach wymianę kabla łączącego gramofon z pre, w tej chwili używam tego dodanego do gramiaka przez P-J.

GregWatson

Cytat: leniwiec16 w Kwiecień 19, 2015, 16:52Nic dziwnego, że ogłoszenie wisi i czeka na jelenia

To też oznacza, że na polskim rynku ceny się utrzymują przynajmniej za ten model.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: leniwiec16 w Kwiecień 19, 2015, 18:44No właśnie bardzo krótko gra

Niech gra. Będzie lepiej. Zwróciłbym uwagę też na kabel z drugiej strony. Między pre, a wzmakiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: leniwiec16 w Kwiecień 19, 2015, 16:52drastycznej poprawy w dźwięku między nim a wejściem phono we wzmacniaczu nie słyszę
Może to sprawa kolummn. Ja taką pierwszą podmianę zrobiłem z Yamahą 496. Róźnicę było słychać. A na jaki wzmacniacz się przesiadasz?

leniwiec16

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 19, 2015, 21:09A na jaki wzmacniacz się przesiadasz?
Creek Evolution 50A. Kolumny też zmieniam, z Monitor Audio BX2 na Xavian NEOX1. Mam nadzieję, że na jakiś czas wybije mi to z głowy kolejne wydatki :) W każdym razie pre powinno mieć szanse rozwinąć swój potencjał.

rudy-102

Przy lepszym wzmacniaczu i lepszych kolumnach będzie miał szansę pokazać na co go stać, ale z tym wygrzewaniem nie robiłbym sobie zbyt wiele nadziei. To zupa na kościach.

rudy-102

Greg. Próbowałeś już Phono Boxa z SUTami?

GregWatson

#157
Czekam właśnie na Denona DL-103R. Powinienem mieć gdzieś w przyszłym tygodniu to będę sprawdzał. Ortofona Quintet Black miałem tak krótko, że nawet nie miałem na to czasu. Ale trzymam Boxa SE II. Teraz stawiam na nogi Monitor Audio ET-500 to będzie z czym walczy. Także jeszcze chwilka i coś skrobnę w temacie jak to wypada.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zastanawiam się czy do Pro-Ject Phono Box SE II nie zamontować jakiś pstryczek elektryczek bo to niebieskie światełko jest trochę wkurzające. Mam taki pstryczek jak w LAR-ze, który mogę zamontować. Ktoś już coś myślał o takim rozwiązaniu czy daliście sobie spokój ?

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Dobralem się do mojego dac a z niebieska diodą....  Kabelek zgubił styczność :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

#160
No niby tak (najprościej i odwracalnie co jest też ważne) tu tylko instalacja włącznika może być na froncie bo tył zapchany ale za to jak gustownie by wyglądało. A ciężko mi zasilacz za każdym razie wsadzać i wyciągać bo gniazdo zasilające mam z tyłu ołtarza i kiedyś mnie zabije. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Miałem takie niebieskie światełko we wzmacniaczu i wiem jak to może wkurzać. Lutownica, dioda led (czerwona lub jeszcze bezpieczniej - pomarańczowa) za 1-2 zł i po problemie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Kiedyś chciałem przelutować jakąś bardziej strawną, potem po ustawieniu za gramofonem mniej mi już przeszkadzało, a ostatni czas grał u mnie tylko na akumulatorach. W tym ostatnim przypadku dioda jest pomijana i nie świeci.

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Styczeń 01, 2016, 20:39a ostatni czas grał u mnie tylko na akumulatorach. W tym ostatnim przypadku dioda jest pomijana i nie świeci.

Tak, ja całkiem zapomniał o tej opcji a przecież ją mam. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.