Oszustwo telekomunikacyjne

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 13, 2019, 17:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

 Moi rodzice ( są to osoby w podeszłym wieku, matka po udarze) podpisali umowę z firmą, która się podawała za tą której byli abonentami.Nawet łączyli się z kimś kto by to potwierdził.No nic trzeba było płacić przez dwa lata, ponieważ gdy mi o tym powiedzieli było już za późno, aby to odkręcić.W stosownym terminie było wysłane pismo z rezygnacją z usług za potwierdzeniem odbioru.Rachunki przychodzą dalej.Co robić? Poradźcie...

LampowY

Miałem to samo z moim ojcem. Podeszli go i coś podpisał odnośnie telefonu stacjonarnego.
Jakieś 3 lata temu. Kosztowało mnie to 300 zł w kancelarii prawnej. Coś tam wysłali jakieś pismo do nich i raz na zawsze sie od ojca odpierdolili.
W poniedziałek będę u niego to jeśli tego nie zgubił lubi nie wywalił to Ci podeśle co i jak to było.

paul_67

OK, będę wdzięczny.Chce sprawę załatwić raz na zawsze.
Gdyby np. nie płacić bo przecież umowa wygasła, to co oni by mogli zrobić?

paul_67

Umowa była wypowiedziana w stosownym terminie.Pismo odebrali.Poradziłem rodzicom, aby nie płacili, a ja wystosuję do nich list nazywając sprawę po imieniu.Czy coś wskóram,zobaczymy.Obecnie rodzice mają już innego operatora bo po prostu muszą mieć telefon i to działający.Ten, który mieli wcześniej przez większą ilość czasu z tych dwóch lat był po prostu głuchy.Nie wspomniałem chyba,że chodzi o linię stacjonarną.

frywolny trucht

Najprostsze co można zrobić, jak napisał LampowY- pismo z jakiejś kancelarii prawnej, która napisze fachowo pod jakie paragrafy co podpada. Ale najdroższe.
Nie sądzę by jakiekolwiek pisma od ciebie czy rodziców wpłynęły na postępowanie tej firmy skoro wiadomo, że są naciągaczami, grają nieuczciwie. W tym momencie dalsze kroki są po stronie tej firmy. Mogą za pół roku wysłać wezwanie do zapłaty, później straszyć sądem, ale trudno spodziewać się, by do tego się posunęli bo to oni poniosą koszty. Mogą dalej wcurwiać rachunkami i za dwa lata wystawić wezwanie z odsetkami karnymi plus czymkolwiek. Zbiorczo 20 koła wołamy bo co szkodzi? Może staruszkowie wymiękną i zapłacą. Poszukaj w internetach co piszą o tej firmie i jaką mają strategię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Miałem telefon w Mixie Orange na dwa lata.Po tym okresie przyszły faktury do zapłacenia na następny rok.Poszedłem do salonu, opierdoliłem, a oni na to,że komputer się pomylił.Po jakimś czasie znowu dostałem wezwanie do zapłaty i znowu leciałem do nich jakbym nie miał nic lepszego do roboty, ale wtedy już myślałem,że babę uduszę.Widocznie się wystraszyła bo już od kilku lat jest spokój :) Nigdy więcej nic z żadnym operatorem nie podpisałem.

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 14, 2019, 10:00Nie sądzę by jakiekolwiek pisma od ciebie czy rodziców wpłynęły na postępowanie tej firmy skoro wiadomo, że są naciągaczami, grają nieuczciwie
Sądami to ja ich będę straszył.Oszustwo to było od początku, czyli podszywanie się pod innego operatora.Sama umowa była napisana tak niewyraźnie, szczególnie jeśli chodzi o datę jej zawarcia, że trudno było to rozszyfrować.Chodzą tylko po starszych ludziach licząc na ich naiwność.Ile to razy rodzicom mówiłem,żeby nikogo nie wpuszczać i nic nie podpisywać i jak dzieci...Przypomniało mi się, że mój brat zna jakąś prokurator.Musze się z nią skontaktować.

frywolny trucht

Chodzi o wydźwięk pisma. Inny wydźwięk ma pismo z adresem kancelarii prawnej, a inny pismo podpisane przez Jana Kowalskiego. Inny wydźwięk ma napisanie "jesteście ujami pozwę was", a inny "czyn taki i taki wg kodeksu, paragraf..., ustęp... zagrożony jest karą..." Poza tym mogą chachmęcić w korespondencji prywatnej między wami. Pomimo, że polecony za potwierdzeniem. A napisali, że bardzo się podoba nasza oferta, ale wyrzuciliśmy, zaginęło. W kontakcie z kancelarią prawną tego typu zagrywki małego cwaniaczka będą niemożliwe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 15, 2019, 08:49Inny wydźwięk ma pismo z adresem kancelarii prawnej, a inny pismo podpisane przez Jana Kowalskiego.
w ten sposób własnie walcze o wieksze odszkodowanie za ukradziony samochód w ubezpieczycielem


McGyver

Cytat: malg w Kwiecień 15, 2019, 20:30walcze o wieksze odszkodowanie (...) z ubezpieczycielem
Ja złożyłem odwołanie od wyceny szkody (zniszczone przez wichurę poszycie dachu), ale się wypięli. Wobec tego więcej na mnie nie zarobią, na kolejny rok ubezpieczę u konkurencji.

malg

zrobiłem to przez kancelarię i zamówiłem wycenę w PZMot
wiec mam wieksze szanse :D

rudy-102

Cytat: McGyver w Kwiecień 15, 2019, 20:36Ja złożyłem odwołanie od wyceny szkody (zniszczone przez wichurę poszycie dachu), ale się wypięli
Nie wiem jak to działa w Polsce, ale u mnie w takim przypadku ubezpieczyciel pokrywa po prostu koszty naprawy.

paul_67

Przyszła wiadomość z firmy "telesrele", że pod podanym nr nie świadczą usług! A rachunki przychodzą...

rudy-102

Sprawdź jeśli możesz numer konta bankowego. Może jakiś oszust po prostu podszywa się pod znaną firmę i każe płacić na swoje konto.

Kangie

Może to któraś z wrocławskich haniebnych firm typu Jeff Beck, pardon - Get Back, chcąca wyłudzić nieistniejący dług?.Włos jeży się na głowie...