Nowy zasilający

Zaczęty przez moon, Listopad 16, 2023, 19:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

czesc

Zdechl mi kabel zasilajacy, prawdopodobnie jakies przerwanie z racji jego niegietkosci. Ale nie daje sie rozkrecic wtyczka, a chyba nie bede go potrafil zlutowac/polaczyc jak ją odetnę. Chyba ze ktos z Was na miejscu potrafi mnie poratowac taka operacja.
Ale w miedzyczasie przyszlo mi na mysl, ze przydalby sie jeszcze jeden zasilajacy, nawet jesli tamten naprawie. Ten zepsuty jest zrobiony z Belden 83803, uzywam tez ktoregos Yarbo, jak jeszcze byly tanie;) nie pamietam modelu. Cos fajnego w ich zastepstwo znajde w granicach kilku setek maksymalnie? Chyba ze te Neotechy wciaz nie kosztuja worka zlotych Moze ktos ma cos na sprzedaz, albo sam cos moze mi sklecic?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Melepeta

Mogę Ci zrobić mój kabel na wtykach Viborga. Długości 1,6 m. Za 800 zł. Oczywiście najpierw go przetestujesz, a potem podejmiesz decyzję o ewentualnym kupnie.
Tu jest moje ogłoszenie i tam możesz więcej poczytać o moich kablach:
https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,4355.msg361561.html#msg361561
https://sprzedajemy.pl/kabel-zasilajacy-diy-jak-entreq-challenger-na-wtykach-viborg-lublin-4-0010c9-nr66815398
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Patern

#2
Cytat: moon w Listopad 16, 2023, 19:41czesc

Ale nie daje sie rozkrecic wtyczka, a chyba nie bede go potrafil zlutowac/polaczyc jak ją odetnę.

U mnie w markecie Mrówka, wtyczki do kabla zasilająćego są od 8.50 złotych, mocno zdrożały, wczęsniej były po 5.80 złotych
Do wyboru, białe i czarne. Polecam bo działają bardzo dobrze, nigdy niemiałem z nimi problemów, żadnych problemów :)
Nic nie trzeba lutować, wystarczy śrubokręt.


wiki

Cytat: Patern w Listopad 16, 2023, 22:07
Cytat: moon w Listopad 16, 2023, 19:41czesc

Ale nie daje sie rozkrecic wtyczka, a chyba nie bede go potrafil zlutowac/polaczyc jak ją odetnę.

U mnie w markecie Mrówka, wtyczki do kabla zasilająćego są od 8.50 złotych, mocno zdrożały, wczęsniej były po 5.80 złotych
Do wyboru, białe i czarne. Polecam bo działają bardzo dobrze, nigdy niemiałem z nimi problemów, żadnych problemów :)
Nic nie trzeba lutować, wystarczy śrubokręt.


Jak to piszą, działają bardzo dobrze.... i nic więcej....

Co kto lubi.... Dobre działanie.... lub dobry dźwięk.... 😀
Wybór należy do Ciebie.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bartolo

Cytat: Melepeta w Listopad 16, 2023, 21:16Mogę Ci zrobić mój kabel na wtykach Viborga. Długości 1,6 m. Za 800 zł. Oczywiście najpierw go przetestujesz, a potem podejmiesz decyzję o ewentualnym kupnie.
Tu jest moje ogłoszenie i tam możesz więcej poczytać o moich kablach:
https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,4355.msg361561.html#msg361561
https://sprzedajemy.pl/kabel-zasilajacy-diy-jak-entreq-challenger-na-wtykach-viborg-lublin-4-0010c9-nr66815398
Polecam. Warto posłuchać. Mam dwa w kocówkach mocy. Tylko na innych wtykach, co też ma znaczenie jak się okazało ;) 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

wiki

A ja miałem kabel Melepety.
Był dobry. Ale Yarbo w przeplocie i z żyłami powrotnymi go pokonał (nawet robiliśmy porównanie u Miniabyra).
Dawno już sprzedalem ten kabel Melepety i nie kosztował 800 tylko dwa razy tyle.
Teraz gram na jeszcze innych samodzielnie wykonanych.
Niestety raczej nie robię na sprzedaż.

Trochę pomysłów zaczerpnąłem ze schematu kabla Melepety.
Tu mogę podziękować za kierunek..... 😀

Przygoda trwa.... 😀

PS. Bynajmniej polecam te kable od Melepety, w swojej cenie bardzo dobrze brzmią.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Patern

Cytat: wiki w Listopad 16, 2023, 22:32
Cytat: Patern w Listopad 16, 2023, 22:07
Cytat: moon w Listopad 16, 2023, 19:41czesc

Ale nie daje sie rozkrecic wtyczka, a chyba nie bede go potrafil zlutowac/polaczyc jak ją odetnę.

U mnie w markecie Mrówka, wtyczki do kabla zasilająćego są od 8.50 złotych, mocno zdrożały, wczęsniej były po 5.80 złotych
Do wyboru, białe i czarne. Polecam bo działają bardzo dobrze, nigdy niemiałem z nimi problemów, żadnych problemów :)
Nic nie trzeba lutować, wystarczy śrubokręt.


Jak to piszą, działają bardzo dobrze.... i nic więcej....

Co kto lubi.... Dobre działanie.... lub dobry dźwięk.... 😀
Wybór należy do Ciebie.... 😀
To że przewody zasilające grają to już słyszałem, ale że wtyczka zasilająca równiez gra tego jeszcze nie słyszałem
Muszę posłuchać mojej wtyczki:)
 

Piterski

Gerwazy ty potrafisz robić prawdziwe przekręty w stylu odsyłania zepsutej wkładki w miejsce sprawnej, którą kupiłeś, odświeżania ich domestosem lub inną żrącą chemią i ty masz czelność oszuście i krętaczu się na tym forum wypowiadać. Naprawdę nie rozumiem dlaczego moderato tyle czasu Cię toleruje.

Tak przyjmij do wiadomości, że dla niektórych z nas rodzaj użytej wtyczki na kablu zasilającym miał znaczenie dla efektów sonicznych. Ty cwaniaku sprzedajesz buble i bronisz się przed zwrotem kasy nazywając kupujących oszustami, a śmiesz komentować kable, które Arek robi i pożycza do testu z możliwością całkowicie bezproblemowego zwrotu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#8
Patern, nie trolluj. Materiały uzyte przez takiego Viborga są nieosiągalne dla marketowych wtyków. Warto zadbać o solidne wtyki choćby ze względu na porządne mocowanie, izolowanie przewodów. To chyba dość istotne? Pomijając co kto słyszy. Nie słyszysz, nie dbasz o mocowanie, izolowanie- kupuj w markecie i już.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Patern

#9
Cytat: frywolny trucht w Listopad 17, 2023, 13:39Patern, nie trolluj. Materiały uzyte przez takiego Viborga są nieosiągalne dla marketowych wtyków. Warto zadbać o solidne wtyki choćby ze względu na porządne mocowanie, izolowanie przewodów. To chyba dość istotne? Pomijając co kto słyszy. Nie słyszysz, nie dbasz o mocowanie, izolowanie- kupuj w markecie i już.
Dbam o mocowanie, dokładnie przykręcam przewody, bo tutaj żartów nie ma.
Ten Viborg, bardzo ładny, jednak pozostanę przy makretowych.
Jutro będziemy zmieniać przewody zasilajace cały dom , z napowietrznych na naziemne.
Nie bedą to przewody audilfilskie, a ciętę z metra, i będą działać bezproblemowo przez następne 50 lat, podobnie jak moja marketowa wtyczka ;)   

Pboczek

Wtyki dedykowane do audio mają porządne pasowanie w gniazdach, przez co powierzchnia styku jest większa i lepiej przylega. Marketowe wtyki to jest inna jakość. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Można jeździć Dacią, można Mercedesem. Co kto lubi. Jedno i drugie jeździ.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

moon

chetnie bym skorzystal z kabla Melepety, ale w tym wypadku 800 pln nie chce wydac na kabel. Choc wierze, ze sa warte tej ceny. Nie wiem, czy nie chcialbym miec takiego drugiego Yarbo - patrzylem, ze 300-400pln bym sie chyba zamknal - moglbym kupic elementy, tylko nie wiem, czy sklece prawidlowo taki zasilajacy... 
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Cytat: moon w Listopad 16, 2023, 19:41Cos fajnego w ich zastepstwo znajde w granicach kilku setek maksymalnie?

Szukaj np. używanych Furutechów byle miały dowód zakupu. Jesteś w stanie upolować coś, trzeba tylko czekać na okazję i uważać na podróbki. 

Możesz również zapytać Melepety czy jest w stanie ukręcić coś w mniejszych pieniądzach.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

moon

Cytat: Nach w Listopad 20, 2023, 10:58Ja bym na pana miejscu, w gramofonie Pioneer PL-50 zrobił kilka pomiarów, bo to różnie z zabytkowymi modelami bywa po tylu latach.

Ja bym na Pana miejscu czytał ze zrozumieniem. Mojemu gramofonowi nic nie dolega.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Cytat: moon w Listopad 20, 2023, 10:17chetnie bym skorzystal z kabla Melepety, ale w tym wypadku 800 pln nie chce wydac na kabel. Choc wierze, ze sa warte tej ceny. Nie wiem, czy nie chcialbym miec takiego drugiego Yarbo - patrzylem, ze 300-400pln bym sie chyba zamknal - moglbym kupic elementy, tylko nie wiem, czy sklece prawidlowo taki zasilajacy...

Jak będziesz kupował gotowca, upewnij się, że wtyki nie będą zalane glutem. Konstruktorzy mówią, że to coś tam izoluje, ale z reguły ukrywają, że tani przewód sprzedają za pierdylion, bo miał dobrą recenzję gdzieś w prasie audio.

Poziom trudności złożenia zależy głównie od sztywnosci, grubości i ilości żył. Podstawowym narzędziem będzie  takie do zdejmowania izolacji i śrubokręt. Dalej to proste jak seks... w młodym wieku :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Listopad 20, 2023, 12:59Jak będziesz kupował gotowca, upewnij się, że wtyki nie będą zalane glutem. Konstruktorzy mówią, że to coś tam izoluje, ale z reguły ukrywają, że tani przewód sprzedają za pierdylion, bo miał dobrą recenzję gdzieś w prasie audio.

Poziom trudności złożenia zależy głównie od sztywnosci, grubości i ilości żył. Podstawowym narzędziem będzie  takie do zdejmowania izolacji i śrubokręt. Dalej to proste jak seks... w młodym wieku :)

kupujac przed net, to chyba nie wypatrze gluta?;) najlepsze by byly takie, gdzie mozna podlaczyc go bez lutowania. Bralbym pod uwage, z racji ceny, pewnie jakies Viborgi. Nie ma sensu przeginac z wydatkiem na ten kabel.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Dawno nie spotkałem opcji lutowania. Śrubokręt i finito. Sprzedawcy trzeba jakoś zadać pytanie, albo narzucić- glutom stop. Jest okienko na uwagi. Wykonawcy z reguły robią przewody pod zamówienie. Czyli zamówiłeś- siada i robi. Chyba, że szukasz używki. Tutaj nie masz wpływu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Listopad 20, 2023, 14:21Wykonawcy z reguły robią przewody pod zamówienie. Czyli zamówiłeś- siada i robi. Chyba, że szukasz używki. Tutaj nie masz wpływu.
a gdzie znajde takie miejsce, gdzie zamowie kompontenty i dostane od razu zrobiony?:) moze byc nowka, watpie, zeby znalazl uzywke .
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Masz Melepetę, przegadaj tańsze opcje. Masz Allegro:
Allegro > Elektronika > RTV i AGD > Elektronika > Kable, przewody > Zasilające
Zawężasz wyszukiwanie o nowe i cenę minimalną, żeby marketowe nie wyskakiwały. Z gotowcami firmowymi typu TAGA, Wireword, Supra- nie pogadasz w temacie gluta. Albo on tam jest, albo nie. Sprzedawca nawet nie będzie wiedział.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Minusem wskazanego przeze mnie ogłoszenia jest długość 1,5 m. Takich sieciówek już się robi, to jest stara szkoła, podobno ze szkodą dla dźwięku, bo powinny być raczej dłuższe niż krótsze.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Melepeta

Jestem otwarty na propozycje. Mogę zrobić coś tańszego.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.