PROJEKT "PANA-MERA" COMBO " - OPAM / LAMPA , 2-u systemowy przetwornik

Zaczęty przez thomas_XLR, Marzec 20, 2019, 22:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

thomas_XLR

Drobna modyfikacja.
Autor płytek do zasilacza lampowego w swoim "boomie" wprowadza w błąd przyszłych posiadaczy płytek.
W specyfikacji do zasilacza podaje, że kondensatory:

NO - Źle !!!
C1   opcja   47nF/630V MKP4        C10B6
C2   opcja   47nF/630V MKP4        C10B6
C3   opcja   47nF/630V MKP4        C10B6
C4   opcja   47nF/630V MKP4        C10B6

C9     opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B5
C10   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B5
C11   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B5
C12   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B5

a powinno być odwrotnie:

OK - Dobrze !!!

C1   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B6
C2   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B6
C3   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B6
C4   opcja   220nF MKP4/np. 250V        C10B6

C9     opcja   47nF/630V MKP4        C10B5
C10   opcja   47nF/630V MKP4        C10B5
C11   opcja   47nF/630V MKP4        C10B5
C12   opcja   47nF/630V MKP4        C10B5

Musiałem zamienić miejscami kondensatory foliowe.

thomas_XLR

Grawerowane napisy z laminatu wykonane w Modu....opie - nie najlepszych "lotów". Nie do zaakceptowania.
Będzie coś lepszego. Jeszcze chwila.  ;)

thomas_XLR

W odpowiedzi na pytanie kolegi rafal.kar przesyłam zdjęcie plexi z napisami do panelu przedniego.
Zastosowano plexi z laminatu czarnego 80% + folia typu "lustro weneckie".
Całość będzie maskowało 2 wyświetlacze typu OLED.
Jak otrzymam tylko panel aluminiowy od ślusarza (bo muszę poprawić głębokości "zagłębienia" w aluminium dla pokręteł) prześlę zdjęcie.   

thomas_XLR

Dzisiaj jeszcze raz sprawdzałem 2-a warianty wykonania "przeszklenia z pleksi" i stwierdzam, że najlepszą opcją będzie jednak pleksi czarne 80% + folia typu "szkło weneckie" jednakże z wariantem wycięcia tej foli w miejscu 2-uch wyświetlaczy.
Znacząco lepiej widać wtedy wyświetlany obraz. Tak jak na zdjęciach.  :)
Pierwsze zdjęcie to pleksi czarne 80% + folia lustro weneckie a drugie zdjęcie pokazuje wyświetlany obraz bez "lustra weneckiego" w miejscu wyświetlacza. ;)

thomas_XLR

Nabyłem również zasilacz 12V do przekaźnika 4 polowego Relpol którym chciałbym sterować zasilaniem 230V na opam lub lampę. ::)

Kangie

No, proszę, tutaj również Koń-Kret!!! Musi to zagrać, nie ma pigmeja w mieście!!! :D :D :D

thomas_XLR


thomas_XLR

Kolejne zdjęcia z internetu kolegi RatsRex z AS z wykorzystaniem płytki Ciry Audio 2 x PCM1794 AK4118. ;)

thomas_XLR

Do kompletu dorzucam opis poszczególnych punktów podłączeń kablowych dla wyświetlacza "AK2132 OLED Music Spectrum Display" który wykorzystuję w moim DAC-u. :).
Przydatna informacja dla wszystkich.


thomas_XLR

Ladies and gentlemen AUDIOMANIACY. :) :alc:

Niebawem zapowiada się walka miesiąca 2020r na op-amp(y). "Muzg" (Polska) kontra "Oksang Jin" (Korea Południowa).
W lewym narożniku nasz "świeżo , nowo powstały bohater" chcący zaistnieć na rynku a po prawej stronie "azjatycki pogromca wschodu" mający zwolenników również w naszym kraju.

Który zagości w moim 2 systemowym przetworniku DAC "Pana-Mera"? :o
To zależy od samych konstruktorów z racji ilości sztuk (10). >:D

thomas_XLR


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

thomas_XLR

Dobre wieści czas przekazać ..... :) z radości aż kawusia zmieniała "pejzaż" ... ach ta nostalgia do dawnego loga.. !!!!

thomas_XLR

Cytat: elem w Wrzesień 10, 2020, 21:06Muzg? Ten Muzg? Elon Muzg?
...ano tak .. to je od niego  :P

wiki

Brawo thomas_XLR.... 😀
Bardzo dobrze mi się sprawowały kiedyś te koreańczyki....
Może te od Muzga zagoszczą w moim CD?
Mam tam dwa, których nie mogę pominąć. Obecnie siedzą Muses nie pamiętam które 01 czy 02. Koreańczyk niestety w tym miejscu się sprzegal.

A to kapucino na zdjęciu to strzał w dziesiątkę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

thomas_XLR

Czas pokazać kosztowne "cudeńka"... aż sie zagęściło !!
Mocno zabolało po kieszeni przy zamawianiu 10 szt opamów dyskretnych  :'( A to nie wszystkie zakupy od kolegi "Muzg" (przy okazji).

thomas_XLR

Powiem Wam coś więcej!! W tej operacji brał udział jeszcze jeden podejrzany typ ze Szwajcarii  ;D ... co siedział i zawijał w te sreberka , te cudeńka .... ;D.
Najwidoczniej znalazł nowego pracodawcę na Podkarpaciu  ;) :)  :P

thomas_XLR

 
Cytat: wiki w Wrzesień 10, 2020, 21:16A to kapucino na zdjęciu to strzał w dziesiątkę.... 😀
Też tak pomyślałem  :P

Pboczek

 :D fajnie przedstawione.

Zapytam - bo nie wiem, te Op-ampy to są w przetwornikach cyfrowych i za co odpowiadają? Czytam co rusz że się je wymienia, ale wg jakiego klucza? Wszystkie mają takie same piny że można sobie wymienić?

Czy ja w ogóle pytam do rzeczy 🙂?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

thomas_XLR

Opamy mogą być pojedyncze lub podwójne.
Standardowo takie małe i płaskie https://audeos.pl/pl/c/Wzmacniacze-operacyjne-opampy/90. Jednak co niektórzy (w tym ja, po przeczytaniu informacji od bieglejszych w temacie audio ) twierdzą, że opamy dyskretne lepiej odtwarzają / wzmacniają graną muzykę od tego co podałem na początku.
Alternatywą mogą być lampy elektronowe dla dyskretnych opamów.
Niech się wypowiedzą bardziej zaawansowani melomaniacy.   

thomas_XLR

Mina konkurenta z Korei ....... bezcenna  >:D :P

thomas_XLR

Kolejny zakupoholizm od Elona "Muzga" (jak to określił kolega "elem") i oto efekty. Zasilacz do cyfrowego VU Metra ....  :o ;)