Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht



frywolny trucht

Dość chyba rzadki model:



dwie wersje podświetlenia




ktoś ma cztery :)

"Przy dołączeniu dwóch dodatkowych zestawów głośnikowych tylnych możliwe jest odtwarzanie programów w systemie "quasi quadro" - czyli "prawie kwadro" po polsku: ambiofonicznym (podobnie jak w Radmorach serii 51xx)."

Jest więc ukochana radmrusiowa ambiofonia :)

Filmiki na jutubie dość smętne. Podaruję sobie.

rudy-102

Nie wiem, czy o takie odbiorniki chodziło autorowi tego wątku, ale ostatnio mocne wrażenie wywarł na mnie ten odbiornik ...



Telefunken - Partner universal 501.
Wyprodukowany w 1975 roku. Niby zwykłe przenośne radio tranzystorowe, ale dźwięk jaki z siebie wydaje jest po prostu powalający. Wiele nowoczenych konstrukcji typu onebox-radio mogą się przy nim schowa pod dywan. Chyba sobie coś takiego kupię.

Jakub


plastik1989

A mi w sypialni taki sprzęcik umila wieczory ;-) Stan idealny, tyle tylko że sygnał podaje z zewnętrznego tunera lub CD bo odbiornik nie jest przestrojony i sam stacji żadnej nie złapie.
.

spalon

Ładny odbiornik .

Był czas gdy chciałem kupić sobie właśnie jakiś odbiornik lampowy tak z samego sentymentu , pamiętam jak stało podobne radio u moich dziadków było to już ponad trzydzieści parę lat temu a nadal pamiętam jak brzmiały słuchane na nim audycje i czasem po mimo zakłóceń miało świetną barwę dźwięku taką ciepłą aż chciało się słuchać .

Jakub

Mnie się do sypialni marzy Braun TR20. To też lampa. Nie wygląda na 1961 r.


spalon


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC


frywolny trucht

Medżik. Najlepsze zaczyna się od 5 minuty.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Wracając do tematu starych lampowych odbiorników radiowych , co byście mogli polecić ?

spalon

To mój nowy nabytek Saba Konstanz 18

kawosz

 ;D Qufa dawno nie byłem taki zadowolony z zakupów . Do tego mam wsparcie Małżowiny  ;D

vasa

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 21:05dawno nie byłem taki zadowolony z zakupów .
No i wszystkie wynalazki idą w kąt.
Radioli się suchać będzie ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 21:05
;D Qufa dawno nie byłem taki zadowolony z zakupów . Do tego mam wsparcie Małżowiny  ;D
To radio chowa się w kieszeni?

U góry jest gramofon?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz


GB

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 21:54
Gramofon to za dużo chyba powiedziane :D
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1779.msg136695#msg136695
Tu o mojej Radioli więcej :)
To u moich rodziców stoi sprzęt jeszcze od babci coś jak Twój. Radio jest w takiej kieszeni która się zamyka. Gramofon na górze. Ale ani radio ani gramofon nie działają.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: GB w Luty 16, 2017, 22:15To u moich rodziców stoi sprzęt jeszcze od babci coś jak Twój.
To mi uświadomiło że dzieciaki już dorosłe  :o . Dziadek Kawosz  :o lol

spalon

#20
Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 21:05
;D Qufa dawno nie byłem taki zadowolony z zakupów . Do tego mam wsparcie Małżowiny  ;D
Mają swój urok te sprzęty,
No i oczywiście świetnie się ich słucha

spalon

U mnie również moja ukochana mało tego że poparła zakup to jeszcze bardzo namawiała byśmy takie właśnie kupili , na a teraz mamy niesamowitą frajdę z wspólnego słuchania

GB

Hej, a kto może coś takiego naprawić?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

spalon

Właśnie od wczorajszego dnia stałem się posiadaczem radia lampowego Saba Villingen E , w sumie to radio to kupiłem dla żony .
Ale co w nim niezwykłego oprócz tego że świetnie wygląda i wspaniale gra to radio jest z roku 1968 i miało/ma plomby jedną z przodu zabezpieczającą przed próbą wysunięcia zawartości radia z obudowy no i drugą zabezpieczająca tylną płytę przed jej ściągnięciem tą niestety zerwałem bo chciałem jednak zerknąć .
A w środku tak jak z fabryki wyszło , wszystkie lampy Simensa tylko wzmacniacz na lampie Valvo .

frywolny trucht

Taki większy ajfon. Dla żony, więc biały ;) Jak czułość?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93