Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Wiem. Widziałem już te wynalazki gdzieś w ofercie. Allegro, czy gdzieś.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

LampowY

Ustawienie chińskiego klona accu a60 do tunera wymusiło zastosowanie przewodów głośnikowych o długości 5m.
Cóż było wymyślić oprócz skoczenia w sobotę o 9 rano do sklepu nie dla idiotów i zakup z metra miedzianego profigold 2x2,5mm w cenie 9,99 mb.
Obecnie używany przeze mnie kabel głośnikowy to 2m Neotech 3080



Jakie są różnice?
Zgadnijcie  ;D

Moriarty

Słodki jeżu, co to jest?! :o

Mamo, ja się boję! :-[
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Jakub

To są anteny do usuwania zakłóceń :)

LampowY

Cytat: Moriarty w Marzec 17, 2019, 21:33Słodki jeżu, co to jest?!
Dymacz wielodrutowy  ;D



To powinno być karalne jak leczenie trzema zdrowaśkami w piecu...

Moriarty

Cytat: Jakub w Marzec 17, 2019, 21:34
To są anteny do usuwania zakłóceń :)

Zakrztusiłem się zieloną herbatą.
Chyba nie nadążam za awangardą :'(
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 21:35Dymacz wielodrutowy  ;D

I nasz umiłowany ojciec prałat z Torunia - Nowego Rzymu, znaczy się - jeszcze tego na odpustach nie sprzedaje? :o
Cóż za niedopatrzenie. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

No dobra, Lampowy, dawaj! Jakie wyłapałeś różnice? :P
(mam wrażenie, że gęstnieją opary dekadencji - apage, satanas!)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Ooookeeeej... No więc podkusiło mnie i przeczytałem opis pod tym drutowym pajęczakiem (a cierpię na arachnofobię, doceńcie poświęcenie).

No i, kurde, nie wierzę - reklamują to niemal jak znachorzy cudowny lek na raka! :o

"Jak to działa? W dużym skrócie jest to pożeracz wszelkiego, szkodliwego dla pracy urządzeń audio / i naszego zdrowia / promieniowania emitowanego przez: sieć komórkową, i radiową, pracę routera i sieci internetowej, emisję promieniowania przewodów energetycznych w ścianach i z przewodów zasilających twój system."

I dalej ostrzał z ciężkiej artylerii, napierd...ją bez litości:

"Jako zachętę do zakupu przyrównam działanie jednej Antenne do działania najdroższych kondycjonerów masy / prądu lub wpięcia w system sieciówki za 20.000 zł a może i droższej."

No i, w kwestii gestu w stronę nabywców, jak mawiał klasyk: mają rozmach, sk...syny:

"Na dobry start produktu i tylko do końca marca obowiązuje PROMOCYJNA CENA.
Cena detaliczna: 666 zł "

666!!! WIEDZIAŁEM! Czarcie nasienie! ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Azur

Trochę wyobraźni Panowie - przeca to palma... która im odbiła. Więc jednak ma działanie teraputyczne

LampowY

Cytat: Moriarty w Marzec 17, 2019, 21:42jakie wyłapałeś różnice?
Głównie w cenie  ;D

dyletant

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 21:32Jakie są różnice?
Zgadnijcie 

Gdybyś chciał porównać z polską miedzią 2.5mm ze speckable daj znać :). Mam też Qed xt40 ale tylko z jednej strony 9 mm z drugiej trochę krucej. Tu już słychać różnicę. Może w twoim przypadku ten rdzeń w profii robi całą robotę?.... No i wiesz efekt naskórkowy...

dyletant

Cytat: Moriarty w Marzec 17, 2019, 21:50"Na dobry start produktu i tylko do końca marca obowiązuje PROMOCYJNA CENA.
Cena detaliczna: 666 zł "
Cytat: Moriarty w Marzec 17, 2019, 21:50"Jak to działa? W dużym skrócie jest to pożeracz wszelkiego, szkodliwego dla pracy urządzeń audio / i naszego zdrowia / promieniowania emitowanego przez: sieć komórkową, i radiową, pracę routera i sieci internetowej, emisję promieniowania przewodów energetycznych w ścianach i z przewodów zasilających twój system."

I dalej ostrzał z ciężkiej artylerii, napierd...ją bez litości:

"Jako zachętę do zakupu przyrównam działanie jednej Antenne do działania najdroższych kondycjonerów masy / prądu lub wpięcia w system sieciówki za 20.000 zł a może i droższej."
Za tą cenę to pewnie ukrainkę z rakietką do rozpraszania zakłuceń mozna zatrudnić. Może i by obiad ugotowała. A to już nie woodoo a żywa materia:).

vasa

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 21:32Jakie są różnice?
Zgadnijcie 
Zgaduję :)
Lepsza scena, pogłębiony bas, wyraźniejszy detal, holografia i wybrzmienia ???
:smok:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

Ja obstawiłbym jedynie wybrzmienia i hologrofię. Reszta to mit. :P

LampowY

Już odpowiedziałem wyżej.

tomekkk1

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 21:32Jakie są różnice?
Zgadnijcie  ;D

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 23:04Już odpowiedziałem wyżej.

Mniej szumi? ;D

LampowY


tomekkk1

Próbować trzeba  :-\

vasa

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 23:04Już odpowiedziałem wyżej.
Przeczytałem i wierzyć oczom nie chciałem :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: Moriarty w Marzec 17, 2019, 21:50"Jak to działa? W dużym skrócie jest to pożeracz wszelkiego, szkodliwego dla pracy urządzeń audio / i naszego zdrowia /
Znaczy, że dla ochrony naszego zdrowia można sobie to wetknąć w...  ???
No i już wiemy - to jest, do dupy  ::)

frywolny trucht

Nie chcę wam psuć zabawy, ale dopóki ktoś tego nie wypożyczy i nie sprawdzi, to mamy tu tylko drwiny, a nie obalanie mitów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

Frywolny, a wiesz, że gdy namalujesz na każdej ścianie swego mieszkania wielki krzyż celtycki i myszkę Miki, to będziesz żyć dwa razy dłużej? 8)

Ta porada kosztuje w promocji 999 zł. Gwarantuję zwrot kosztów, jeśli opisany powyżej sposób nie zadziała ;)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

jafi

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 21:32Cóż było wymyślić oprócz skoczenia w sobotę o 9 rano do sklepu nie dla idiotów i zakup z metra miedzianego profigold 2x2,5mm w cenie 9,99 mb.
Maciek, czy sprawdziłeś kierunek tego kabla z MM?
Pytam poważnie?


Jakub

Cytat: jafi w Marzec 18, 2019, 09:27sprawdziłeś kierunek tego kabla

Pomyliłeś drut z diodą. To nie to samo, pomimo że zaczynają się na tę samą literkę.