Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#375
Dobre 10 lat temu dałem się namówić znajomemu do zamówienia trzech kompletów magnetyzerów powietrza i pailwa do samochodu osobowego. Do moich dwóch aut i jednego kolegi. Wydaliśmy w sumie z przesyłką ponad 250zł i poświęciliśmy czas na montaż, który nie był banalnie prosty. Ułożenie i zaciskanie trytytek na blaszkach magnetyzera wokół przewodu paliwowego nie należał do ergomonicznych i wygodnych prac. I co? I g.... Ja żadnych zmian nie odnotowałem, ani w spalaniu, ani w kulturze pracy silnika, ani w przyroście mocy / momentu obrotowego. Nawet nie miało sensu pojechanie na hamownię silnikową. Niepotrzebnie wydane pieniądze, stracony czas i zwiększenie masy resorowanej samochodu ;)
Wypróbowałem, ale dobrze wcześniej wiedziałem że nic to nie da. Ale postanowiłem spróbować tego na sobie. Koszt wytworzenia jednostkowy tego magnetyzera to kilka/kilkanaście złotych. Magnesy neodymowe tych rozmiarów tego typu kosztują kilkadziesiąt groszy do maksymalnie 2-3zł/szt.. Blaszka zagięta w kształcie litery omega podobnie. Koszt kilku trytytek – to samo. Do tego ładne pudełko, w środku instrukcja i cała otoczka w internecie, czyli strona www, konta na portalach aukcyjnych i mnóstwo pozytywnych komentarzy osób prywatnych i (o dziwo) firm transportowych. Później dowiedziałem się, że są kolejne zastosowania magnetyzerów, tym razem, rury z wodą pitną w domach i mieszkaniach, rury ogrzewania CO. Śmiejcie się, ale niedługo pewnie pojawią się porady w branży medycznej, że montaż magnetyzera na penisa spowoduje uporządkowanie kierunku i zwrotu 99,9% plemników (w sensie główką do przodu) i zwiększy o 60% szansę na zapłodnienie. I niektórzy ludzie będą to łykać, bo zdesperowani nie mogą doczekać się potomstwa. Będzie można tutaj zarobić – miliony.

Mój post nie miał na celu drwić z podanych powyżej przykładów audio, tylko pokazać, że nie warto skakać z 10-piętrowego budynku na betonowy chodnik, żeby przekonać się, że tego skoku nie przeżyjemy.

P.S. Kolega zadowolony, bo spalanie mu spadło średnio o 0,5 l/100km. Ja w tym samym czasie zmieniłem opony na bardziej przyczepne na mokrym i spalanie mi wzrosło o 0,5 l/100km ;)

jafi


Alexander

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 09:03Nie chcę wam psuć zabawy, ale dopóki ktoś tego nie wypożyczy i nie sprawdzi, to mamy tu tylko drwiny, a nie obalanie mitów.
No tak, masz rację Frywolny. Poniosło mnie z tymi zbyt daleko idącymi wnioskami dotyczącymi ochrony zdrowia - przepraszam, a jednocześnie proszę szanownych kolegów o nieaplikowanie urządzenia do jam ciała, a jedynie zgodnie z zaleceniami producenta do sprzętowych dziurek.
Niestety producent nie podał w jaki sposób urządzenie działa więc nie będę podejmował prób. Za to krzyż celtycki wydaje się całkiem rozsądną, bezpieczną propozycją, a i cena przyzwoita i gwarancja zwrotu kosztów też jest. Tego spróbuję.

Jakub

Cytat: jafi w Marzec 18, 2019, 09:46
Cytat: Jakub w Marzec 18, 2019, 09:41Pomyliłeś drut z diodą
Nic nie pomyliłem.

Uważaj bo spadniesz z krawędzi Ziemi.

cdt

Z tego co widzę na stronie pająki też można wypożyczy .

jafi


Cytat: Jakub w Marzec 18, 2019, 11:06Uważaj bo spadniesz z krawędzi Ziemi.
Ależ proszę bardzo: chcesz byle jak, masz byle jak.
Wolność mamy przecie, no nie?

Jakub

Cytat: jafi w Marzec 18, 2019, 12:15Ależ proszę bardzo: chcesz byle jak, masz byle jak.

Ta dyskusja nie ma nic wspólnego z bylejakością, ale za to dużo wspólnego z brakiem podstawowej wiedzy z zakresu fizyki nauczanej w szkole średniej, wciskaniem nieprawdy i wykorzystywaniem braku wiedzy u innych osób w celach zarobkowych.

Także wolność wolnością, a kłamstwo kłamstwem.

jafi

Cytat: Jakub w Marzec 18, 2019, 12:40wykorzystywaniem braku wiedzy u innych osób w celach zarobkowych.
Ależ oczywiście, przecież mam udziały w sklepie, w którym Maciek nabył ten przewód:)
Swoja drogą odpowiedziałeś na moje pytanie do Maćka. Ty Jakub też Maciek?

frywolny trucht

#383
Cytat: Kangie w Marzec 18, 2019, 09:43Mój post nie miał na celu drwić z podanych powyżej przykładów audio, tylko pokazać, że nie warto skakać z 10-piętrowego budynku na betonowy chodnik, żeby przekonać się, że tego skoku nie przeżyjemy.


A widzisz: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24399909,tak-naprawde-to-nie-ma-pewnosci-dlaczego-przezyla-spadla-z.html
OK. Normalnie wiemy, że skok z 10 piętra kończy się zwykle słabo. Szczególnie na beton. Byli śmiałkowie, którzy przeprowadzili testy i my znamy wyniki tych testów. Jest fizyka. Mamy doświadczenia własne ze spadającymi kanapkami, które zawsze spadają dżemem na dół ;) Ale tu jest sytuacja taka, że tak naprawdę nikt nie wie jaka jest budowa, nikt go nie sprawdził, a wszyscy już wiedzą lepiej, że guano.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 13:02Ale tu jest sytuacja taka, że tak naprawdę nikt nie wie jaka jest budowa, nikt go nie sprawdził, a wszyscy już wiedzą lepiej, że guano.

No ale tu przecież masz ustrojstwo, które, jeśli wierzyć deklaracjom producenta, odetnie Cię w chałupie od WiFi i zamieni smartfon w cegłę! Serio, zakładasz, że to może tak działać? C'mon, man! >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY

Jacek, przyznam szczerze, że wpiąłem go na pałę nie sprawdzając czy sa nadrukowane jakieś zalecenia - strzałki.

jafi

Cytat: LampowY w Marzec 18, 2019, 13:16przyznam szczerze, że wpiąłem go na pałę nie sprawdzając czy sa nadrukowane jakieś zalecenia - strzałki.
To daj mu szansę:)
Wepnij w jednym kierunku, potem w drugim.
Jak nie będzie różnicy, to daj spokój...

LampowY

Szkoda na niego czasu. Zamówiłem do radia Beldena 9497 i z tym posprawdzam kierunkowość.
Profigolda oddam żonie do suszenia prania. Gruby jest, można sporo na nim powiesić mokrego  :smok:
A poza tym co ja będę się wsłuchiwał w kierunkowość kabli jak mi preamp szumi i buczy  :o 8)

jafi

Cytat: LampowY w Marzec 18, 2019, 13:45Profigolda oddam żonie do suszenia prania
A to co innego:)
Ale napisz coś o Beldenie: czy kierunek cokolwiek zmienia...

traumeel

Cytat: jafi w Marzec 18, 2019, 13:48Ale napisz coś o Beldenie: czy kierunek cokolwiek zmienia...
I może przy okazji niech Żona coś skrobnie nt. profigolda.
Lepiej schnie czy gorzej? I jak ma się konieczność prasowania prania w porównaniu z typowym sznurkiem.

vasa

Cytat: traumeel w Marzec 18, 2019, 16:34
Cytat: jafi w Marzec 18, 2019, 13:48Ale napisz coś o Beldenie: czy kierunek cokolwiek zmienia...
I może przy okazji niech Żona coś skrobnie nt. profigolda.
Lepiej schnie czy gorzej? I jak ma się konieczność prasowania prania w porównaniu z typowym sznurkiem.
[emoji106][emoji108]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Prasowania proszę w to nie mieszać. Od upgreadowania żelazek są sieciówki.
Polecam np Yarbo. Jego niewątpliwą zaletą jest promień skrętu zbliżony do mojego vana  >:D
Chociaż to fordzisko wydaje się w miejscu zawracać  :o więc jednak to Yarbo trochę słabiej wypada  ;)

dino

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 13:02A widzisz: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24399909,tak-naprawde-to-nie-ma-pewnosci-dlaczego-przezyla-spadla-z.html
OK. Normalnie wiemy, że skok z 10 piętra kończy się zwykle słabo.
A tam 10 piętro. Tu masz też 10 ale Km.
https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/01/26/vesna-vulovic-stewardesa-ktora-przezyla-upadek-z-10-km/
Co nie znaczy, że jak nie sprawdzimy to nie możemy kwestionować. Chociaż wkładanie "anteny" do d. raczej mnie ie interesuje.

Melepeta

Cytat: LampowY w Marzec 17, 2019, 22:16Głównie w cenie 
Tylko patrzeć jak LampowY Neotechy będzie wyprzedawał :)
Zapiszcie mnie na listę kolejkową ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 18, 2019, 13:02A widzisz:
Ale ona nie spadła sama, tylko znajdowała się we wraku. Zdarza się.

LampowY

Cytat: Melepeta w Marzec 18, 2019, 20:22Zapiszcie mnie na listę kolejkową
Jak na listę?
Przecież ja kupiłem Neotecha od Ciebie  ;D

Melepeta

Żartuję przeca :)
I miałem na myśli Neotecha 3080
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

LampowY

3080 to ten głośnikowy?
A to tego mogę sie pozbyć  :)

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Marzec 18, 2019, 20:24Zdarza się

Jak się zdarza, to może warto sprawdzić antenki zanim się je... ? Czy nie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Cytat: dino w Marzec 18, 2019, 18:55Co nie znaczy, że jak nie sprawdzimy to nie możemy kwestionować. Chociaż wkładanie "anteny" do d. raczej mnie ie interesuje.
Rosjanie znani się są ze szpiegostwa ... skradziona dokumentacja filmowa nie wystarczyła. Rozwój napędzają badania i tu widać ich hart i zapał. Tak zamiast w ciemno negować może lepiej poekperymentować ;)