Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: wiki w Luty 10, 2019, 00:22Herbata z pociągu?
Ale o co chodzi???
Dino się na Cejlon wyeksportował.
Ale chyba już mu przeszło :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Zdjęcia zdjęcia zdjęcia...
I eksperymenta....
😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Wróciłem z dalekiej podróży .... 8)

Pablo_NL

Parasound spakowany i pożegnany z honorami wrócił do sprzedawcy. Wszystko wszystkim, ale pyrkanie w lewym kanale oraz łapanie stacji radiowej to już przesada. Zrzucałem to na IC ale na innym jest jednak to samo po rozgrzaniu. Każdemu zdarza się wpadka, to tylko bezduszna elektronika. Być może czas na coś innego, może tym razem lampa jakaś...

dino

Cytat: Pablo_NL w Luty 15, 2019, 21:08to tylko bezduszna elektronika
Jak by była bezduszna to by działała albo nie a tutaj objawiła się cała "dusza" analogu (niestety od złej strony)  ;)

Pablo_NL


Bym coś napisał, ale zejdą się "wybielacze" i tyle z tego będzie...

vasa

Cytat: Pablo_NL w Luty 21, 2019, 23:37

Bym coś napisał, ale zejdą się "wybielacze" i tyle z tego będzie...
Nie pękaj.
Łagodnie Cię potraktujemy [emoji56]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pablo_NL

#332
No ok. Jak już wcześniej pisałem, Parasound Halo poleciał do sprzedawcy, bo był fabrycznie zwalony. Kasa na koncie się już zgadza, więc zaczęło się polowanie na coś innego. Nie dlatego że Parasound jest bee, ale chcę czegoś innego. W związku z tym że nie mam czego słuchać, do salonu wjechał sprzęt zastępczy. Onkyo 9010 po moich modernizacjach, DacMagic 100 - również po modernizacjach + zasilanie z aku, NAS Synology, Xavian Mia II, (pomijam gramofon i preamp), okablowanie full Helix.
No i teraz się zaczyna. Wiadomo że Onkyo nie napędzi ani moich Sonus Fiber, ani Xavianów Xn 250, natomiast zestaw powyżej spięty tym okablowaniem oraz dac gra takiem dźwiękiem, że odechciewa się szukać czegoś innego. Za psie pieniądze pojawiła się tak wspaniała muzyka, ociekająca brzmieniem, sceną i przestrzenią, że szok. Gra to wszystko lepiej niż poprzedni zestaw (gdy był jeszcze sprawny).
Więc jak to jest, im więcej wydasz tym lepszy dźwięk, czy im bardziej wypracujesz synergię (nie ważne jak mało wydasz), tym lepsze efekty??

P.S. Był też spięty Teac u-501 i Onkyo ns-6170, niestety grało to gorzej...

tomekkk1

Nie wiem na co miałby tu ktoś najeżdżać - toć to cała istota bycia szczęśliwym... Kasa nie gra. Nazwa nie gra. Metka nie gra. Tylko Ci gratulować i czekać aż się pochwalisz jakąś fotką. Własna Nirvana nie ma żadnego cennika - proste  :np:

vasa

Dziecko przysłała mi linka do artykułu.
Artykuł jest o firmie Harmonix.

Cytat:Bo oto na ratunek przychodzą podstawki antywibracyjne pod kolce antywibracyjne, które dodatkowo eliminują zakłócenia elektroniczne i polepszają kolory w Twoim telewizorze. Tysiąc czterysta za komplet ośmiu to jak dać w ryj producentowi, aż żal nie skorzystać. Osobiście zamówiłem takie pod komputer, żeby mi się lepiej memy w Photoshopie sklejało.

Miłej lektury: https://tonskladowy.pl/artykuly/harmonix-audiofilska-firma/

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Zaraz Cię wszyscy zjedzą  ;D
Przecież nikt się nie przyzna, że jest idiotą, który dał sobie wcisnąć kit. Będą szli w zaparte i udowadniali ci, że masz za mało rozdzielczy system  :np:

vasa

Cytat: Jakub w Marzec 16, 2019, 12:56
Zaraz Cię wszyscy zjedzą  ;D
Przecież nikt się nie przyzna, że jest idiotą, który dał sobie wcisnąć kit. Będą szli w zaparte i udowadniali ci, że masz za mało rozdzielczy system  :np:
Ale przecież to nie ja napisałem [emoji50]
Ja tylko wkleiłem link we właściwym miejscu [emoji38]
A, poza tym, nie sądzę że jest u nas ktoś kto byłby skłonny uwierzyć w takie rzeczy[emoji12]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Marzec 16, 2019, 12:29kolce antywibracyjne
Kolce nie mają działania antywibracyjnego. To jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najtrudniejszych do wyplenienia mitów audio. Jedynym sensownym zastosowaniem kolców jest przebicie dywanu/wykładziny i oparcie się na twardym podłożu, tudzież wypoziomowanie sprzętu dzięki możliwości regulacji wysokości. Natomiast podstawki pod kolce faktycznie mogą być antywibracyjne, tylko że ... po co wtedy kolce?  :D 
Ceny takich ustrojstw to już osobny rozdział, zazwyczaj przekraczają granice absurdu.

frywolny trucht

Kłopot polega na tym, że blogger pisze o podkładkach antywibracyjnych pod kolce antywibracyjne, a sklep o podkładkach antywibracyjnych pod kolce :)
https://www.premiumsound.pl/manufacturer/harmonix
Nie widzę w ogóle w ofercie Harmonixa kolców, ale mogą antywibracyjne: https://www.avstore.pl/akcesoria-gramofonowe/nagaoka-ins-su01-referencyjne-stozki-antywibracyjne.html Choć będąc precyzyjnym- to nie są kolce to są stożki ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2019, 16:09
Kłopot polega na tym, że blogger pisze o podkładkach antywibracyjnych pod kolce antywibracyjne, a sklep o podkładkach antywibracyjnych pod kolce :)
https://www.premiumsound.pl/manufacturer/harmonix
Nie widzę w ogóle w ofercie Harmonixa kolców, ale mogą antywibracyjne: https://www.avstore.pl/akcesoria-gramofonowe/nagaoka-ins-su01-referencyjne-stozki-antywibracyjne.html Choć będąc precyzyjnym- to nie są kolce to są stożki ;)
Dystrybutor nazywa je naprzemiennie stożkami lub kolcami. Opis to stek bzdur:
Cytatwysokiej jakości kolce antywibracyjne[/size] [/size]poprawiające klarowność[/size] [/size]oraz[/size] [/size]definicję brzmienia[/size] [/size]w zakresie niskich oraz średnich tonów, jednocześnie[/size] [/size]zwiększając zakres dynamiki[/size] [/size]i[/size] [/size]sceny dźwiękowej[/size].[/size]Stożki antywibracyjne to połączenie stali nierdzewnej oraz izolatora wykonanego z rubinu. INS-SU01 zaprojektowano z myślą o gramofonach, które są podatne na pionowe wibracje o niskich częstotliwościach[/color][/size]© Nagaoka INS-SU01 – Referencyjne stożki antywibracyjne - www.AVstore.pl [/size]https://www.avstore.pl/akcesoria-gramofonowe/nagaoka-ins-su01-referencyjne-stozki-antywibracyjne.html[/size][/font]


Jak już wspomniano, kolce nie mają działania antywibracyjnego.
Żaden sztywny, niesprężysty element nie potrafi izolować od wibracji, niezależnie od tego z jakiego materiału został wykonany. Zatem rubin również nie izoluje od wibracji, chyba że "poeta" miał na myśli izolację elektryczną, to fakt, jest izolatorem elektrycznym, ale w  kontekście wibracji powołanie się na izolacyjność elektryczną jest nadużyciem i wprowadzaniem w błąd.


Nie twierdzę że diwajs nie ma żadnego wpływu na brzmienie, może mieć wpływ, ale na pewno na zupełnie innej zasadzie. Nie na zasadzie izolacji od wibracji czy też ich tłumienia, lecz raczej na zasadzie twardego, sztywnego oparcia o solidne podłoże.

frywolny trucht

Wydaje mi się, że szkoda czasu na wypociny tego ton składowy. Przeginki Pacuły nie dziwią, euforia musi być :) , ale ten koleś jest pustym tworem czasów gdy każdy może założyć swojego bloga, kanał na jutubie i pieprzyć głupoty. G widział, g wie, a się mundruje.

https://www.youtube.com/watch?v=EB9yK8pFSz4

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2019, 16:35Wydaje mi się, że szkoda czasu na wypociny tego ton składowy. Przeginki Pacuły nie dziwią, euforia musi być  , ale ten koleś jest pustym tworem czasów gdy każdy może założyć swojego bloga, kanał na jutubie i pieprzyć głupoty. G widział, g wie, a się mundruje.
+100 :) . W końcu się w czymś zgadzamy :)

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2019, 16:35szkoda czasu na wypociny tego
No ale ja się nie odnosiłem do "wypocin" blogera tylko do pierdół i bredni które są zamieszczone na stronie dystrybutora.

frywolny trucht

#343
A ja sobie poszedłem w bok ;) W każdym razie na wyposażeniu kolców Nagaoki jest taśma dwustronna. Jak rozumiem kleimy stożek. To ta taśma na pewno absorbuje :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"Z czasem powstała opinia, że ostre zakończenia kolców mają bardzo małą powierzchnię styku, więc zapewniają minimalne przejście drgań na podłogę. Jednak zgodnie z teorią drgań w konstrukcjach stałych i przedmiotów, stożek (kolec) może zapewnić również efektywną transmisję wibracji (poprzez ,,sztywne" połączenie), co potwierdzają badania opublikowane w ,,Hi Fi News" (lipiec i sierpień 2002), według których poziom drgań podłogi jest ponad sto razy wyższy w przypadku zastosowania kolców niż gdy użyjemy gumowych nóżek.
Jak to jest, że według internautów kolce pod kolumny głośnikowe raz poprawiają brzmienie, a innym razem pogarszają? Otóż, zależy to od konstrukcji podłogi, rozmieszczenia wyposażenia w pomieszczeniu, rezonansów własnych pomieszczenia, głośności muzyki, wrażliwości słuchacza. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy warto je stosować na naszych, polskich podłogach. Ale warto stosować lepsze metody tłumienia niepożądanych wibracji.
Idealnym rozwiązaniem są kolce z elementami tłumiącymi drgania, specjalne absorbery lub, niestety dość drogie, podstawy antywibracyjne. Jeśli ktoś potrzebuje tani i łatwy sposób na stłumienie wibracji to polecamy nóżki z miękkiej gumy lub ewentualnie grubego filcu. W każdym bądź razie warto przeprowadzić własne doświadczenia z różnymi materiałami (mata bitumiczna, różne odmiany sorbotanu)."

http://kolumny-glosnikowe.pl/kolce-pod-kolumny/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Mnie najlepiej sprawdził się tanofilski pumeks pod kolumnami.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: Melepeta w Marzec 16, 2019, 20:36
Mnie najlepiej sprawdził się tanofilski pumeks pod kolumnami.

Ja też mam na pumeksach :)

A tu nowy poziom ściemy: http://bazodrut.pl/?p=1623

Chociaż nie, piegów jednak nic nie przebije.

Melepeta

Bazodrutów miałem kilka. Zasilające Mk2, DeLuxe i ostatnio Killera. Miałem jeszcze interkonekty DeLuxe. Co mogę powiedzieć? To, że właśnie na Deluxie usłyszałem po raz pierwszy, co sieciówka potrafi zrobić z graniem systemu. A był on wtedy jeszcze bardzo budżetowy i nie dopracowany. Za to doświadczenie jestem Bazodrutowi wdzięczny, nic poza tym. Są o wiele lepsze kable w tych cenach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Akurat link nie jest do kabli tylko do anten rca :)