Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Piotrek, liczyłem , że się wypowiesz w sprawie tych głowic w TEACu  >:(
Ja studyjnego magnetofonu nie kupię. Za drogi, za wielki i nie mam takich potrzeb.

paul_67

Moim zdaniem jest w porządku.Kołki prowadzące taśmę nie są wytarte co świadczy o niedużym przebiegu.Na Twoim miejscu bym w to wchodził.

pmcomp

#227
Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 18:19
Piotrek, liczyłem , że się wypowiesz w sprawie tych głowic w TEACu  >:(
Ja studyjnego magnetofonu nie kupię. Za drogi, za wielki i nie mam takich potrzeb.

Widać, że grały bardzo dużo bez dwóch zdań. To jest inny typ glowicy z ostrym czolem i jie widac ze zdęcia dużo. Na oko trzeba. Jak powinny wyglądać czoła nowych masz na zdjęciu. One są slabe ze ni widac szczegolow. A moze specjalnie sa takie slabe? Widac na obudowach jakies kropki. Same glowice tez uswinione jak cholera. Moim zdaniem ta maszyna dlugo nie byla uzywana.
Polak dobra rada, ja się nie podejmuję. W moim Otari MX-50 wygladały podobnie a gral jak zloto. Musisz sam podjac decyzję.
Gdyby to byla moja kasa to na podstawie takich zdjec bym nie kupil. Chyba ze za tysiaka.
Moim zdanie  lepie kupic polprofesjonalna maszyne dwusladową. Paul67 i mirek24 mają do sprzedania Tascama 32. Bardzo dobra maszyna. Jeden w Warszawie drugi chyba w Poznaniu. Cena obu moim zdaniem atrakcyjna.

Pozdro

frywolny trucht

#228
Jak czytałem opis aukcji to tam stało " dwuśladowy półprofesjonalny".

Ja bym brał :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

pmcomp, piszesz chyba o głowicach Teac'a z ostatniego zdjęcia.Te są rzeczywiście uświnione, jednak to dwie różne maszyny.

MAC

#230
Też mi się wydaje, że pmcomp pisze o zdjęciach wklejonych przez kawosza.
A Paul z tego co mi pisał już albo sprzedał albo zrezygnował a jeśli Mirek ma to bardzo proszę o kontakt na PW.
Wolę kupić z pewnych rąk.

frywolny trucht

No dobra, to ja go kupię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Goń się  ;D
Daj mi czas do końca tygodnia. Poza tym negocjuję lepszą cene niż ta z alle.

frywolny trucht

Kupisz ode mnie. Moje ręce są pewne, jeszcze nie drżą :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2016, 20:38
Kupisz ode mnie. Moje ręce są pewne, jeszcze nie drżą :)
Jaaaasne....
Miesiąc akaja miałeś i popsułeś ;)

frywolny trucht

To syn, taką muzykę nagrywał, że zepsuł.  A ostrzegałem go, że ordynarne rapy to nie jest to co pasuje szpulakom i mogą się psuć :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 09:32
Wątek w sam raz dla mnie  ;D

Panowie, proszę o ocenę stanu tego uzębienia  ;)


Pisałem o tych glowicach, ktore pokazał masza. Slabe zdjecia ale na jednym widac ze nie jest najlepiej.

Te z drugiegozdjecia to zlom. Widać, ze po wyczyszczeniu toru będą wżery.

Ja z doswiadczenia glowicom stawiam poprzeczke bardzo wysoko.

Dlatego moje wszytskie trzy dwuslady maja idealne glowice :).

Pozdro


pmcomp

Ja tam za PRLem nie tesknie. Na zachód slabo bylo z jezdzeniem.

MAC

No dobra, to przyznawać się kto ma co tam fajnego do sprzedania w dobrym stanie?
Pralek nie przyjmuję  ;D

Proszę o pośpiech bo zaraz wolnych zaskórniaków może nie być - jest wiele pokus ;)

frywolny trucht

To naprawdę bardzo interesujące, że wszystkie maszyny studyjne są w stanie cudownym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

#241
Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2016, 22:30
To naprawdę bardzo interesujące, że wszystkie maszyny studyjne są w stanie cudownym.

Nie, niestety nie wszystkie, Trzeba tylko takie wyszukać i zakupić. To proste :).
A masza po prostu sam nie wie co ma kupić.
Ja z tego tematu wysiadam. Wszystko co i jak kupić moim zdaniem już napisano.
Trzy maszyny poleciłem. Jedna znam bardzo dobrze bo sam się nad nią zastanawiałem dwa lata temu. Drugiej od PAula67 nie znam. Trzecia od Wojtka z Rogalowa. To chyba aż za duzy wybór :).

Powodzenia.

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 16, 2016, 22:33A masza po prostu sam nie wie co ma kupić.

No mniej więcej tak właśnie jest.
Znawcy nie zgrywam, otwarcie piszę, że kompletnie się na tym nie znam.
Swoje potrzeby wczoraj określiłem. Niby czytają i piszą tu ludzie, którzy niby podobno mają coś do sprzedania ale to widać jakiś wstyd  coś zaproponować. Widocznie ktoś chce mieć ubaw jak wtopę zaliczę.
Ok, pomocy znikąd.
Sam sobie poradzę, tematu nie było.

frywolny trucht

To [wulgaryzm] mogę go kupić, czy nie mogę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: pmcomp w Marzec 16, 2016, 17:35Ale ... słyszałem, że może będzie do sprzedania Studer A62.
Kurcze to bardzo piękna maszyna. Jak odbierałem swojego Telefunkena to  Wojcek nie mówił nic o chęci sprzedaży tego Studer'a. Rasowy sprzęt.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#247
No dobra, jest taka sytuacja...

Revox B77 MkII wersja high speed 19/38.
Po kapitalce ok rok temu. Wymieniono wszystkie paski, rolki oraz głowice na nowe (na głowicach jeszcze farbka zielona i czerwona jak na nowych). Obudowa nowa Nextel. Pracował w radiu.
Są kwity na naprawę. Magnetofon od firmy z pisemną 12 miesięczna gwarancją.
Skalibrowany pod BASF EMTEC PER528.

Warto?

kawosz

Po opisie warto to cywilna wersja PR 99 . Będzie Ci też chyba pasował wizualnie  :) . Z racji tego że to maszyna cywilna jest bardziej delikatny od PR ale przecież nie będziesz go katował .

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 18, 2016, 09:29
No dobra, jest taka sytuacja...

Revox B77 MkII wersja high speed 19/38.
Po kapitalce ok rok temu. Wymieniono wszystkie paski, rolki oraz głowice na nowe (na głowicach jeszcze farbka zielona i czerwona jak na nowych). Obudowa nowa Nextel. Pracował w radiu.
Są kwity na naprawę. Magnetofon od firmy z pisemną 12 miesięczna gwarancją.
Skalibrowany pod BASF EMTEC PER528.

Warto?

Zależy za ile.



Brak elektronicznego licznika w porownaniu do PR99, a on jest fajny i sie z jego funkcjonalnosci korzysta.
Reszta baaardzo podobna do PR99.
Z tego co pamiętam nie ma wyprowadzonych potencjometrów regulacyjnych na frontową almo spodnią ścianę jak kto woli.

pozdro