Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Ale to krzywe się odsyła :)
Na pewno warto się zdecydować na jeden system mocowania bo zdejmowanie i nakładanie nab...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Skoro są już NABy to szkoda je w szuflandii trzymać.

Plastiki Pyrala mają jakiś syf w środku i strasznie napierd..... ją.
To jakaś masakra. Kupiłem ich dwie taśmy na plastikach i obie to grzechotki.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Grzechoczą  :D

Teraz Paul się zdecydować swoje naby wystawić  >:(

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Tak.
Omijać szerokim łukiem.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Tam w środku jest jakiś okruch plastiku, który lata jak się szpula kręci.
Jak będzie leżał też będzie latał. Mniej ale będzie.

elem

A nie sie go wytrzepać/wyjąc tego okrucha? To pewnie wada fabryczna jednej sztuki.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Marzec 24, 2016, 18:34
A nie sie go wytrzepać/wyjąc tego okrucha? To pewnie wada fabryczna jednej sztuki.
Dwóch, a w moim przypadku to 100%  :P
Próbowałem. To musi być większe od dziury na szpindel czy jak tam to się zwie.

elem

Wg mnie do reklamacji. Kupowałes od wrocławskiego dystrybutora?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Tak.
Nie będę się pierdzielił tylko więcej nie kupię na ich plastikach.
Taśma jest ok i już przewinąłem na plastiki Revoxa.

pmcomp

Kupowanie wszelkich takich i innych taśm gdy dostepne są EMTEC PER528 za 50 zł/1000m jest ... GŁUPOTĄ !!!
:)

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 22:57Kupowanie wszelkich takich i innych taśm gdy dostepne są EMTEC PER528 za 50 zł/1000m jest ... GŁUPOTĄ !!!

No i zajebiście. Żeś wyskoczył jak Philips z indyjskich :)
Dwukrotnie prosiłem o odsprzedanie dwóch sztuk do czasu kolejnego zamówienia.
Chętnych nie było... a teraz to głupota. Nich Ci będzie.

Do samych taśm RMG nic nie mam. Dupne są tylko plastikowe szpule. Ich alusów nie znam.

pmcomp

#464
Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 23:01
Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 22:57Kupowanie wszelkich takich i innych taśm gdy dostepne są EMTEC PER528 za 50 zł/1000m jest ... GŁUPOTĄ !!!

No i zajebiście. Żeś wyskoczył jak Philips z indyjskich :)
Dwukrotnie prosiłem o odsprzedanie dwóch sztuk do czasu kolejnego zamówienia.
Chętnych nie było... a teraz to głupota. Nich Ci będzie.

Do samych taśm RMG nic nie mam. Dupne są tylko plastikowe szpule. Ich alusów nie znam.


Nie rozumiem Twoich ... "pretensji". Tasmy z Polskiego Radia kupuje grupowo dla znajomych co najmniej od 18-u miesięcy. Ale nie ogłaszam się o tym ani w gazeta.pl ani na allegro. Tylko dla magnetofoniarzy. NAwet kiedys frywolny dostał ode mnie propozycję. Nie skorzystał.
Trudno żebym się z tego tłumaczył lub nie, nie uważasz?

:o

A tasmy te są czasem dostępne na allegro. Dla każdego. Także po 50 zł/szt.
Ale każdy kupuje to na co ma ochotę i za ile ma ochotę :).

BTW tak krzywych aluminiowych i nowych szpul jak od RMG nigdy nie widziałem, to totalna porażka jest.

Pozdro



MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04Nie rozumiem Twoich pretensji. Tasmy z Poleskiego Radia kupuje grupowo dla znajomych co najmnniej od 18-u miesięcy. Ale nie ogłąszam się o tym ani w gazeta.pl ani na allegro.

Nie rozumiem Twojego nierozumienia.
Że ktoś robi inaczej niż Ty to już jest głupota?

Powtórzę - prosiłem dwukrotnie o odstąpienie dwóch taśm emteca. Nikt mi nie zaproponował więc kupiłem RMG.
Czyli jestem głupi tak?

A co ma do tego gazeta.pl i allegro jest już poza moją percepcją  ;D

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 23:08
Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04Nie rozumiem Twoich pretensji. Tasmy z Poleskiego Radia kupuje grupowo dla znajomych co najmnniej od 18-u miesięcy. Ale nie ogłąszam się o tym ani w gazeta.pl ani na allegro.



Nie rozumiem Twojego nierozumienia.
Że ktoś robi inaczej niż Ty to już jest głupota?

Powtórzę - prosiłem dwukrotnie o odstąpienie dwóch taśm emteca. Nikt mi nie zaproponował więc kupiłem RMG.
Czyli jestem głupi tak?

A co ma do tego gazeta.pl i allegro jest już poza moją percepcją  ;D

Ależ nie ... kupiłeś po prostu ZŁE taśmy. Nastepnym razem kup z Polskiego Radia. Telefon do mnie masz, wystarczy powiedzieć.

BTW każda tasma o grubosci 35um ( o 25um czy 18um już nie wspominam) jest gorsza od tasmy o grubosci 50um z prostego powodu ... jest mnie wytrzymała mechanicznie i bardziej podatna na odkształcenia mechaniczne spowodowane temperaturą i naciagiem mechanicznym.

Pozdro

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 18:57plastiki Revoxa

Bajer polega na tym, że na stojąco, gdy układ stabilizujący szpule nieco już za podatny ( wyrobiona sprężynka dociskowa na szpindlu)- też potrafią nieprzyjemnie popiskiwać. W tym kierunku zmierzałem gdy wspominałeś o hałasie z Pyrala.

p.s. Kupiłem złe taśmy LPR 35 i nagrywają super. Albo magnetofon niewystarczająco profesjonalny :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04A tasmy te są czasem dostępne na allegro. Dla każdego. Także po 50 zł/szt.

Obecnie nie są. Jakby były to bym tu nie prosił.

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04Trudno żebym się z tego tłumaczył lub nie, nie uważasz?

Co ty pierdzielisz? Nawaliłeś się z wieczora?
Kto ma do Ciebie pretensje?

Wpadasz ni z juchy ni z pietruchy i dopierdalsz mi, że głupota jest kupowanie innych taśm niz te co ty kupujesz, do których zresztą ja nie mam dostępu.  :o

pmcomp

#469
Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 23:11
Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04A tasmy te są czasem dostępne na allegro. Dla każdego. Także po 50 zł/szt.

Obecnie nie są. Jakby były to bym tu nie prosił.

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:04Trudno żebym się z tego tłumaczył lub nie, nie uważasz?

Co ty pierdzielisz? Nawaliłeś się z wieczora?
Kto ma do Ciebie pretensje?

Wpadasz ni z juchy ni z pietruchy i dopierdalsz mi, że głupota jest kupowanie innych taśm niz te co ty kupujesz, do których zresztą ja nie mam dostępu.  :o

Wydaje mi się, że masz pretensję, że nikt nie odsprzedał Ci dwóch tasm PER528. Wyartykułowałeś to bardzo wyraźnie.

I mi się wydaje, że wezmę sobie na wstrzymanie w pisaniu na AM w częsci o magnetofonoach. Do zobaczenia może wkrótce  >:( >:( >:(

Jestem przekonany, że każdy magnetofonowy user dojdzie do pewnej wiedzy SAM, bez mojej pomocy. Nie ma nic lepszego niż własne błędy i porażki. Stara życiowa prawda.

Pa. Powodzenia.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2016, 23:10Kupiłem złe taśmy LPR 35 i nagrywają super. Albo magnetofon niewystarczająco profesjonalny :)

Moja głupota też bardzo dobrze na nich gra :)
Kupiłem 20 szt po 24$ bez szpul.

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:13
Wydaje mi się, że masz pretensję, że nikt nie odsprzedał Ci dwóch tasm PER528. Wyartykułowałeś to bardzo wyraźnie.

Chrzanisz...
Wytłumaczyłem dlaczego kupiłem RMG. I nie z głupoty tylko dlatego, że nie mam do innych nowych dostępu.

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:13Jestem przekonany, że każdy user dojdzie do wiedzy SAM, bez mojej pomocy.

Podzielam Twoje przekonanie...

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 23:01
Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 22:57Kupowanie wszelkich takich i innych taśm gdy dostepne są EMTEC PER528 za 50 zł/1000m jest ... GŁUPOTĄ !!!

No i zajebiście. Żeś wyskoczył jak Philips z indyjskich :)
Dwukrotnie prosiłem o odsprzedanie dwóch sztuk do czasu kolejnego zamówienia.
Chętnych nie było... a teraz to głupota. Nich Ci będzie.

Do samych taśm RMG nic nie mam. Dupne są tylko plastikowe szpule. Ich alusów nie znam.

Cytat: masza w Marzec 24, 2016, 23:15
Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:13
Wydaje mi się, że masz pretensję, że nikt nie odsprzedał Ci dwóch tasm PER528. Wyartykułowałeś to bardzo wyraźnie.

Chrzanisz...
Wytłumaczyłem dlaczego kupiłem RMG. I nie z głupoty tylko dlatego, że nie mam do innych nowych dostępu.


Cytuję: Dwukrotnie prosiłem o odsprzedanie dwóch sztuk do czasu kolejnego zamówienia.
Chętnych nie było... a teraz to głupota. Nich Ci będzie.


Poczytaj między wierszami.

A jak już kupiłes RMG to trzeba było kupić SM911 o grubosci 50um. Z opisanych powodów. Albo trzeba było kupić, jak Ci radziłem, magnetofon który przyjmuje tasmy na bobince o srednicy 12".

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 23:17Cytuję: Dwukrotnie prosiłem o odsprzedanie dwóch sztuk do czasu kolejnego zamówienia.
Chętnych nie było... a teraz to głupota. Nich Ci będzie.


Cytat: pmcomp w Marzec 24, 2016, 22:57Kupowanie wszelkich takich i innych taśm gdy dostepne są EMTEC PER528 za 50 zł/1000m jest ... GŁUPOTĄ !!!