Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 18:54
Zawsze kupującemu można się "dorzucić" do inwestycji.
Nie udawajmy świetych :)



Maciek ja Wam naprawdę dobrze życzę :))


MAC

Cytat: elem w Marzec 25, 2016, 19:01masza, ale ja nie o hometaping myślę :)
Od tygodnia to moja ulubiona dyscyplina  ;D

miniabyr

Cytat: paul_67 w Marzec 25, 2016, 18:56
Jestem z natury nieufny i taka taśmę matkę bym musiał osobiście przegrywać, aby mieć pewność z czym mam do czynienia :)
Ceny za ten nośnik analogowy są bardzo wysokie.Pewnie z czasem trochę spadną,ale musi być większa konkurencja. W mojej głowie kołacze się taka analogia do plików cyfrowych  wysokiej rozdzielczości. Przerobienie 16bit/44.1kHz na plik wysokiej rozdzielczości to chwila .Czy  kupując taki plik z muzyką z lat 90' w wysokiej rozdzielczości nie jestesmy robieni w balona jesli on został nagrany w oryginale na np. 48kHz i 20bit .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: paul_67 w Marzec 25, 2016, 18:56Jestem z natury nieufny i taka taśmę matkę bym musiał osobiście przegrywać, aby mieć pewność z czym mam do czynienia :)

Godzinę temu dostałem od Koszura maila z ostatnim zdaniem Nowe tytuły – już się kopiują!  ;D



frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 19:03Od tygodnia to moja ulubiona dyscyplina 

Ja nawet czuję jak chudnę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Jesteśmy robieni w balona na każdym kroku i na tym polega zabawa.Ktoś zyskuje, ktoś traci (płaci).Najlepiej się żyje w błogiej nieświadomości ...

jamówię

Cytat: miniabyr w Marzec 25, 2016, 19:05
Cytat: paul_67 w Marzec 25, 2016, 18:56
Jestem z natury nieufny i taka taśmę matkę bym musiał osobiście przegrywać, aby mieć pewność z czym mam do czynienia :)
Ceny za ten nośnik analogowy są bardzo wysokie.Pewnie z czasem trochę spadną,ale musi być większa konkurencja. W mojej głowie kołacze się taka analogia do plików cyfrowych  wysokiej rozdzielczości. Przerobienie 16bit/44.1kHz na plik wysokiej rozdzielczości to chwila .Czy  kupując taki plik z muzyką z lat 90' w wysokiej rozdzielczości nie jestesmy robieni w balona jesli on został nagrany w oryginale na np. 48kHz i 20bit .


Pewnie tak,dziś u Koszura widziałem kolejną najlepszą,która to już nie zliczę,inkarnację KOB. Tym razem z Mofi. Cena 350 zeta za dwa placki 45rpm. To nie jest robienie w bambuko?
Takich przykładów jest masa,dlatego cieszcie się szpulakami,ja nikomu do kieszeni nie zaglądam,nie stać mnie,ale chętnie poczytam :))

MAC

Cytat: paul_67 w Marzec 25, 2016, 19:10Jesteśmy robieni w balona na każdym kroku i na tym polega zabawa.Ktoś zyskuje, ktoś traci (płaci).Najlepiej się żyje w błogiej nieświadomości ...

750zł to niemiłosiernie dużo kapusty jak za 40 min muzyki. Ja tyle nie zarabiam żeby pozwolić sobie na takie przyjemności. A nawet jakbym zarabiał to jest wiele fajniejszych rzeczy za te pieniądze.
Chciałbym aby można było porównać materiał za te 750zł do takiego samego materiału przegranego z płyty xrcd za 150zł na taśmę.

MAC

Jak często trzeba odstawiać takie czary?


kawosz

Wprawdzie teraz słucham taśmy od Petera ale z czystym sumieniem powiem że śpulak daje nie mniejszą a nawet większą radochę jak się nagra samemu . Co do sklepowych to pewnie jakąś kupię może dwie czy trzy ale na pewno nie oprę swojej kolekcji na nich bo mnie nie stać .

wojtek41

Używam średnio raz w tygodniu.

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 19:15750zł to niemiłosiernie dużo kapusty jak za 40 min muzyki. Ja tyle nie zarabiam żeby pozwolić sobie na takie przyjemności. A nawet jakbym zarabiał to jest wiele fajniejszych rzeczy za te pieniądze.
Chciałbym aby można było porównać materiał za te 750zł do takiego samego materiału przegranego z płyty xrcd za 150zł na taśmę.

No moment. Jak wiadomo źle nagrany CD po przegraniu na szpulaka zyskuje. W linii prostej- szpulak ulepsza. Czyli profesjonalna kopia tego limitowanego wydawnictwa na szpuli powinna zagrać jeszcze lepiej. Czy szpulak ulepsza tylko CD, a kolejne kopie materiału na taśmie tracą na blasku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Przegrywam właśnie z pr99 z 38 na 19 na Dziadka . Brzmi naprawdę zajefanie  ;D a jak coś tracę to chmurka z tym  ;)

miniabyr

Maciek to zależy od ilości przesłuchanych taśm.Musisz wypróbować i np po 20 przesłuchanych (całych) taśmach wykonać  czary mary. A potem spróbować z inną częstotliwością .Cytuję za Wojckiem "najlepiej słychać to na wysokich częstotliwościach -robią się precyzyjniejsze. Ja mam wrażenie ,że dźwięk robi się bardziej precyzyjny.  Ja demagnetyzuję głowicę  raz w tygodniu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 25, 2016, 19:38No moment. Jak wiadomo źle nagrany CD po przegraniu na szpulaka zyskuje. W linii prostej- szpulak ulepsza. Czyli profesjonalna kopia tego limitowanego wydawnictwa na szpuli powinna zagrać jeszcze lepiej. Czy szpulak ulepsza tylko CD, a kolejne kopie materiału na taśmie tracą na blasku?


Nie wiem, nie przegrywałem taśmy na taśmę bo niby gdzie? Jestem raczkującym jednośpulowcem :)
Za to wiem jak gra xrcd nagrany na taśmę. BAJKA!

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 25, 2016, 19:42Maciek  zależy od ilości przesłuchanych taśm.Musisz wypróbować i np po 20 przesłuchanych (całych) taśmach wykonać  czary mary. A potem spróbować z inną częstotliwością .Cytuję za Wojckiem "najlepiej słychać to na wysokich częstotliwościach -robią się precyzyjniejsze. Ja mam wrażenie ,że dźwięk robi się bardziej precyzyjny.  Ja demagnetyzuję głowicę  raz w tygodniu.

Aż tak często?
Czyli trzeba mieć to ustrojstwo na własność.

Jednego się juz nauczyłem - śpulak bezlitośnie drenuje zaskórniaki  :o

kawosz

Demagnetyzery są na allegro nie są drogie .

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 19:46
Cytat: miniabyr w Marzec 25, 2016, 19:42Maciek  zależy od ilości przesłuchanych taśm.Musisz wypróbować i np po 20 przesłuchanych (całych) taśmach wykonać  czary mary. A potem spróbować z inną częstotliwością .Cytuję za Wojckiem "najlepiej słychać to na wysokich częstotliwościach -robią się precyzyjniejsze. Ja mam wrażenie ,że dźwięk robi się bardziej precyzyjny.  Ja demagnetyzuję głowicę  raz w tygodniu.

Aż tak często?
Czyli trzeba mieć to ustrojstwo na własność.

Jednego się juz nauczyłem - śpulak bezlitośnie drenuje zaskórniaki  :o

NIE MARUDŹ !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: kawosz w Marzec 25, 2016, 19:47nie są drogie

Suma wszystkich niedrogich akcesoriów zaczyna mi dorównywać wartości magnetofonu  ???

wojtek41

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 19:46śpulak bezlitośnie drenuje zaskórniaki 
Ale ile muzyki zyskasz  :D 

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 25, 2016, 19:48NIE MARUDŹ !



;D

Na znak protestu dzisiaj jestem melomanem cyfrowym  :)

kawosz

Cytat: masza w Marzec 25, 2016, 19:49Suma wszystkich niedrogich akcesoriów zaczyna mi dorównywać wartości magnetofonu 

Ale to tylko na początku ;) .No i masz kilometry taśmy  więc najdroższe już za Tobą :)

MAC

Serpentyny nie liczyłem, une już przekroczyły wartość grata  >:(
Tyle, że ja gupi jestem bo kupuje nie te taśmy co powinienem a powinienem te, które mi się na szpule nie mieszczą  ;D

frywolny trucht

Ale marudny jesteś naprawdę. Pierwszy raz masz coś co nie degraduje dźwięku, a wręcz przeciwnie i jeszcze źle?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93