Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


frywolny trucht

Masakreczka
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Zawsze możesz całun uszyć  ;D

gratefullde

Wystarczy włączyć puste szpulki na moment i kurz spadnie :) Serio :)

Chyba, że sie przykleił :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Na szczęście do moich można trafić, ale rzeczywiście 500-700 zł plus koszty przesyłki lecą jak nic.
I rzeczywiście zastanawiałem się nad jakimś pokrowcem
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Marzec 29, 2016, 21:07Wystarczy włączyć puste szpulki na moment i kurz spadnie  Serio 

A Ty co taki zorientowany, ha?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Takie to wydaje mi się, że do większości będą pasowały.
Fajne ale cena nie fajna.

paul_67

Na Twoim masza, kurzu nie widać. Kolor ma taki :)

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Marzec 29, 2016, 21:12A Ty co taki zorientowany, ha?



Też mam szpulki :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: paul_67 w Marzec 29, 2016, 21:15Na Twoim masza, kurzu nie widać. Kolor ma taki :)

A to akurat święta prawda jest :)

paul_67

Pikne, tylko magnetofon dokupić i masz całość :)

frywolny trucht

Dziś- po tygodniu od zakupu- przyszedł przyrząd do cięcia taśmy. Bardzo solidny, ciężki, podklejony jakimś zamszykiem, żeby się nie ślizgał. No i nowy. Ciekawe, że je się ciągle produkuje.
http://www.ebay.pl/itm/Splicing-block-AMB-outil-bloc-decoupage-bandes-magnetiques-montage-couper-tape-/111263883289?hash=item19e7d82019:g:hcAAAOxycmBS4Wwk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przyszła też leader tape, vorlaufband, bande amorce -czyli rozbiegówka po polsku- i taśma klejąca. No to dziś się zabawimy. Takie pytanko. Na jednym śmiesznym filmiku widziałem, że człowiek dokleja rozbiegówkę od dołu i góry. Z dwóch stron. Nie starczy od spodu podkleić? Przy okazji fajny patent, opisał rodzaj taśmy na rozbiegówce. Szpula zawsze może się zamienić,a rozbiegówka nie zginie :)

Oto filmik:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A do mnie jeszcze nic nie przyszło. Ani rozbiegówka ani klajster do niej ani obcinarka Revoxa  >:(

kawosz

Wystarczy od dołu . To możesz już mixy kleić ;D


MAC

Gilotynka przyjechała.
Fajna, poręczna i ostra.



Ale rozbiegówki z taśma klejącą utknęły gdzieś we Frankfurcie  :(

MAC

Rozbiegówki przyjechały, taśma klejąca też.
Pierwsza szpula obklejona bezbłędnie.
Kolejna sprawność zdobyta ;)

frywolny trucht

Ja też, ja też. I trzyma nawet. No to jesteśmy zuchy. Bądź bohaterem w swoim domu  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Postanowiłem pierwszy  ??? raz wymyć głowice i cały tor przesuwu.
No i wacik po tym zabiegi był... czysty. Dobre taśmy czy teściowa bez mojej wiedzy szmatą wyczyściła wcześniej?  :o

kawosz

Dobre  taśmy . Kupiłeś przecież nowe .

MAC

Jest też kilka używanych, nieznanego pochodzenia kupionych dla szpul.
Używałem ich bardzo często do nauki. Widać tez nie były bardzo zjechane.

kawosz

Na pewno były dobrze przechowywane . Mam teorię nie wiem czy ona jest słuszna ale częste używanie taśmy jest wskazane . Przy odtwarzaniu taśma samoczynnie się czyści . Jacek ma np te swoje maxwlle które sprzedaje  w dobrym stanie .

MAC

A teraz pytanie, czy aby na pewno taśmy powinny być przechowywane w foliowym kondonie?

kawosz

#599
Ja tak przechowuje tylko te nowe do których mam kondony . Za 20 lat się okaże czy będą w taki stanie jak te stare które mam  ;D . Kupiłem jakiś czas temu 20 szt z TVP na bobinkach i one są bez kondonów :)
To Królowa Śniegu  ;D