Kupię kolumny - monitorki

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 16, 2019, 13:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Kupię jak wyżej do zestawu z ONKYO FR-435 coś fajnego nie za drogiego w granicach 200 zł - pokoik ok 14 m2. Monitorki najlepiej do 45 cm wysokości.

Ewentualnie coś lepszego cenowo i dorzucam fajne słuchaweczki sportowe bluetooth Huawei AM61 - oczywiście nówka oryginalnie zamknięta. (Mam dwa z czego jedne odstąpię).

https://www.mediaexpert.pl/sluchawki-douszne/sluchawki-dokanalowe-huawei-am-61-sport-bluetooth-czerwony,id-1003464



Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Mam parę monitorów Gale Reference Monitor ale trzeba by do nich dobrać jakieś głośniki średniotonowe.
Niestety w jednej był wypadek ze wzmacniaczem i głośnik się zjarał. Drugi trzymam w rezerwie i jako wzór.
Zwrotnice i kopuki są ok. Obudowy bez maskownic ale w dobrym stanie.
Nawet myślałem o tym by poprosić kolegę z KAiMu by w wolnej chwili pomierzył oryginalny i coś wytypował w ich miejsce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Fajnie, dzięki ale myślałem raczej o czymś gotowym. Trochę brak czasu na ćwiczenia z ZPT.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Czerwiec 16, 2019, 15:39
Fajnie, dzięki ale myślałem raczej o czymś gotowym. Trochę brak czasu na ćwiczenia z ZPT.  :)

Tak tylko zasugerowałem bo mimo wszystko korci mnie spróbować. Może się okazać że łatwo jakiś głośnik da się do nich zaimplementować.
Tak to musiał bym je właściwie sprzedać na części. Osobno skrzynki osobno przetworniki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Jasne. Dzięki. Zapytałem bo czasem można dostać naprawdę ciekawe egzemplarze. Przetrzepałem portale aukcyjne ale tam nie ma nic ciekawego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Ja bym Ci poradził małe Brauny, ale cena to tak około 500 - 700.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Greg, 200zł budżet taki sobie. Widzę, że mój znajomy Jurek spod Wrocławia ma Technicsy made in Japan w tej cenie. Kupiłem już trochę sprzętu od niego dla szwagra i dla siebie i wszyscy zadowoleni. Ma leżaki magazynowe i dużo sprzętu w perfekcyjnym stanie. Jeśli spodobają Ci się to daj mi cynę. Widzę, że ma jeszcze Elaki, ale budżet x2 x3.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-technics-sb-ch7-do-wiezy-su-ch7-CID99-IDzQzcy.html

Piterski

#8
Z tymi kolumnami  Technicsa może być słowo klucz z opisie "dedykowane do wieży SU-CH7"  ::)

Ciekawe czy się domyślacie co mam na myśli?
Ja obawiam się na 99%, że mam racje.
Jeśli jest tak jak przypuszczam to nie nadają się one do innej niż dedykowana wieżyczka.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Bardzo dziękuję za wsparcie. A co myślicie o HECO VICTA 300 ? Dostałem ciekawy namiar i są w moim zasięgu cenowym. Z tego co wiem w bardzo dobrym stanie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Czerwiec 16, 2019, 21:45
Bardzo dziękuję za wsparcie. A co myślicie o HECO VICTA 300 ? Dostałem ciekawy namiar i są w moim zasięgu cenowym. Z tego co wiem w bardzo dobrym stanie.
Ładnie wyglądają.... Ale jak grają?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Na AS jest recenzja. Jak na taką cenę to piszą że warto ale się przekonamy. Mam identyko nawet w kolorze Kef Q1 więcej będą miał do czego porównać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cytat: Piterski w Czerwiec 16, 2019, 21:38Ja obawiam się na 99%, że mam racje.
Jeśli jest tak jak przypuszczam to nie nadają się one do innej niż dedykowana wieżyczka.
Być może. Po prostu nie znalazłem niczego sensownego w kwocie 200zł. Tutaj wiem, że stan techniczny jest OK, jest możliwość posłuchania, zwrotu, gdyby nie zagrały. Grzesiu napewno nie byłby stratny. Nawet nie musiałby po nie jechać i jeździć ze zwrotem. Jedyne co mógłby stracić to cierpliwość i czas;)

GregWatson

Dzięki bardzo chłopaki za pomoc. Szukałem jakiś vintage prawdę mówiąc ale w tej cenie w dobrym stanie i w dobrej cenie raczej trudno. Technicsy wyglądają ładnie ale zobaczę i posłucham tych Heco. Może przypasi a jak nie szukam dalej. Widziałem jakieś duńskie na olx ale deczko zmasakrowane coś za 40 zł para - też czekam na info czy sprawne bo kable powyrywane. W każdym razie temat aktualny wciąż.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Nie zrozumieliście co mam na myśli, bo wcale nie o brzmienie mi chodzilo.

Technics w swoich mini wieżach robi taki numer, że innych normalnych kolumn nie podłączycie.

Dlaczego?  .....  Anno dlatego, że w nich nie ma zwrotnicy :o. Ta zaś jest ale w samej miniwieży. ???
Stąd te kolorowe zaciski.

Widziałem to na własne oczy bo nie mogłem zrozumieć czemu z innymi monitorami to cholerstwo nie chce grać.

Tak więc samych kolumn się nie wykorzysta bez wstawienia nowej zwrotnicy, a do wieżyczki też nic innego nie podłączysz bez poważniejszej w niej ingerencji  :P.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

W takim razie ten fakt zmienia postać rzeczy. Zapominamy o Technicsach. Szkoda paliwa na to.

Dzięki Piterski za czujność.

Piterski

Przyznacie sami, że można się poważnie zdziwić.

Na moje szczęście zaczęliśmy u kolegi od podłączenia Tanoya do Technicsa, a nie jego kolumienek do mojego wzmacniacza bo z kopułek poszedł by dym.

Jak usłyszałem dźwięk jaki się wydobywa z Tanoya zrozumiałem, że coś jest nie tak i zaczęliśmy sprawdzać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: GregWatson w Czerwiec 17, 2019, 07:51Dzięki bardzo chłopaki za pomoc. Szukałem jakiś vintage prawdę mówiąc ale w tej cenie w dobrym stanie i w dobrej cenie raczej trudno.
Kwota, którą zadeklarowałeś czyli 200 PLN to bardzo mało.
Czy chcesz kupić aby grało, czy aby dobrze grało?
Poleciłem w większej kwocie, ale coś co naprawdę dobrze gra.
W LS70 sam głośnik średnio-niskotonowy jest na odlewie - aby taki znaleźć we współczesnych kolumnach to trzeba dobrze portfel otworzyć.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

wiki to taki podręczny zestaw , kolumny będą tylko pod Onkyo FR-435 i nic więcej nie będzie. To do pokoju drugiego aby tylko coś buczało.W tygodniu jadę na odsłuch i zobaczę jak to gra.
Nie chcę więcej przeznaczyć bo mam jeszcze dwa klocki w planie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Czerwiec 17, 2019, 12:01
wiki to taki podręczny zestaw , kolumny będą tylko pod Onkyo FR-435 i nic więcej nie będzie. To do pokoju drugiego aby tylko coś buczało.W tygodniu jadę na odsłuch i zobaczę jak to gra.
Nie chcę więcej przeznaczyć bo mam jeszcze dwa klocki w planie.
Oki, oki.... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

No i w końcu przytargałem te HECO VICTA 300   - wizualnie prawie takie same jak moje (Kef Q1) zarówno wizualnie, kolorystycznie jak i technicznie. Stan prawie bardzo dobry - wiadomo lata na każdej kolumnie odcisną swoje piętno w każdym razie cena bardzo przystępna i w sumie wyszło taniej niż np. te Kef Q1 na obecne czasy.

Został jedynie test porównawczy między nimi ale to dopiero w weekend. Jedynie z lekka przetarłem je lekko wilgotną szmateczką aby nabrały nowego smrodu nowego właściciela.  :)

Specyfikacja porównawcza:

                                                     HECO VICTA 300           KEF Q1

Zalecana moc wzmacniacza           30 - 140 W                       15 - 120 W
Moc ciągła                            80 W
Moc maksymalna                           140 W                               120 W
Pasmo przenoszenia                      34 - 38.000 Hz                  45 - 27.000 Hz
Impedancja                                    4 - 8 Om                           4 - 8 Om
Efektywność                                  90 dB                                91 dB
Typ głośnika                                 2 drożne, bass-reflex         2 drożna bass-reflex
Duże, zakręcane, złocone zaciski
WYMIARY:                                      345x230x305 mm            350x220x320
Waga ok.                                       12 kg (para)                      Waga: 13 kg



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i podpiąłem je do Onkyo FR-435 i muszę przyznać, że grają całkiem przyzwoicie. Jeśli miałbym porównać je do KEFów Q1 to muszę przyznać, że to zupełnie inna szkoła grania. Aczkolwiek uważam, że za tą ceną to przyzwoity nabytek. W każdym razie wstydu nie ma. Muszę jeszcze sprawdzić je na różnych nośnikach i wówczas będę wiedział więcej.
Trochę tego i trochę tamtego też.